Aktuality

CEVRO Institut Forum: David Schmidtz, profesor na University of Arizona

CEVRO Institut Forum: David Schmidtz, profesor na University of Arizona Prof. David Schmidtz s přednáškou Hayek on Justice vystoupil 8. března 2012 v rámci cyklu veřejných přednášek CEVRO Institut Academic Forum.
08. 03. 2012 | Konference a semináře

Josef Šíma ve Studentském listu: O významu reformy vysokého školství

Josef Šíma ve Studentském listu: O významu reformy vysokého školství Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu poskytl rozhovor časopisu Studentský list. Tématem bylo školné a jeho vliv na kvalitu vzdělávání.
04. 03. 2012 | Škola v médiích

Petr Sokol na ČT k odkazu Margaret Thatcherové

Petr Sokol na ČT k odkazu Margaret Thatcherové Politolog z vysoké školy CEVRO Institut komentoval v pořadu Události, komentáře politický odkaz britské expremiérky. A to v souvislosti s udělováním filmových Oscarů, kde zabodoval i film Železná Lady.
26. 02. 2012 | Škola v médiích

Nová učebnice politické vědy autorského kolektivu pod vedením prof. Nováka

Nová učebnice politické vědy autorského kolektivu pod vedením prof. Nováka Odborný garant oboru Politologie na vysoké škole CEVRO Institut prof. Miroslav Novák vedl autorský kolektiv, který napsal knihu s názvem Úvod do studia politiky. Tato učebnice politologie má naprosto ojedinělý charakter.
25. 02. 2012 | Aktuality

Yaakov Levy, velvyslanec Státu Izrael byl hostem CEVRO Institut Fóra

Yaakov Levy, velvyslanec Státu Izrael byl hostem CEVRO Institut Fóra Vysoká škola CEVRO Institut ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR uspořádaly 23. února 2012 přednášku Jeho Excelence Yaakova Levyho, velvyslance Státu Izrael. Téma vystoupení znělo Aktuální pozice Izraele.
23. 02. 2012 | Aktuality

Prof. Šíma publikoval článek v aktuálním čísle časopisu Obchodní právo.

Prof. Šíma publikoval článek v aktuálním čísle časopisu Obchodní právo. Rektor školy prof. Josef Šíma publikoval článek v posledním čísle časopisu Obchodní právo – časopis pro obchodně právní vztahy, 1/2012 o soukromých způsobech ochrany přírody pomocí věcných břemen.
19. 02. 2012 | Škola v médiích

Prof. Hendrych oceněn titulem Právník roku

Prof. Hendrych oceněn titulem Právník roku Prof. Dušan Hendrych, garant našeho oboru Právní specializace – Veřejná správa byl vyhlášen vítězem celojustiční soutěže Právník roku 2011 v kategorii Správní právo.
16. 02. 2012 | Aktuality

Josef Šíma pro Lidové noviny: O vyhozených melounech

Josef Šíma pro Lidové noviny: O vyhozených melounech Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v Lidových novinách svůj příspěvek, který byl věnován nutnosti reformy českého vysokého školství.  
16. 02. 2012 | Škola v médiích

Alena Zemplinerová, vedoucí naší katedry ekonomie a managementu, byla jmenována profesorkou.

Alena Zemplinerová, vedoucí naší katedry ekonomie a managementu, byla jmenována profesorkou. Alena Zemplinerová převzala na začátku února z rukou ministra školství jmenovací dekret a stala se tak oficiálně profesorkou ekonomie.
16. 02. 2012 | Aktuality

Filmový seminář: Rodina je základ státu (ČR, 2011)

Filmový seminář: Rodina je základ státu (ČR, 2011) CEVRO Institut a Nadace Konrada Adenauera uspořádaly první promítání v rámci letního semestru. Uskutečnilo se 15. února 2012 od 18:30 hodin v budově školy.
15. 02. 2012 | Akce