Aktuality

Delegace třiceti profesorů jihokorejských univerzit zavítala na půdu CEVRO Institutu

Delegace třiceti profesorů jihokorejských univerzit zavítala na půdu CEVRO Institutu Prof. Josef Šíma, rektor CEVRO Institutu, přednášel 7. června 2010 na půdě vysoké školy více než třiceti profesorům jihokorejských univerzit a členů Vzdělávacího centra pro sjednocení ze Soulu.
07. 06. 2010 | Aktuality

Seminář: Problémy vzdělávání pracovníků veřejné správy

Seminář: Problémy vzdělávání pracovníků veřejné správy Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala ve čtvrtek 10. června 2010 uspěšný seminář, který věnoval požadavkům na kvalifikaci pracovníků ve veřejné správě.
10. 06. 2010 | Akce

Jan Jireš pro LN: Čitelná zahraniční politika?

Jan Jireš pro LN: Čitelná zahraniční politika? Ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut komentoval pro Lidové noviny nutnost zahraničněpolitického konsensu mezi hlavními českými stranami.
05. 06. 2010 | Škola v médiích

Veřejná diskuse - Perspektivy stabilizace Afghánistánu: zkušenosti provinčních rekonstrukčních týmů

Veřejná diskuse - Perspektivy stabilizace Afghánistánu: zkušenosti provinčních rekonstrukčních týmů V pátek 11. června 2010 uspořádalo Centrum transatlantických vztahů (PCTR) vysoké školy CEVRO Institut veřejnou diskusi o situaci v Afghánistánu.
11. 06. 2010 | Akce

Povolební komentáře prorektora Ladislava Mrklase v ČT a MFD

Povolební komentáře prorektora Ladislava Mrklase v ČT a MFD Prorektor naší vysoké školy byl jedním z hostů volebního studia České televize. Zde komentoval volební výsledky. Další krátký komentář se objevil v textu M. Komárka (jinak též pedagoga CI)  Svět bez Paroubka v pondělní MFD.
01. 06. 2010 | Škola v médiích

Je čas na reformu české ústavy? – konference za účasti odborníků a zástupců stran - připojen audiozáznam

Je čas na reformu české ústavy? – konference za účasti odborníků a zástupců stran - připojen audiozáznam CEVRO Institut, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity v Brně a Konrad-Adenauer-Stiftung uspořádaly diskusně laděnou konferenci za účasti předních konstitucionalistů, politologů a zástupců politických stran. Komentář v MFD je k dispozici zde .
25. 05. 2010 | Aktuality

Studijní pobyt ve Švédsku – podzim 2010

Studijní pobyt ve Švédsku – podzim 2010 Využijte příležitosti a studujte na partnerské univerzitě ve Švédsku. Partnerská Umeå Universitet umožňuje studentům CEVRO Institutu strávit jeden semestr studia na jedné z nejlepších švédských univerzit.
20. 05. 2010 | Aktuality

CEVRO Institut se stal spolupracující institucí Laboratoře experimentální ekonomie (LEE)

CEVRO Institut se stal spolupracující institucí Laboratoře experimentální ekonomie (LEE) LEE funguje od podzimu 2009 jako speciální experimentální pracoviště pražské Vysoké školy ekonomické. CI se tak zařadil po bok Institutu ekonomických studií FSV UK v Praze a CERGE-EI.
18. 05. 2010 | Aktuality

Jay Tolson: Obamova zahraniční politika a střední Evropa: hodnocení a výhledy

Jay Tolson: Obamova zahraniční politika a střední Evropa: hodnocení a výhledy Centrum transatlantických vztahů (PCTR) si uspořádalo diskusi, kde úvodní slovo přednesl Jay Tolson, Director of Central Newsroom, Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda. Akce se uskutečnila v pondělí 17. května.
17. 05. 2010 | Akce

Workshop o nástrojích a schopnostech NATO v rámci projektu "Nová strategická koncepce NATO: zájmy a priority České republiky"

Workshop o nástrojích a schopnostech NATO v rámci projektu V pondělí 10. května se na vysoké škole CEVRO Institut uskutečnil druhý z workshopů v rámci projektu k nové strategické koncepci NATO. Akci uspořádalo Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR).
10. 05. 2010 | Akce