Konference a semináře

Filmový seminář - "Člověk z mramoru"

Filmový seminář - Ve středu 7. dubna byl na vysoké škole CEVRO Institut promítán další snímek v rámci cyklu filmových seminářů. Šlo o legendární polský film Člověk z mramoru režírovaný Andrzejem Wajdou.
30. 03. 2010 | Konference a semináře

Buďte nejlepší a studujte zdarma! AKCE SKONČILA a byl vyhlášen její vítěz!

Buďte nejlepší a studujte zdarma! AKCE SKONČILA a byl vyhlášen její vítěz! Akce pro ty, kdo chtějí na naší škole studovat politologii nebo právní specializaci a bránilo jim v tom školné.20. července pak byla akce ukončena vyhlášením vítěze. Tím se stal Michael Kalný .
28. 03. 2010 | Akce

Komentáře politologů vysoké školy CEVRO Institut k aktuální politické situace

Komentáře politologů vysoké školy CEVRO Institut k aktuální politické situace V uplynulých dvou týdnech komentovali Miloš Brunclík, Petr Sokol a Ladislav Mrklas opakovaně zejména dění v ODS, a to hned v několika médiích.
26. 03. 2010 | Škola v médiích

Přednáška Magdalény Vášáryové: Situace před volbami na Slovensku – koho ovlivňuje populismus?

Přednáška Magdalény Vášáryové: Situace před volbami na Slovensku – koho ovlivňuje populismus? Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala v rámci cyklu CEVRO Institut Forum přednášku významné slovenské diplomatky a političky o předvolební situaci na sousedním Slovensku. Přednáška vyvolala i velký zájem médií, včetně České televize a Českého rozhlasu.
26. 03. 2010 | Akce

Matěj Stropnický: Postavení Strany zelených v českém politickém systému

Matěj Stropnický: Postavení Strany zelených v českém politickém systému Katedra politologie a mezinárodních vztahů uspořádala přednášku novináře a člena SZ, která se uskutečnila v rámci kursu Politologie II.
25. 03. 2010 | Konference a semináře

Petr Sokol: Politicky rozdělená země

Petr Sokol: Politicky rozdělená země Politolog vysoké školy CEVRO Institut publikoval další ze svých komentářů v týdeníků Reflex. Tentokrát jde o pohled na ČR očima specialisty na volební geografii.
25. 03. 2010 | Škola v médiích

Prague Conference on Political Economy 2010 skončila velkým úspěchem

Prague Conference on Political Economy 2010 skončila velkým úspěchem Vysoká škola CEVRO Institut a Liberální institut uspořádaly 6. ročník skvěle obsazené mezinárodní konference. Konference se letos zúčastnilo 60 účastníků z 19 zemí. Zaznělo 32 přednášek a prezentací. Páteční program shlédlo na 150 účastníků.
19. 03. 2010 | Akce

Richard A. Epstein – Právo, ekonomie a politika

Richard  A. Epstein – Právo, ekonomie a politika Vysoká škola CEVRO Institut vydala ve spolupráci s Wolters Kluwer ČR a Liberálním institutem publikaci Richarda A. Epsteina Právo, ekonomie a politika . Tato kniha je první publikací, která vychází v rámci nové exkluzivní ediční řady CEVRO Institut Academic Press .

Přednáška "Hinduismus a hinduistický nacionalismus"

Přednáška Katedra filosofie a sociologie uspořádala minikonferenci/přednášku předního religionisty a sociologa Doc. Dušana Lužného z Masarykovy univerzity v Brně.
31. 03. 2010 | Akce

Bezpečnost a politika severských zemí: výzvy a perspektivy - seminář

Bezpečnost a politika severských zemí: výzvy a perspektivy - seminář Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala seminář věnovaný postavení severských zemí v evropské politice a proměnám stranicko-politických systémů severských zemí.
29. 03. 2010 | Akce