Aktuality

Josef Šíma v ČRo 6 – rozhovor v pořadu Hovory o politice

Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu, vystoupil 21. ledna 2013 v pořadu Českého rozhlasu 6 Hovory o politice.
21. 01. 2013 | Škola v médiích

CEVRO Institut Interview - prof. Pascal Salin: Francie - vláda ideologie sociální nenávisti

CEVRO Institut Interview je projektem, v jehož rámci si rektor a další představitelé školy k živým i on-line rozhovorům zvou zajímavé tuzemské i zahraniční osobnosti ze světa akademického, společensko-politického či sféry byznysu. Tyto rozhovory pravidelně vycházejí v analytickém měsíčníku...
20. 01. 2013 | Škola v médiích

Miloš Brunclík v TA3 komentoval výsledky prvního kola prezidentských voleb v ČR.

Dr. Miloš Brunclík, politolog a pedagog vysoké školy CEVRO Institut komentoval v televizním vysílání slovenské televize TA3 výsledky prvního kola prezidentských voleb v ČR.  
15. 01. 2013 | Škola v médiích

Miroslav Sylla pro Lidové noviny: Měli jsem říct: Vlastnictví je posvátné

JUDr. Miroslav Sylla, vedoucí katedry veřejného práva a veřejné správy na CEVRO Institutu poskytl rozáhlý rozhovor Lidovým novinám.
22. 12. 2012 | Škola v médiích

Prezidentská debata – audiozáznam, mediální ohlasy

Jagello 2000 – Informační centrum o NATO v Praze a vysoká škola CEVRO Institut uspořádaly moderovanou debatu kandidátů na prezidenta České republiky na téma zahraničně-bezpečnostní politiky a role hlavy státu v ní.
20. 12. 2012 | Škola v médiích

Filmový seminář roku 2012 skončil.

CEVRO Institut a Nadace Konrada Adenauera uspořádaly poslední, šesté promítání v rámci 7. ročníku tradičního filmového semináře. Jeho podtitul tentokrát zněl "Reflexe minulosti i současnosti v kinematografii zemí bývalého východního bloku".
19. 12. 2012 | Aktuality

Jan Jireš pro Natoaktual: Rezignace Alexandra Vondry a krize českého atlantismu

Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval 3. prosince 2012 na portálu Natoaktual.cz text, v němž komentuje listopadovou rezignaci Alexandra Vondry na funkci ministra obrany a zasazuje ji do širšího kontextu vývoje české zahraniční a...
18. 12. 2012 | Škola v médiích

Tradiční vánoční večírek studentů v Českém Krumlově

V pátek 14. prosince se uskutečnilo vánoční setkání studentů, pedagogů a přátel vysoké školy CEVRO Institutu v Českém Krumlově.
18. 12. 2012 | Aktuality

Mezinárodní seminář: Druhé funkční období prezidenta Obamy a perspektivy transatlantických vztahů

Centrum transatlantických vztahů (PCTR) vysoké školy CEVRO Institut a Aliance evropských konzervativců a reformistů (AECR) uspořádali seminář, který se věnoval zahraniční politice druhé administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy.
13. 12. 2012 | Akce

Benefiční adventní koncert – soubor Loutna česká a Otakar Brousek

Ve středu 12. prosince 2012 se v atriu naší vysoké školy uskutečnil úspěšný benefiční adventní koncert v podání souboru Loutna česká.
12. 12. 2012 | Akce