Akce

Přímá volba starostů a primátorů: ano či ne?

Přímá volba starostů a primátorů: ano či ne? Katedra politologie a mezinárodních vztahů vysoké školy CEVRO Institut uspořádala 7. prosince 2010 veřejnou diskusi, která se konala za laskavé podpory Nadace Konrada Adenauera.
07. 12. 2010 | Akce

Konšel – speciální kurs pro zastupitele měst a obcí

Konšel – speciální kurs pro zastupitele měst a obcí 27. listopadu 2010 proběhl první letošní kurs pro zastupitele všech typů obcí a měst. Zúčastnilo se jej více než 70 zastupitelů z celého Česka.
27. 11. 2010 | Akce

Křesťanství jako zdroj liberálního myšlení

Křesťanství jako zdroj liberálního myšlení Vysoká škola CEVRO Institut, Christian College a Občanský institut uspořádaly 6. prosince 2010 pilotní seminář nového cyklu. 
06. 12. 2010 | Akce

Josef Šíma pro časopis Euro: Tygra zblízka viděti, dobré srovnání míti

Josef Šíma pro časopis Euro: Tygra zblízka viděti, dobré srovnání míti Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v časopise Euro další ze svých pravidelných příspěvků. Tentokrát prof. Šíma přináší zajímavé postřechy z jeho pracovní cesty po Jižní Koreji.
15. 11. 2010 | Škola v médiích

Studenti CEVRO Institutu uspořádali velmi úspěšný II. ročník Maškarního

Studenti CEVRO Institutu uspořádali velmi úspěšný II. ročník Maškarního Akce se uskutečnila v pátek 5. listopadu 2010 v atriu vysoké školy. Téma letošního ročníku znělo Noc filmových postav. Úspěšné akce se zúčastnili studenti, pedagogové, nepedagogičtí pracovníci i další přátelé školy. 
05. 11. 2010 | Akce

Jan Jireš pro Hospodářské noviny: A kdo je vlastně Barack Obama?

Jan Jireš pro Hospodářské noviny: A kdo je vlastně Barack Obama? 4. listopadu 2010 publikoval ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) text hodnotící dosavadní zahraniční politiku prezidenta Obamy, především v souvislosti s transatlantickými vztahy.
11. 11. 2010 | Škola v médiích

Konference Volby 2010 – kontinuita či diskontinuita? - fotogalerie, prezentace

Konference Volby 2010 – kontinuita či diskontinuita? - fotogalerie, prezentace CEVRO Institut a Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity v Brně uspořádaly socioĺogicko-politologickou konferenci, jejímž cílem bylo předběžné zhodnocení výsledků letošních voleb. Konference konala s laskavou podporou Nadace Konrada Adenauera .
25. 11. 2010 | Akce

CEVRO Institut hostil první středoevropskou prezentaci Legatum Prosperity Indexu - fotogalerie

CEVRO Institut hostil první středoevropskou prezentaci Legatum Prosperity Indexu - fotogalerie 25. listopadu 2010 CEVRO Institut a britský Legatum Institute uspořádaly seminář, kde byl poprvé zveřejněn jediný globální index hodnotící bohatství a blahobyt v celém světě. Akce se konala pod záštitou premiéra ČR Petra Nečase a ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka.
23. 11. 2010 | Akce

Sborník: Nová strategická koncepce NATO: zájmy a priority České republiky

Sborník: Nová strategická koncepce NATO: zájmy a priority České republiky Koncem září 2010 vydalo Centrum transatlantických vztahů (PCTR) vysoké školy CEVRO Institut svou první publikaci. Vydaný sborník je finálním produktem více než půlročního projektu Nová strategická koncepce NATO: zájmy a priority České republiky , jehož bylo PCTR koordinátorem.

Vysoká škola CEVRO Institut navazuje další zahraniční spolupráci

Vysoká škola CEVRO Institut navazuje další zahraniční spolupráci Rektor CEVRO Institutu Josef Šíma podepsal 1. 11. 2010 rámcovou dohodu o akademické spolupráci se Syedem Imad-ud-Din Asadem z University of Management and Technology v Johar Townu v Pákistánu.
03. 11. 2010 | Aktuality