Aktuality

Josef Šíma pro Lidové noviny: Ženy v ofsajdu?

Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v Lidových novinách svůj příspěvek, který byl tentokráte věnován kvótám pro ženy.
03. 12. 2012 | Škola v médiích

Stipendium pro studenta, doporučeného Dětskou dopravní nadací

Vysoká škola CEVRO Institut, resp. předseda správní rady každoročně uděluje 100% stipendium studentovi, který je doporučen Dětskou dopravní nadací , jež se stará o děti obětí dopravních nehod. Toto stipendium letos získala jedna z nadaných studentek, jejíž jméno nebudeme z etických důvodů...
30. 11. 2012 | Aktuality

Moravské přednášky Josefa Šímy

Rektor školy profesor Josef Šíma vystoupil dne 29. listopadu spolu s místopředsedou Ústavního soudu prof. Pavlem Holländerem v zahajovacím panelu odborné konference "Finanční ústava", kterou pořádaly Katedra ústavního práva a politologie PrF MU a Mezinárodní politologický ústav MU.
29. 11. 2012 | Akce

Je většinový systém vhodný pro českou parlamentní dolní komoru?

Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, iniciativa Přímá volba poslanců a vysoká škola CEVRO Institut uspořádaly konferenci o možnostech využití většinového systému pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
28. 11. 2012 | Akce

Bagatelní trestná činnost – jak dál v trestním řízení – seminář Centra bezpečnostních studií

Centrum bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut uspořádalo ve spolupráci a za účasti Ministerstva vnitra a Ministerstva spravedlnosti odborný diskusní seminář.
27. 11. 2012 | Konference a semináře

Úspěšný IV. ročník Maškarního – Děsy a běsy

Klub přátel CEVRO Institutu uspořádal v pátek 23. listopadu 2012 již IV. ročník maškarního. Téma tentokrát znělo Děsy a běsy. Mezi účastníky byli studenti, pedagogové a zaměstnanci školy, ale také jejich rodinní příslušníci či přátelé. Letošního úspěšného ročníku se zúčastnila více než...
23. 11. 2012 | Akce

Videorozhovor s Josefem Šímou o aktuálních ekonomických otázkách

Rektor vysoké školy CEVRO Institut Josef Šíma poskytl na sklonku října obsáhlý rozhovor litevskému ekonomickému časopisu IQ o současné ekonomické krizi a nebezpečné roli, kterou hraje bankovní sektor s centrální bankou v čele.
22. 11. 2012 | Aktuality

Soutěž o lístky do Divadla Komedie

Divadlo Komedie, s kterým naše vysoká škola spolupracuje, připravilo pro studenty CEVRO Institutu soutěž o volné vstupenky.
20. 11. 2012 | Aktuality

Jakub Kříž získal ocenění IUS et SOCIETAS

Jakub Kříž, pedagog vysoké školy CEVRO Institut, získal cenu IUS et SOCIETAS. Cena se uděluje za esej obsahující nejzajímavější podněty, pohledy a otázky o roli práva a justice ve společnosti.
16. 11. 2012 | Aktuality

Konference "Stranické a volební systémy: od Duvergera k Sartorimu a dále"

Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala na konferenci, která se konala při příležitosti 95. narozenin nestora francouzské politické vědy prof. Maurice Duvergera.
15. 11. 2012 | Konference a semináře