Akce

Přednáška Magdalény Vášáryové: Situace před volbami na Slovensku – koho ovlivňuje populismus?

Přednáška Magdalény Vášáryové: Situace před volbami na Slovensku – koho ovlivňuje populismus? Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala v rámci cyklu CEVRO Institut Forum přednášku významné slovenské diplomatky a političky o předvolební situaci na sousedním Slovensku. Přednáška vyvolala i velký zájem médií, včetně České televize a Českého rozhlasu.
26. 03. 2010 | Akce

Matěj Stropnický: Postavení Strany zelených v českém politickém systému

Matěj Stropnický: Postavení Strany zelených v českém politickém systému Katedra politologie a mezinárodních vztahů uspořádala přednášku novináře a člena SZ, která se uskutečnila v rámci kursu Politologie II.
25. 03. 2010 | Konference a semináře

Petr Sokol: Politicky rozdělená země

Petr Sokol: Politicky rozdělená země Politolog vysoké školy CEVRO Institut publikoval další ze svých komentářů v týdeníků Reflex. Tentokrát jde o pohled na ČR očima specialisty na volební geografii.
25. 03. 2010 | Škola v médiích

Prague Conference on Political Economy 2010 skončila velkým úspěchem

Prague Conference on Political Economy 2010 skončila velkým úspěchem Vysoká škola CEVRO Institut a Liberální institut uspořádaly 6. ročník skvěle obsazené mezinárodní konference. Konference se letos zúčastnilo 60 účastníků z 19 zemí. Zaznělo 32 přednášek a prezentací. Páteční program shlédlo na 150 účastníků.
19. 03. 2010 | Akce

Richard A. Epstein – Právo, ekonomie a politika

Richard  A. Epstein – Právo, ekonomie a politika Vysoká škola CEVRO Institut vydala ve spolupráci s Wolters Kluwer ČR a Liberálním institutem publikaci Richarda A. Epsteina Právo, ekonomie a politika . Tato kniha je první publikací, která vychází v rámci nové exkluzivní ediční řady CEVRO Institut Academic Press .

Přednáška "Hinduismus a hinduistický nacionalismus"

Přednáška Katedra filosofie a sociologie uspořádala minikonferenci/přednášku předního religionisty a sociologa Doc. Dušana Lužného z Masarykovy univerzity v Brně.
31. 03. 2010 | Akce

Bezpečnost a politika severských zemí: výzvy a perspektivy - seminář

Bezpečnost a politika severských zemí: výzvy a perspektivy - seminář Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala seminář věnovaný postavení severských zemí v evropské politice a proměnám stranicko-politických systémů severských zemí.
29. 03. 2010 | Akce

Nová místa budou jen pro živnostníky - rozhovor LN s prof. Epsteinem

Nová místa budou jen pro živnostníky - rozhovor LN s prof. Epsteinem Richard Epstein, který minulý týden přednášel na vysoké škole CEVRO Institut, poskytnul rozhovor Lidovým novinám, zabývající se současnou ekonomickou recesí a reakcí politiků. Více zde .
20. 03. 2010 | Škola v médiích

Workshop o bezpečnostních hrozbách v rámci projektu "Nová strategická koncepce NATO: zájmy a priority České republiky".

Workshop o bezpečnostních hrozbách v rámci projektu V pondělí 15. března se na vysoké škole CEVRO Institut uskutečnil první z workshopů v rámci projektu k nové strategické koncepci NATO. Akci pořádalo Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR).
15. 03. 2010 | Akce

Konference Inovace ve výuce

Konference Inovace ve výuce Vysoká škola CEVRO Institut byla ve dnech 16.-17. března 2010 spoluorganizátorem výborně obsazené konference určené ředitelům a učitelům základních a středních škol.
16. 03. 2010 | Akce