Aktuality

Přednáška o narovnání vztahu státu a církví na Gymnáziu Jana Nerudy v Hellichově ul. v Praze

V pondělí 8. února ukončil prorektor Mrklas svou dvouměsíční sérii přednášek o vztazích státu a církví v ČR na středních školách.
09. 01. 2010 | Aktuality

Úspěch projektové žádosti vysoké školy CEVRO Institut v rámci OPPA

Úspěch projektové žádosti vysoké školy CEVRO Institut v rámci OPPA Projektová žádost vysoké školy CEVRO Institut „Modernizace počátečního vzdělávání“ uspěla v ostré konkurenci několika set projektů a byla dne 17. prosince 2009 schválena k financování Zastupitelstvem hl. města Prahy. Projekt bude financován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního...
08. 01. 2010 | Aktuality

CEVRO Institut Academic Forum: Američtí profesoři ekonomie Terrell a Machovec - "Economics and the Medical Reform"

CEVRO Institut Academic Forum: Američtí profesoři ekonomie Terrell a Machovec - Vysoká škola CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat na druhé setkání v rámci CEVRO Institut Fora. Jeho hosty budou dva profesoři z Wofford College ve Spartanburgu v Jižní Karolíně.
22. 01. 2010 | Akce

Kniha Vybrané otázky z filosofie Romana Cardala byla jmenována v tradiční anketě LN Kniha roku

Kniha Vybrané otázky z filosofie Romana Cardala byla jmenována v tradiční anketě LN Kniha roku Maciej Szymanovski, ředitel Polského institutu v Praze označil knihu Romana Cardala (CEVRO Institut) Vybrané otázky z filosofie v anketě Lidových novin Kniha roku za jednu z nejlepších knih uplynulého roku.
31. 12. 2009 | Škola v médiích

Rozhovor prof. Dolisty pro Českokrumlový deník

Rozhovor prof. Dolisty pro Českokrumlový deník Odborný garant Střediska vysoké školy CEVRO Institut v Českém Krumlově poskytl rozhovor nazvaný "Lidé z příhraničí si svobody váží více, míní filozof".
29. 12. 2009 | Škola v médiích

Nové publikace vysoké školy CEVRO Institut

Nové publikace vysoké školy CEVRO Institut Vysoká škola CEVRO Institut vydala koncem roku 2009 dvě nové publikace: sborník z konference z roku 2008 Narovnání vztahu mezi církvemi a státem , jehož editory jsou Petr Kolář a Jakub Kříž; a sborník ze semináře Historická reflexe minulosti aneb "ostalgie" v Německu a Česku , který se...
19. 12. 2009 | Aktuality

Adventní koncert – Rorate coeli

Adventní koncert – Rorate coeli Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala v pondělí 14. prosince adventní koncert, který se v podání předního českého komorního souboru Collegium Marianum uskutečnil v atriu Měšťanské besedy.
14. 12. 2009 | Aktuality

Slavnostní promoce prvních absolventů studia MPA

Slavnostní promoce prvních absolventů studia MPA V pondělí 14. prosince 2009 se v atriu Měšťanské besedy, sídle vysoké školy CEVRO Institut, uskutečnila historicky první slavnostní promoce absolventů našeho prestižního studijního programu Master of Public Administration (MPA).
15. 12. 2009 | Aktuality

Filmový seminář na téma: "20 let od pádu železné opony"

Filmový seminář na téma: Don Camillo a poslanec Peponne Děj filmu se odehrává v severní Itálii ve městečku jménem Brescello. Píše se rok 1948 a město opět zasáhla volební horečka. Zdejší komunisté mají opět navrch a rozšiřují „noviny lidu, noviny nezávislé fronty“. I Camillo se rozhodne zakoupit si od...
16. 12. 2009 | Akce

Odborný seminář: "Narovnání majetkových vztahů mezi státem a církvemi – aktuální reflexe"

Odborný seminář: Vysoká škola CEVRO Institut ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky uspořádala odborný seminář na téma "Narovnání majetkových vztahů mezi státem a církvemi – aktuální reflexe".
09. 12. 2009 | Konference a semináře