Škola v médiích

Josef Šíma pro časopis Euro: Kolektivní mozek lidstva. Proč jsou katastrofické vize naivními utopiemi.

Josef Šíma pro časopis Euro: Kolektivní mozek lidstva. Proč jsou katastrofické vize naivními utopiemi. Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v časopise Euro další ze svých pravidelných příspěvků. Tentokrát se jeho text věnoval nové publikaci Matta Rydleyho The Rational Optimist: How Prosperity Evolves (Racionální optimista: Jak vzniká prosperita).
05. 09. 2011 | Škola v médiích

Jaroslav Salivar: Soukromé bezpečnostní služby a české právo

Jaroslav Salivar: Soukromé bezpečnostní služby a české právo Ředitel Centra bezpečnostních studií (CEBES) vysoké školy CEVRO Institut zveřejnil analýzu problematiky soukromých bezpečnostních služeb.
05. 09. 2011 | Aktuality

Řízení obce po zahájení odpisování majetku a účinnosti změn v DPH od roku 2012

Řízení obce po zahájení odpisování majetku a účinnosti změn v DPH od roku 2012 Svaz měst a obcí ČR a vysoká škola CEVRO Institut uspořádaly dne 6. září 2011 pro starosty a primátory měst a obcí diskusní seminář.
02. 09. 2011 | Aktuality

Přednáška prof. Glavana o nové vlně paternalismu

Přednáška prof. Glavana o nové vlně paternalismu Ve středu 14. 9. 2011 v 18.00 hod. se v rámci přednáškové série CEVRO Institut Academic Forum uskutečnila přednáška univ. prof. Bogdana Glavana z Romanian-American University v Bukurešti s názvem "Freudian Economics: The Rebirth of Paternalism after the Financial Crisis"   .
14. 09. 2011 | Akce

Nový rozhovor v rámci CEVRO Institut Interview – Jaroslav Salivar: Bezpečnost ani svoboda nejsou pouze hra se slovy

Nový rozhovor v rámci CEVRO Institut Interview – Jaroslav Salivar: Bezpečnost ani svoboda nejsou pouze hra se slovy Projekt vysoké školy CEVRO Institut pokračuje rozhovorem rektora Josefa Šímy s bezpečnostním expertem a ředitelem nově zřízeného Centra bezpečnostních studií (CEBES) o evropské azylové a imigrační politice.
20. 07. 2011 | Aktuality

Jan Jireš pro Hospodářské noviny: Odchod Roberta Gatese a budoucnost NATO

Jan Jireš pro Hospodářské noviny: Odchod Roberta Gatese a budoucnost NATO Ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval 7. července 2011 v HN text, ve kterém komentuje odchod Roberta Gatese z úřadu amerického ministra obrany.
20. 07. 2011 | Škola v médiích

Profesor Josef Šíma přednášel v Číně

Profesor Josef Šíma přednášel v Číně Rektor vysoké školy CEVRO Institut prof. Josef Šíma byl jedním z hlavních řečníků na Mezinárodní letní škole ekonomie pořádané na Northeastern University v čínském městě Shenyang  ve dnech 15. – 23. 7. 2011.
14. 07. 2011 | Aktuality

Petr Slunečko pro Trestní právo: Trestní zákon a příroda

Petr Slunečko pro Trestní právo: Trestní zákon a příroda Pedagog vysoké školy CEVRO Institut publikoval svůj příspěvek z konference Národní parky - právní úprava a veřejná správa věnovaný trestněprávní problematice v ochraně přírody.
01. 07. 2011 | Škola v médiích

Noví absolventi programu MPA a první absolventi specializované odvětvové varianty MPA – Management veřejné dopravy.

Noví absolventi programu MPA a první absolventi specializované odvětvové varianty MPA – Management veřejné dopravy. V pátek 24. června 2011 úspešně obhájily své závěrečné práce téměř tři desítky studentů našeho prestižního postgraduálního studia Master of Public Administration (MPA). Letos poprvé svá studia ukončili také studenti specializované odvětvové varianty MPA – Management veřejné dopravy, kterých...
27. 06. 2011 | Aktuality

Jan Jireš pro Lidové noviny: Česko-americké vztahy a odmítnutí zapojit se do Obamova protiraketového systému

Jan Jireš pro Lidové noviny: Česko-americké vztahy a odmítnutí zapojit se do Obamova protiraketového systému Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval 18. června 2011 v Lidových novinách svůj komentář k odmítnutí ČR hostit „středisko včasného varování“ budovaného amerického systému protiraketové obrany.
22. 06. 2011 | Škola v médiích