Akce

Přednáška a diskuse Narovnání vztahů mezi státem a církvemi - Gymnázium J. V. Jirsíka České Budějovice

Prorektor vysoké školy CEVRO Institut Ladislav Mrklas diskutoval se studenty českobudějovického gymnázia o historii vztahů státu a církví v Evropě i specifikách situace v České republice.
03. 12. 2009 | Akce

Přednáška a diskuse Narovnání vztahů mezi státem a církvemi - TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Vodňany

Prorektor vysoké školy CEVRO Institut Ladislav Mrklas diskutoval se studenty vodňanské střední školy o historii vztahů státu a církví v Evropě i specifikách situace v České republice.
03. 12. 2009 | Akce

Pedagog CEVRO Institutu prof. Miroslav Novák vystoupil v Událostech, komentářích

Pedagog CEVRO Institutu prof. Miroslav Novák vystoupil v Událostech, komentářích Pedagog vysoké školy CEVRO Institut prof. Miroslav Novák vystoupil v pondělí 30. listopadu v pořadu České televize Události, komentáře.
03. 12. 2009 | Škola v médiích

Úspěšný projekt: Filmový seminář

Úspěšný projekt: Filmový seminář Ve středu 2. prosince 2009 se v sídle vysoké školy CEVRO Institut uskutečnil další ze seminářů velmi úspěšného projektu "20 let od pádu železné opony"
03. 12. 2009 | Aktuality

Jan Jireš: Tom a Jerry v zimní tajze

Jan Jireš: Tom a Jerry v zimní tajze Politolog a ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut publikoval v Lidových novinách svůj text věnující se finsko-sovětské "zimní válce" a jejím důsledkům pro poválečný vývoj Finska.
30. 11. 2009 | Škola v médiích

Petr Sokol: Socialisté: Třetí cesta, druhá síla

Petr Sokol: Socialisté: Třetí cesta, druhá síla Politolog vyučující na naší vysoké škole publikoval příspěvek o socialistických a sociálnědemokratických stranách v Evropě v podzimní číslu časopisu Přítomnost.
27. 11. 2009 | Aktuality

Pražská podzimní přednáška 2009 – prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA

Pražská podzimní přednáška 2009 – prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA vysoká škola CEVRO Institut a Liberální institut uspořádaly u příležitosti publikace českého překladu knihy profesora Marquet University Gena Smileyho Rethinking the Great Depression .
26. 11. 2009 | Aktuality

Filmový seminář na téma: "20 let od pádu železné opony"

Filmový seminář na téma: Tichá bolest Balada o černých baronech, touze po svobodě a vůni slivovice. Film "Tichá bolest" se vrací do padesátých let, poznamenaných lidskými tragédiemi a utrpením. Podle autobiografického scénáře Jiřího Křižana jej v roce 1990 natočil režisér Martin Hollý. Vypráví příběh Janka...
02. 12. 2009 | Akce

GENE SMILEY (MARQUETTE UNIVERSITY, USA): VELKÁ HOSPODÁŘSKÁ KRIZE A DNEŠNÍ RECESE V USA

Ve čtvrtek 26. listopadu 2009 od 18 hodin pořádají Liberální institut a vysoká škola CEVRO Institut přednášku při příležitosti českého překladu knihy „Rethinking the Great Depresion“ , kterou přednese sám autor knihy - profesor Gene Smiley . Dále vystoupí rektor vysoké školy CEVRO Institut...
24. 11. 2009 | Tiskové zprávy

Nová kniha vysoké školy CEVRO Institut Z periferie do centra Evropy – 20 let vývoje vztahu ČR k EU

Nová kniha vysoké školy CEVRO Institut Z periferie do centra Evropy – 20 let vývoje vztahu ČR k EU CEVRO Institut vydal sborník pedagogů školy a externích autorů na téma vztahů ČR k EU. Příspěvky mj. mapují vztah českých politických stran a veřejnosti k evropské integraci. Publikaci budou dostupné i na veřejných prezentacích, které se odehrají v Eurocentrech v několika českých krajských...
23. 11. 2009 | Aktuality