Škola v médiích

Povolební komentáře prorektora Ladislava Mrklase v ČT a MFD

Povolební komentáře prorektora Ladislava Mrklase v ČT a MFD Prorektor naší vysoké školy byl jedním z hostů volebního studia České televize. Zde komentoval volební výsledky. Další krátký komentář se objevil v textu M. Komárka (jinak též pedagoga CI)  Svět bez Paroubka v pondělní MFD.
01. 06. 2010 | Škola v médiích

Je čas na reformu české ústavy? – konference za účasti odborníků a zástupců stran - připojen audiozáznam

Je čas na reformu české ústavy? – konference za účasti odborníků a zástupců stran - připojen audiozáznam CEVRO Institut, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity v Brně a Konrad-Adenauer-Stiftung uspořádaly diskusně laděnou konferenci za účasti předních konstitucionalistů, politologů a zástupců politických stran. Komentář v MFD je k dispozici zde .
25. 05. 2010 | Aktuality

Studijní pobyt ve Švédsku – podzim 2010

Studijní pobyt ve Švédsku – podzim 2010 Využijte příležitosti a studujte na partnerské univerzitě ve Švédsku. Partnerská Umeå Universitet umožňuje studentům CEVRO Institutu strávit jeden semestr studia na jedné z nejlepších švédských univerzit.
20. 05. 2010 | Aktuality

CEVRO Institut se stal spolupracující institucí Laboratoře experimentální ekonomie (LEE)

CEVRO Institut se stal spolupracující institucí Laboratoře experimentální ekonomie (LEE) LEE funguje od podzimu 2009 jako speciální experimentální pracoviště pražské Vysoké školy ekonomické. CI se tak zařadil po bok Institutu ekonomických studií FSV UK v Praze a CERGE-EI.
18. 05. 2010 | Aktuality

Jay Tolson: Obamova zahraniční politika a střední Evropa: hodnocení a výhledy

Jay Tolson: Obamova zahraniční politika a střední Evropa: hodnocení a výhledy Centrum transatlantických vztahů (PCTR) si uspořádalo diskusi, kde úvodní slovo přednesl Jay Tolson, Director of Central Newsroom, Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda. Akce se uskutečnila v pondělí 17. května.
17. 05. 2010 | Akce

Workshop o nástrojích a schopnostech NATO v rámci projektu "Nová strategická koncepce NATO: zájmy a priority České republiky"

Workshop o nástrojích a schopnostech NATO v rámci projektu V pondělí 10. května se na vysoké škole CEVRO Institut uskutečnil druhý z workshopů v rámci projektu k nové strategické koncepci NATO. Akci uspořádalo Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR).
10. 05. 2010 | Akce

Informace o nových bakalářských oborech

Informace o nových bakalářských oborech Nové bakalářské obory - Právo v obchodních vztazích  + Sociální analýzy - budou vyučovány již od akademického roku 2010/2011, a to v prezenční i kombinované formě.
10. 05. 2010 | Aktuality

Profesor Šíma v ČRo Rádio Česko o krizi v Řecku

Profesor Šíma v ČRo Rádio Česko o krizi v Řecku Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu vystoupil v pondělí 10. května 2010 v pořadu Českého rozhlasu Svět o osmé. Komentář se týkal "řecké krize".
10. 05. 2010 | Škola v médiích

II. studentská konference – Volby v Česku i ve světě: teorie a praxe

II. studentská konference – Volby v Česku i ve světě: teorie a praxe Studenti vysoké školy CEVRO Institut uspořádali v pondělí 10. května 2010 již 2. ročník konference, kterou sami organizovali a na které zazněly výhradně jejich příspěvky. Spojujícím tématem byl tentokrát fenomén voleb.
10. 05. 2010 | Akce

VI. Brněnské politologické sympozium se uskutečnilo za hojné účasti politologů z vysoké školy CEVRO Institut

VI. Brněnské politologické sympozium se uskutečnilo za hojné účasti politologů z vysoké školy CEVRO Institut Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity uspořádal 6. května 2010 konferenci na téma Dvacet let politických věd v České republice.
08. 05. 2010 | Aktuality