Aktuality

Evropa v krizi, co s dluhy a jak dál? – mezinárodní seminář

Evropa v krizi, co s dluhy a jak dál? – mezinárodní seminář Vysoká škola CEVRO Institut a Aliance evropských konzervativců a reformistů (AECR) uspořádaly seminář věnovaný otázkám veřejného, ale i soukromého zadlužování v Evropě.
18. 04. 2013 | Konference a semináře

Konference: Islám a západní kultura

Ve středu 17. dubna 2013 uspořádala vysoká škola CEVRO Institut konferenci s názvem Islám a západní kultura. Akce se uskutečnila tradičně v atriu vysoké školy.
17. 04. 2013 | Konference a semináře

Kurz: Řízení adaptačního procesu a mentorské dovednosti pro vedoucí úředníky.

Dovolujeme si Vám nabídnout speciální vzdělávací program akreditovaný Ministerstvem vnitra č. AK/VEPO-13/2013, který je určen vedoucím úředníkům, jenž se podílejí na adaptaci nových zaměstnanců, nebo podporují stávající zaměstnance v nové pozici.
16. 04. 2013 | Aktuality

Tisková zpráva – návrh elektronického hlasování

Na právě skončené konferenci Internet ve státní správě a samosprávě představila vysoká škola CEVRO Institut vlastní návrh řešení elektronického odevzdávání hlasů ve volbách. Za návrhem stojí ředitel nově zřizovaného pracoviště – Centra pro IT ve veřejné správě – Aleš Kučera, známý jako šéf...
11. 04. 2013 | Aktuality

Prof. František Zoulík - vzpomínkový večer k uctění památky

V sobotu 23. března 2013 nás ve věku nedožitých osmdesáti let opustil prof. JUDr. František Zoulík, CSc., který patřil k zakladatelům vysoké školy CEVRO Institut a byl také až do sklonku svého života odborným garantem oboru Právo v obchodních vztazích a vedoucím Katedry soukromého práva.
10. 04. 2013 | Akce

Michal Kořan, Jan Jireš, Petr Sokol, Václav Rybáček, Luboš Jemelka pro CI Time

Březnové číslo časopisu CI Time bylo věnováno problematice střední Evropy a otázce, zda se jedná o koncept minulosti nebo nástroj budoucnosti. Do vzniku tohoto čísla se zapojila řada pedagogů CEVRO Institutu.
10. 04. 2013 | Škola v médiích

Petr Robejšek versus Josef Šíma – diskuse Pevnost Evropa nebo obchodování bez hranic

Vysoká škola CEVRO Institut a Ludwig von Mises Institut CZ & SK uspořadaly panelovou diskusi nejen o volném obchodu a protekcionismu.
05. 04. 2013 | Akce

Soukromé právo ve veřejné správě – odborná konference

Soukromé právo ve veřejné správě – odborná konference Vysoká škola CEVRO Institut a společnost Codexis uspořádaly konferenci věnovanou rekodifikaci soukromého práva a církevním restitucím ve vztahu k obcím. Uskutečnila se ve dnech 4. a 5. dubna 2013.
04. 04. 2013 | Konference a semináře

Jan Jireš pro washingtonský think-tank CEPA: Zahraniční politika prezidenta Zemana

Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, je spoluautorem článku, který 2. dubna 2013 publikoval americký think-tank CEPA (Center for European Policy Analysis). CEPA sídlí ve Washingtonu a specializuje se na problematiku střední Evropy.
04. 04. 2013 | Škola v médiích

Žofínském fórum: Církevní narovnání v praxi

Dne 8. dubna 2013 se ve Velkém sále paláce Žofín uskuteční fórum věnované otázkám círekevních restitucí. Jedním z hlavních řečníků bude i dr. Jakub Kříž, ředitel nově vznikého Centra konfesního práva vysoké školy CEVRO Institut .
03. 04. 2013 | Aktuality