Aktuality

Přednáška prof. Glavana o nové vlně paternalismu

Přednáška prof. Glavana o nové vlně paternalismu Ve středu 14. 9. 2011 v 18.00 hod. se v rámci přednáškové série CEVRO Institut Academic Forum uskutečnila přednáška univ. prof. Bogdana Glavana z Romanian-American University v Bukurešti s názvem "Freudian Economics: The Rebirth of Paternalism after the Financial Crisis"   .
14. 09. 2011 | Akce

Studenti CEVRO Institutu míří na semestrální studijní pobyty na nové partnerské univerzity

Studenti CEVRO Institutu míří na semestrální studijní pobyty na nové partnerské univerzity Díky účasti vysoké školy CEVRO Institut v programu Erasmus stráví další čtyři studenti jeden semestr svého studia na zahraniční univerzitě.
12. 09. 2011 | Aktuality

Jan Jireš pro Natoaktual: Nová americká protiteroristická strategie

Jan Jireš pro Natoaktual: Nová americká protiteroristická strategie Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval 8. srpna 2011 na serveru Natoaktual text, ve kterém komentuje novou americkou protiteroristickou strategii, kterou Obamova vláda zveřejnila v červnu tohoto roku.
11. 09. 2011 | Škola v médiích

Novinky v programu MPA – "Bezpečnostní a krizový management"

Novinky v programu MPA – V pátek 7. října 2011 byla zahájena výuka II. semestru prestižního postgraduálního vzdělávacího program MPA – "Bezpečnostní a krizový management" Tento elitní program je speciální odvětvovou variantou na škole již dobře etablovaného obecně orientovaného programu MPA.
11. 09. 2011 | Aktuality

Noví učitelé na CEVRO Institutu: doc. Bořivoj Hnízdo a JUDr. Tomáš Sokol

Noví učitelé na CEVRO Institutu: doc. Bořivoj Hnízdo a JUDr. Tomáš Sokol Vysoká škola CEVRO Institut každým rokem posiluje kvalitu svého pedagogického sboru. Od akademického roku budou na škole vyučovat mj. tito dva jmenovaní noví pedagogové.
10. 09. 2011 | Aktuality

Další číslo New Perspectives on Political Economy

Další číslo New Perspectives on Political Economy Další číslo odborného časopisu naší vysoké školy New Perspectives on Political Economy naleznete nyní on-line. V časopise najdete mimo jiné článek profesora Anthony J. Evanse A Nomos Approach to Social Change: Where Human Action meets Cultural Theory.
09. 09. 2011 | Aktuality

CEVRO Institut hostil zasedání Rady ředitelů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

CEVRO Institut hostil zasedání Rady ředitelů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Dne 8. září 2011 proběhlo na půdě vysoké školy CEVRO Institut zasedání Rady ředitelů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.
09. 09. 2011 | Aktuality

Rising Stars – mezinárodní projekt na podporu demokracie

Rising Stars – mezinárodní projekt na podporu demokracie CEVRO Institut již podruhé hostí mezinárodní program Rising Stars zaměřený na podporu demokracie ve světě. Letos přijali pozvání do České republiky představitelé demokratických sil z Barmy, Běloruska, Bolívie, Jižního Súdánu, Ruska a Zimbabwe.
05. 09. 2011 | Aktuality

Josef Šíma pro časopis Euro: Kolektivní mozek lidstva. Proč jsou katastrofické vize naivními utopiemi.

Josef Šíma pro časopis Euro: Kolektivní mozek lidstva. Proč jsou katastrofické vize naivními utopiemi. Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v časopise Euro další ze svých pravidelných příspěvků. Tentokrát se jeho text věnoval nové publikaci Matta Rydleyho The Rational Optimist: How Prosperity Evolves (Racionální optimista: Jak vzniká prosperita).
05. 09. 2011 | Škola v médiích

Jaroslav Salivar: Soukromé bezpečnostní služby a české právo

Jaroslav Salivar: Soukromé bezpečnostní služby a české právo Ředitel Centra bezpečnostních studií (CEBES) vysoké školy CEVRO Institut zveřejnil analýzu problematiky soukromých bezpečnostních služeb.
05. 09. 2011 | Aktuality