Aktuality

Prezentace knihy Marie Červinkové-Riegrové Zápisky I (1880-1884)

Prezentace knihy Marie Červinkové-Riegrové Zápisky I (1880-1884) Vysoká škola CEVRO Institut a Národní archiv uspořádali v úterý 19. ledna 2010 prezentaci knihy Marie Červinkové-Riegrové Zápisky I (1880-1884).
19. 01. 2010 | Aktuality

Docent Jiří Herczeg publikoval svůj text Provokatér omezí ústavní práva... v MF Dnes

Specialista na trestní právo z vysoké školy CEVRO Institut vstoupil do diskuse o tzv. protikorupčním balíčku vlády Jana Fischera. Celý text jeho komentáře si můžete přečíst zde .
18. 01. 2010 | Aktuality

Profesor Šíma: v časopise Euro o státním rozpočtu

Profesor Šíma: v časopise Euro o státním rozpočtu Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Instutu publikoval v časopise Euro svůj text věnující se státnímu rozpočtu, respektive jeho deficitu.
18. 01. 2010 | Škola v médiích

Rektor Josef Šíma citován v deníku The Prague Post

Rektor Josef Šíma citován v deníku The Prague Post Pražský anglickojazyčný deník citoval vyjádření prof. Šímy, coby člena ESO, k úloze, kterou tento ekonomický poradní orgán politiků  bude hrát v nadcházejících měsících. Celý text je k dispozici zde .
15. 01. 2010 | Škola v médiích

Přednáška o narovnání vztahu státu a církví na Gymnáziu Jana Nerudy v Hellichově ul. v Praze

V pondělí 8. února ukončil prorektor Mrklas svou dvouměsíční sérii přednášek o vztazích státu a církví v ČR na středních školách.
09. 01. 2010 | Aktuality

Úspěch projektové žádosti vysoké školy CEVRO Institut v rámci OPPA

Úspěch projektové žádosti vysoké školy CEVRO Institut v rámci OPPA Projektová žádost vysoké školy CEVRO Institut „Modernizace počátečního vzdělávání“ uspěla v ostré konkurenci několika set projektů a byla dne 17. prosince 2009 schválena k financování Zastupitelstvem hl. města Prahy. Projekt bude financován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního...
08. 01. 2010 | Aktuality

CEVRO Institut Academic Forum: Američtí profesoři ekonomie Terrell a Machovec - "Economics and the Medical Reform"

CEVRO Institut Academic Forum: Američtí profesoři ekonomie Terrell a Machovec - Vysoká škola CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat na druhé setkání v rámci CEVRO Institut Fora. Jeho hosty budou dva profesoři z Wofford College ve Spartanburgu v Jižní Karolíně.
22. 01. 2010 | Akce

Kniha Vybrané otázky z filosofie Romana Cardala byla jmenována v tradiční anketě LN Kniha roku

Kniha Vybrané otázky z filosofie Romana Cardala byla jmenována v tradiční anketě LN Kniha roku Maciej Szymanovski, ředitel Polského institutu v Praze označil knihu Romana Cardala (CEVRO Institut) Vybrané otázky z filosofie v anketě Lidových novin Kniha roku za jednu z nejlepších knih uplynulého roku.
31. 12. 2009 | Škola v médiích

Rozhovor prof. Dolisty pro Českokrumlový deník

Rozhovor prof. Dolisty pro Českokrumlový deník Odborný garant Střediska vysoké školy CEVRO Institut v Českém Krumlově poskytl rozhovor nazvaný "Lidé z příhraničí si svobody váží více, míní filozof".
29. 12. 2009 | Škola v médiích

Nové publikace vysoké školy CEVRO Institut

Nové publikace vysoké školy CEVRO Institut Vysoká škola CEVRO Institut vydala koncem roku 2009 dvě nové publikace: sborník z konference z roku 2008 Narovnání vztahu mezi církvemi a státem , jehož editory jsou Petr Kolář a Jakub Kříž; a sborník ze semináře Historická reflexe minulosti aneb "ostalgie" v Německu a Česku , který se...
19. 12. 2009 | Aktuality