Aktuality

Otevřená společnost – první číslo tematického studentského časopisu

V rámci kurzu Otevřená společnost vzniklo první číslo stejnojmenného studentského tematického časopisu. Historicky první číslo se věnuje nedemokratickým režimům Kuby a Běloruska.
04. 05. 2012 | Aktuality

Hospodářská politika – nový bakalářský obor na CEVRO Institutu

S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že naše vysoká škola získala akreditaci bakalářského studijního programu Hospodářská politika a správa, obor Hospodářská politika.
03. 05. 2012 | Aktuality

Andrej Babiš byl hostem kurzu Lobbing a zájmové skupiny.

Andrej Babiš byl hostem kurzu Lobbing a zájmové skupiny. Katedra politologie a mezinárodních vztahů CEVRO Institutu uspořádala přednášku Lobbing v zemědělství. Jako host vystoupil: Ing. Andrej Babiš.
02. 05. 2012 | Konference a semináře

Právo a morálka: spojenci či lhostejní souputníci? – konference

12. května 2012 se v sídle vysoké školy CEVRO Institut konala mezinárodní konference věnovaná vztahu práva a morálky, resp. přirozeného a pozitivního práva.
12. 05. 2012 | Konference a semináře

Josef Šíma v Reflexu: Právo proti pravici

Josef Šíma v Reflexu: Právo proti pravici Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v časopisu Reflex příspěvek, který se věnuje míře přerozdělování a nezbytnosti vysokoškolské reformy.
25. 04. 2012 | Aktuality

Lobbing vs. Korupce – přednáška

Katedra politologie a mezinárodních vztahů CEVRO Institutu uspořádala přednášku Lobbing vs. Korupce. Jako host vystoupil: Stanislav Beránek, projektový vedoucí Transparency International.
25. 04. 2012 | Akce

Filmový seminář: Hoří, má panenko (1967)

Filmový seminář: Hoří, má panenko (1967) CEVRO Institut a Nadace Konrada Adenauera uspořádali poslední promítání v rámci letního semestru. Uskutečnilo se 25. dubna 2012 od 18:30 hodin v budově školy. Zvláštním hostem byl dramaturg většiny filmů Miloše Formana Václav Šašek .
25. 04. 2012 | Akce

Dan Mitchell: Abolishing the flat tax: a wrong response to the crisis – CEVRO Institut Academic Forum

Dan Mitchell: Abolishing the flat tax: a wrong response to the crisis – CEVRO Institut Academic Forum Přední odborník na daňovou reformu a daňovou politiku Daniel J. Mitchell byl hostem dalšího CEVRO Institut Fora.
23. 04. 2012 | Konference a semináře

Nordic countries and European integration: past, present and future – mezinárodní seminář

Nordic countries and European integration: past, present and future – mezinárodní seminář Na půdě CEVRO Institutu se uskutečnil odborný seminář věnovaný severským zemím a jejich evropské integraci. Celodenní seminář, konaný za účasti velvyslanců a zástupců ambasád severských zemí a zahraničních i češkých odborníků z akademické sféry, se uskutečnil 11. dubna 2012.
12. 04. 2012 | Konference a semináře

Benefiční divadelní představení „Škola Malého Stromu“

Benefiční divadelní představení „Škola Malého Stromu“ Na púdě vysoké školy CEVRO Institut se uskutečnilo benefiční divadelní představení „Škola Malého Stromu“. Na motivy knihy Forresta Cartera představení připravila Iveta Dušková, která v něm společně s Petrou Bílkovou také účinkovaly.
19. 04. 2012 | Akce