Akce

Slavnostní prezentace nově vydávané publikace Jakuba Kříže Zákon o církvích a náboženských společnostech. Komentář

Slavnostní prezentace nově vydávané  publikace Jakuba Kříže Zákon o církvích a náboženských společnostech. Komentář Vysoká škola CEVRO Institut ve spolupráci s nakladatelstvím C. H. Beck a Konrad Adenauer Stiftung uspořádala dne 21. prosince 2010 slavnostní prezentaci nově vydávané publikace pedagoga naší školy.
21. 12. 2010 | Akce

Předvánoční filmový seminář v odlehčeném duchu, aneb Jak se vaří dějiny

Předvánoční filmový seminář v odlehčeném duchu, aneb Jak se vaří dějiny Zimní semestr letošního filmového semináře vyvrcholil 22. 12. 2010 koprodukčním snímkem o tom, jaký vliv mají ve válkách kuchaři.
22. 12. 2010 | Akce

Profesor Šíma v ČRo 1 – Radiožurnál o stávce a rozpočtových škrtech

Profesor Šíma v ČRo 1 – Radiožurnál o stávce a rozpočtových škrtech Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu, vystoupil 8. prosince 2010 v pořadu Českého rozhlasu Stalo se dnes. Odpovídal zde na otázky ohledně stávky a rozpočtových škrtů.
10. 12. 2010 | Škola v médiích

Prof. Havlíček, místopředseda ČKR, se v ČRo Radiožurnál pochvalně vyjádřil o kvalitě vysoké školy CEVRO Institut

Prof. Havlíček, místopředseda ČKR, se v ČRo Radiožurnál pochvalně vyjádřil o kvalitě vysoké školy CEVRO Institut Prof. Václav Havlíček, místopředseda České konference rektorů a rektor ČVUT, byl v souvislosti s prosincovým zasedáním České konference rektorů (více zde ) hostem pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu.
09. 12. 2010 | Škola v médiích

Advent a Vánoce v dílech českých mistrů – benefiční koncert

Advent a Vánoce v dílech českých mistrů – benefiční koncert CEVRO Institut uspořádal tradiční vánoční benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován dětem z Dětského domova Radost. Vystoupili: Čeští madrigalisté a Thuri Ensemble pod vedením prof. Františka Xavera Thuriho; s adventní promluvou pak Miloš Rejchrt. Úryvky z Exupéryho Citadely četla herečka...
07. 12. 2010 | Akce

CEVRO Institut hostil zasedání České konference rektorů

CEVRO Institut hostil zasedání České konference rektorů 2. prosince 2010 se poprvé v historii vysoké školy CEVRO Institut na její půdě uskutečnilo zasedání Předsednictva a Pléna České konference rektorů .
04. 12. 2010 | Aktuality

Diskuse o americké zahraniční politice a česko-amerických vztazích

Diskuse o americké zahraniční politice a česko-amerických vztazích Ve středu 8. prosince od 15.00 do 16.30 hod. se v místnosti 203 v budově vysoké školy CEVRO Institut uskutečnila diskuse s kulturním atašé velvyslanectví USA v Praze DAVIDEM GAINEREM, která se věnovala současnému stavu česko-amerických vztahů a výhledům do budoucna.
08. 12. 2010 | Akce

Filmový seminář pokračoval snímkem Zapomenuté světlo – mimořádným hostem byl ředitel ÚSTR Daniel Herman

Filmový seminář pokračoval snímkem Zapomenuté světlo – mimořádným hostem byl ředitel ÚSTR Daniel Herman Na programu dalšího veřejného promítání byl český film režiséra Vladimíra Michálka líčící boj vesnického faráře o záchranu chátrajícího kostela. Děj filmu se odehrává na konci 80. let.
08. 12. 2010 | Akce

Institucionální zajištění energetické bezpečnosti v Evropě: jsou EU a NATO vhodnými nástroji? – seminář

Institucionální zajištění energetické bezpečnosti v Evropě: jsou EU a NATO vhodnými nástroji? – seminář Centrum transatlantických vztahů  CEVRO Institutu uspořádalo seminář o energetické bezpečnosti. Akce proběhla za účasti expremiéra Topolánka, 1. náměstka ministra zahraničí Schneidera, vedoucího zastoupení EK v ČR Michala, gen. Šedivého a dalších expertů. Partnerem semináře je skupina RWE.
13. 12. 2010 | Akce

Mediální vystoupení Jana Jireše k summitu NATO v Lisabonu a budoucnosti Aliance

Mediální vystoupení Jana Jireše k summitu NATO v Lisabonu a budoucnosti Aliance Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, vystoupil večer 19. listopadu 2010 v pořadu České televiz e Události, komentáře . Tématem jeho vystoupení byl probíhající summit NATO v Lisabonu a přijetí nové alianční strategické koncepce. Záznam pořadu je...
02. 12. 2010 | Škola v médiích