Akce

Filmový seminář na téma "20 let od pádu železné opony"

Filmový seminář na téma MÉĎA Legendární polská komedie režiséra Stanisława Bareji z roku 1980. Kolem hlavního hrdiny (v podání Stanisława Tyma) se roztáčí kolotoč groteskních minipříběhů, které zachycují absurdity každodenního života v pozdním komunismu. Režisér Stanisław Bareja natáčel především komedie....
24. 03. 2010 | Akce

Profesor Šíma: v časopise Euro o stálé hrozbě finančních krizí

Profesor Šíma: v časopise Euro o stálé hrozbě finančních krizí Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Instutu publikoval v časopise Euro další ze svých pravidelnách příspěvků. Tentokrát na téma přetrvávající hrozby finančních krizí
08. 03. 2010 | Škola v médiích

Tisková konference před konferencí Inovace ve výuce - ohlasy

Tisková konference před konferencí Inovace ve výuce - ohlasy Tisková konference ke konferenci Inovace ve výuce  proběhla 15. března 2010 v 10 hodin v budově vysoké školy CEVRO Institut.
05. 03. 2010 | Škola v médiích

Profesor Šíma: v časopise Euro o éře velkých vlád

Profesor Šíma: v časopise Euro o éře velkých vlád Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Instutu publikoval v časopise Euro, v rubrice Makroekonomie, další ze svých pravidelnách příspěvků. Tentokrát na téma posilování vlivu vlád na ekonomiku.
01. 03. 2010 | Škola v médiích

Filmový seminář na téma "20 let od pádu železné opony"

Filmový seminář na téma STUD (Československo, 1967, Režie: Ladislav Helge, 101 minut) Vedle Školy otců je tento snímek dalším mistrovským dílem v 60. letech společensky velmi angažovaného režiséra. Příběh nepřímo navazující na Helgeho film Velká samota nás zavádí do prostředí příhraničního jihomoravského okresu...
10. 03. 2010 | Akce

CEVRO Institut Academic Forum - Roderick Long: Why should classical liberals prefer anarchy over state power

CEVRO Institut Academic Forum - Roderick Long: Why should classical liberals prefer anarchy over state power Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala přednášku amerického profesora filosofie z Auburn University.
23. 03. 2010 | Akce

Filmový seminář na téma 20 let od pádu železné opony pokračuje

Filmový seminář na téma 20 let od pádu železné opony pokračuje Tradiční filmový seminář začal v letním semestru úspěšně. Těšil se velké účasti, jak z řad studentů CEVRO Institutu, tak i široké veřejnosti. Vzácným hostem semináře byl i předtavitel hlavního hrdiny filmu "Každý den odvahu" - Jan Kačer, který poskytl všem přítomným hlubší pohled na daný film...
24. 02. 2010 | Aktuality

Seminář Budoucnost daně z nemovitosti: zvýšit nebo zrušit? - REPORTÁŽ, FOTOGALERIE a AUDIOZÁZNAM

Seminář Budoucnost daně z nemovitosti: zvýšit nebo zrušit? - REPORTÁŽ, FOTOGALERIE a AUDIOZÁZNAM Vysoká škola CEVRO Institut spolu se Svazem měst a obcí ČR uspořádaly diskusní seminář za účasti zástupců ministerstva financí, Poslanecké sněmovny, politických stran a municipalit.
18. 02. 2010 | Konference a semináře

Prorektor Mrklas komentoval na ČT24 ideovou konferenci ODS Vize 2020

Prorektor Mrklas komentoval na ČT24 ideovou konferenci ODS Vize 2020 Politolog a prorektor vysoké školy CEVRO Institut byl jedním z hostů sobotního speciálního TV studia Václava Moravce věnovaného Ideové konferenci ODS Vize 2020.
20. 02. 2010 | Škola v médiích

Doc. Macková spoluautorkou komentáře k zákonu o datových schránkách

Doc. Macková spoluautorkou komentáře k zákonu o datových schránkách V nakladatelství Wolters Kluwer právě vychází komentář k Zákonu o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, jehož hlavní autorkou je členka katedry soukromého práva Doc. Alena Macková.
20. 02. 2010 | Aktuality