Akce

CEVRO Institut byl partnerem skvěle obsazených Dnů USA a Evropské unie 2011

CEVRO Institut byl partnerem skvěle obsazených Dnů USA a Evropské unie 2011 Vysoká škola CEVRO Institut byla odborným partnerem prestižní konference, které se 24. a 25. října 2011 zúčastnili američtí a evropští politici a byznysmani.
24. 10. 2011 | Akce

Rising Stars – mezinárodní projekt na podporu demokracie

Rising Stars – mezinárodní projekt na podporu demokracie CEVRO Institut již podruhé hostí mezinárodní program Rising Stars zaměřený na podporu demokracie ve světě. Letos přijali pozvání do České republiky představitelé demokratických sil z Barmy, Běloruska, Bolívie, Jižního Súdánu, Ruska a Zimbabwe.
05. 09. 2011 | Aktuality

Josef Šíma pro časopis Euro: Kolektivní mozek lidstva. Proč jsou katastrofické vize naivními utopiemi.

Josef Šíma pro časopis Euro: Kolektivní mozek lidstva. Proč jsou katastrofické vize naivními utopiemi. Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v časopise Euro další ze svých pravidelných příspěvků. Tentokrát se jeho text věnoval nové publikaci Matta Rydleyho The Rational Optimist: How Prosperity Evolves (Racionální optimista: Jak vzniká prosperita).
05. 09. 2011 | Škola v médiích

Jaroslav Salivar: Soukromé bezpečnostní služby a české právo

Jaroslav Salivar: Soukromé bezpečnostní služby a české právo Ředitel Centra bezpečnostních studií (CEBES) vysoké školy CEVRO Institut zveřejnil analýzu problematiky soukromých bezpečnostních služeb.
05. 09. 2011 | Aktuality

Řízení obce po zahájení odpisování majetku a účinnosti změn v DPH od roku 2012

Řízení obce po zahájení odpisování majetku a účinnosti změn v DPH od roku 2012 Svaz měst a obcí ČR a vysoká škola CEVRO Institut uspořádaly dne 6. září 2011 pro starosty a primátory měst a obcí diskusní seminář.
02. 09. 2011 | Aktuality

Přednáška prof. Glavana o nové vlně paternalismu

Přednáška prof. Glavana o nové vlně paternalismu Ve středu 14. 9. 2011 v 18.00 hod. se v rámci přednáškové série CEVRO Institut Academic Forum uskutečnila přednáška univ. prof. Bogdana Glavana z Romanian-American University v Bukurešti s názvem "Freudian Economics: The Rebirth of Paternalism after the Financial Crisis"   .
14. 09. 2011 | Akce

Nový rozhovor v rámci CEVRO Institut Interview – Jaroslav Salivar: Bezpečnost ani svoboda nejsou pouze hra se slovy

Nový rozhovor v rámci CEVRO Institut Interview – Jaroslav Salivar: Bezpečnost ani svoboda nejsou pouze hra se slovy Projekt vysoké školy CEVRO Institut pokračuje rozhovorem rektora Josefa Šímy s bezpečnostním expertem a ředitelem nově zřízeného Centra bezpečnostních studií (CEBES) o evropské azylové a imigrační politice.
20. 07. 2011 | Aktuality

Jan Jireš pro Hospodářské noviny: Odchod Roberta Gatese a budoucnost NATO

Jan Jireš pro Hospodářské noviny: Odchod Roberta Gatese a budoucnost NATO Ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval 7. července 2011 v HN text, ve kterém komentuje odchod Roberta Gatese z úřadu amerického ministra obrany.
20. 07. 2011 | Škola v médiích

Profesor Josef Šíma přednášel v Číně

Profesor Josef Šíma přednášel v Číně Rektor vysoké školy CEVRO Institut prof. Josef Šíma byl jedním z hlavních řečníků na Mezinárodní letní škole ekonomie pořádané na Northeastern University v čínském městě Shenyang  ve dnech 15. – 23. 7. 2011.
14. 07. 2011 | Aktuality

Petr Slunečko pro Trestní právo: Trestní zákon a příroda

Petr Slunečko pro Trestní právo: Trestní zákon a příroda Pedagog vysoké školy CEVRO Institut publikoval svůj příspěvek z konference Národní parky - právní úprava a veřejná správa věnovaný trestněprávní problematice v ochraně přírody.
01. 07. 2011 | Škola v médiích