Tiskové zprávy

Slavnostní vyhlášení soutěže studentů středních škol o nejlepší esej na téma 20 let svobody aneb demokracie není samozřejmost

Ve čtvrtek 5. listopadu 2009 byli slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže studentů středních škol o nejlepší esej na téma 20 let svobody aneb demokracie není samozřejmost. Při příležitost 20. výročí pádu komunismu ji uspořádala vysoká škola CEVRO Institut, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy...
10. 11. 2009 | Tiskové zprávy

Filmový seminář na téma: "20 let od pádu železné opony"

Filmový seminář na téma: Svědek Svědek, natočený v roce 1969, byl pátým celovečerním filmem režiséra Pétera Bacsóa. Je považován za jedno z nejzdařilejších děl maďarské kinematografie. Bacsó byl ve své vlasti první (a jeden z prvních v bývalém sovětském bloku), kdo se odvážil přímo a otevřeně...
18. 11. 2009 | Akce

Pražská podzimní přednáška 2009 - prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA

Liberální institut a vysoká škola CEVRO Institut uspořádaly přednášku u příležitosti publikace českého překladu knihy profesora Marquet University Gena Smileyho Rethinking the Great Depression .
26. 11. 2009 | Akce

Prorektor Petr Kolář a hostující profesor Aviezer Tucker pro Lidové noviny

Prorektor Petr Kolář a hostující profesor Aviezer Tucker  pro Lidové noviny Dvě osobnosti působící na vysoké škole CEVRO Institut - v případě Aviezera Tuckera ve formě mimořádného kursu Post-Totalitarianism otevřeného veřejnosti - publikovaly v pátek a sobotu své názory v Lidových novinách.
07. 11. 2009 | Aktuality

20 let demokracie v České republice – celodenní program pro širokou veřejnost – REPORTÁŽ

20 let demokracie v České republice – celodenní program pro širokou veřejnost – REPORTÁŽ Dvacet let demokracie v České republice – to bylo téma celodenní konference vysoké školy CEVRO Institut, jež se uskutečnila v atriu vysoké školy 5. listopadu.
06. 11. 2009 | Konference a semináře

Odborný seminář – Problematika vlastnictví v praxi veřejné správy

Odborný seminář – Problematika vlastnictví v praxi veřejné správy Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala pod záštitou předsedy Svazu měst a obcí ČR a poslance Evropského parlamentu Ing. Oldřicha Vlasáka odborný seminářzabýbající se problematikou vlastnictví v praxi veřejné správy.
05. 11. 2009 | Konference a semináře

Jan Mühlfeit – přednáška na téme Krize, globalizace a konkurenceschopnost v 21. století

Jan Mühlfeit – přednáška na téme Krize, globalizace a konkurenceschopnost v 21. století Vysoká škola CEVRO Institut a Klub 3. tisíciletí Soni Kodetové uspořádali v pondělí 2. listopadu jedinečnou událost – přednášku Jana Mühlfeita, ředitele Microsoft Europe Corporation.
03. 11. 2009 | Aktuality

Konference o letošních německých parlamentních volbách - reportáž

Politologický klub Mladých konzervativců ve spolupráci s vysokou školou CEVRO Institut a za laskavé podpory Konrad Adenauer Stiftung uspořádal konferenci věnovanou výsledkům a důsledkům letošních německých parlamentních voleb.
09. 11. 2009 | Akce

Vědecký seminář: Lidská důstojnost, svoboda a politika

Vědecký seminář: Lidská důstojnost, svoboda a politika Katedra aplikovaných disciplín si Vás dovoluje pozvat na seminář věnovaný filosofickým otázkám spojeným s lidskou důstojností, svobodou a politikou. Seminář proběhne v místnosti č. 205 ve II. patře Měšťanské besedy.
11. 11. 2009 | Akce

Vyšlo 3. vydání Právnického slovníku, jehož autorský kolektiv vedl Prof. Dušan Hendrych

Vyšlo 3. vydání Právnického slovníku, jehož autorský kolektiv vedl Prof. Dušan Hendrych 3. vydání Právnického slovníku je reakcí na časté a mnohdy závažné změny právního řádu, ke kterým došlo od jeho poslední publikace. Slovník obsahuje více než 5000 odborných hesel a pojmů, která nyní plně korespondují s platnou právní úpravou. Slovník připravil autorský kolektiv vedený odborným...
26. 10. 2009 | Aktuality