Aktuality

Studenti CEVRO Institutu návštívili v rámci volitelného kursu Environmentalismus jaderný reaktor FJFI ČVUT

Studenti CEVRO Institutu návštívili v rámci volitelného kursu Environmentalismus jaderný reaktor FJFI ČVUT Posluchači kursu vedeného Dr. Tomášem Vaňkem měli 15. prosince 2011 možnost navštívit jaderný reaktor Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a seznámit se tak s principy fungování jaderné energetiky.
20. 12. 2011 | Aktuality

Filmový seminář: Vrtěti psem (USA, 1997)

Filmový seminář: Vrtěti psem (USA, 1997) Poslední projekce v rámci zimního semestru filmového semináře byla na programu 21. prosince 2011 od 18.30 hodin. Promítal se slavný americký film o zákulisí prezidentské kampaně.
21. 12. 2011 | Akce

Benefiční adventní koncert Jana-Matěje Raka

Benefiční adventní koncert Jana-Matěje Raka V úterý 13. prosince 2011 se v atriu naší vysoké školy uskutečnil úspěšný benefiční adventní koncert kytaristy Jana-Matěje Raka , JEŽKOVY VWOČI.
14. 12. 2011 | Aktuality

Nové knihy vydané v rámci prestižní řady CEVRO Institut Academic Press

Nové knihy vydané v rámci prestižní řady CEVRO Institut Academic Press Vysoká škola CEVRO Institut vydala v rámci své prestižní knižní řady dvě nové publikace:  Právní řád a jeho souvislosti. Základy práva (F. Zoulík) a Skandinávie. Proměny politiky v severských zemích (M. Brunclík, V. Havlík, A. Pinková).
11. 12. 2011 | Aktuality

Prodívání: Anna v přední linii (Nizozemsko, 2008) – za účasti senátora Jaromíra Štětiny

Prodívání: Anna v přední linii (Nizozemsko, 2008) – za účasti senátora Jaromíra Štětiny Poslední letošní promítání v rámci filmového klubu se uskutečnilo 14. prosince od 19 hodin. Na jeho programu byl film o ruské novinářce Anně Politkovské, jež byla zavražděna v roce 2006. Více o filmu zde . Hostem setkání byl senátor a publicista Jaromír Štětina.
09. 12. 2011 | Aktuality

Hostem CEVRO Institut Interview byl ekonom a specialista na zdravotnictví Ondřej Mátl

Hostem CEVRO Institut Interview byl ekonom a specialista na zdravotnictví Ondřej Mátl Rozhovor s ekonomem a spoluzakladatelem Centra zdravotně-sociálních studií vysoké školy CEVRO Institut s názvem "Vzorem zdravotních reforem je Nizozemí" je věnován aktuálním změnám ve zdravotnictví, dlouhodobým reformám, soukromým investorům a odmítání zisku. Vyšel v časopisu CI Time.
09. 12. 2011 | Aktuality

Úspěšná konference – Vypořádání historického majetku církví: poslední dějství? – mediální ohlasy

Úspěšná konference – Vypořádání historického majetku církví: poslední dějství? – mediální ohlasy Vyskoá škola CEVRO Institut uspořádala 7. prosince 2011 skvěle obsazenou odbornou konferenci Vypořádání historického majetku církví: poslední dějství? které se zúčastnilo více než stodvacet návštěvníků z řad odborné veřejnosti, médií i studentů.
07. 12. 2011 | Konference a semináře

Seminář k problematice Aktivní zálohy Armády ČR

Seminář k problematice Aktivní zálohy Armády ČR V úterý 29. listopadu proběhl na vysoké škole CEVRO Institut odborný seminář věnovaný ekonomickým souvislostem fungování a rozvoje Aktivní zálohy Armády ČR.
07. 12. 2011 | Aktuality

Filmový seminář: Občan Havel (Česko, 2008)

Filmový seminář: Občan Havel (Česko, 2008) Seminář pokračoval 7.prosince 2011 dokumentem, který nahlíží do životních zákulisí prvního polistopadového prezidenta. Speciálními hosty promítární byli producentka Jarmila Poláková a tajemník exprezidenta Vladimír Hanzal.
05. 12. 2011 | Aktuality

Ekonomické komentáře Ladislava Tajovského pro HN

Ekonomické komentáře Ladislava Tajovského pro HN Ekonom a pedagog vysoké školy CEVRO Institut publikoval v minulých týdnech v Hospodářských novinách několik dalších komentářů. Jejich tématy byly evropská měnová a hospodářská integrace, státní intervence do ekonomiky i protesty proti kapitalismu.
02. 12. 2011 | Škola v médiích