Aktuality

Mimořádný kurs "Post-Totalitarianism" Aviezera Tuckera pokračuje až do 17. prosince

Mimořádný kurs Kurz byl symbolicky zahájen v předvečer 20. výročí pádu komunismu. Pokračuje vždy v úterý a ve čtvrtek od 19.00 do 20.30 hodin v budově vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1. Kurz je otevřen všem zájemcům z řad i mimo řady studentů školy.
07. 12. 2009 | Aktuality

Přednášky rektora vysoké školy CEVRO Institut v litevském Vilniusu

Přednášky rektora vysoké školy CEVRO Institut v litevském Vilniusu Rektor vysoké školy CEVRO Institut prof. Josef Šíma přednesl v polovině listopadu sérii přednášek ve Vilniusu na půdě ISM University of Management and Economics pro vítěze celonárodní soutěže vysokoškolských studentů organizované Lithuanian Free Market Institute .
07. 12. 2009 | Aktuality

Pozvánka: Adventní koncert – Rorate coeli

Pozvánka: Adventní koncert – Rorate coeli Vysoká škola CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat na adventní koncert, který se v podání předního českého komorního souboru Collegium Marianum uskuteční v pondělí 14. prosince 2009 od 19.00 hod. v atriu Měšťanské besedy.
07. 12. 2009 | Akce

Přednáška a diskuse Narovnání vztahů mezi státem a církvemi - Gymnázium J. V. Jirsíka České Budějovice

Prorektor vysoké školy CEVRO Institut Ladislav Mrklas diskutoval se studenty českobudějovického gymnázia o historii vztahů státu a církví v Evropě i specifikách situace v České republice.
03. 12. 2009 | Akce

Přednáška a diskuse Narovnání vztahů mezi státem a církvemi - TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany

Prorektor vysoké školy CEVRO Institut Ladislav Mrklas diskutoval se studenty vodňanské střední školy o historii vztahů státu a církví v Evropě i specifikách situace v České republice.
03. 12. 2009 | Akce

Pedagog CEVRO Institutu prof. Miroslav Novák vystoupil v Událostech, komentářích

Pedagog CEVRO Institutu prof. Miroslav Novák vystoupil v Událostech, komentářích Pedagog vysoké školy CEVRO Institut prof. Miroslav Novák vystoupil v pondělí 30. listopadu v pořadu České televize Události, komentáře.
03. 12. 2009 | Škola v médiích

Úspěšný projekt: Filmový seminář

Úspěšný projekt: Filmový seminář Ve středu 2. prosince 2009 se v sídle vysoké školy CEVRO Institut uskutečnil další ze seminářů velmi úspěšného projektu "20 let od pádu železné opony"
03. 12. 2009 | Aktuality

Jan Jireš: Tom a Jerry v zimní tajze

Jan Jireš: Tom a Jerry v zimní tajze Politolog a ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut publikoval v Lidových novinách svůj text věnující se finsko-sovětské "zimní válce" a jejím důsledkům pro poválečný vývoj Finska.
30. 11. 2009 | Škola v médiích

Petr Sokol: Socialisté: Třetí cesta, druhá síla

Petr Sokol: Socialisté: Třetí cesta, druhá síla Politolog vyučující na naší vysoké škole publikoval příspěvek o socialistických a sociálnědemokratických stranách v Evropě v podzimní číslu časopisu Přítomnost.
27. 11. 2009 | Aktuality

Pražská podzimní přednáška 2009 – prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA

Pražská podzimní přednáška 2009 – prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA vysoká škola CEVRO Institut a Liberální institut uspořádaly u příležitosti publikace českého překladu knihy profesora Marquet University Gena Smileyho Rethinking the Great Depression .
26. 11. 2009 | Aktuality