Aktuality

Výstupy ze semináře Politický extremismus - jsme na něj připraveni?

Výstupy ze semináře Politický extremismus - jsme na něj připraveni? Centrum bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut uspořádalo diskusně laděný seminář za účasti předních odborníků na politický extremismus. Akce se konala s laskavou podporou Nadace Konrada Adenauera . Níže najdete elektronické výstupy z akce.
08. 07. 2012 | Aktuality

Další číslo New Perspectives on Political Economy

Další číslo New Perspectives on Political Economy Další číslo multidisciplinárního odborného časopisu naší vysoké školy New Perspectives on Political Economy naleznete nyní on-line. V časopise, který vychází v angličtině dvakrát ročně, najdete pravidelně články i recenze knih.
03. 07. 2012 | Aktuality

Pedagogové CEVRO Institutu členy výzkumného týmu k možnostem obranné spolupráce visegrádských zemí

PhDr. Jan Jireš a gen. Jiří Šedivý, pedagogové a výzkumní pracovníci vysoké školy CEVRO Institut, se od listopadu 2011 do června 2012 účastnili práce mezinárodního týmu expertů v rámci projektu DAV4 ( Defence Austerity V4 ). Cílem projektu bylo zhodnotit dosavadní vývoj spolupráce...
25. 06. 2012 | Aktuality

Monografie Krajské volby 2008 v tištěném vydání!

Vysoká škola CEVRO Institut nabízí všem zájemcům o českou politiku tištěnou verzi monografie o krajských volbách 2008. Na jejím vzniku se podílelo devět politologů, sociologů a mediálních analytiků z předních akademických i analytických pracovišť.
24. 06. 2012 | Aktuality

Rozvoj zahraniční spolupráce: University of Arizona

Rozvoj zahraniční spolupráce: University of Arizona Vysoká škola CEVRO Institut navázala spolupráci s Univerzity of Arizona.
24. 06. 2012 | Aktuality

Platit či neplatit Eurem? To Pay or Not to Pay with Euro? – nová dvoujazyčná publikace

Platit či neplatit Eurem? To Pay or Not to Pay with Euro? – nová dvoujazyčná publikace Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala v únoru konferenci Platit či neplatit eurem. Nyní vychází stejnojmenná publikace.
16. 05. 2012 | Aktuality

Studenti a pedagogové CEVRO Institutu se zúčastnili externí výuky předmětu Právo vinařské a vinohradnické

Studenti, kteří navštěvují volitelný kurz Právo vinařské a vinohradnické, a několik pedagů naší vysoké školy absolvovalo ve dnech 10. až 12. května 2012 praktickou část výuky, jež měla za cíl představit legislativní rámec produkce vína na jižní Moravě a v Rakousku a prezentovat aplikaci...
14. 05. 2012 | Aktuality

Otevřená společnost – první číslo tematického studentského časopisu

V rámci kurzu Otevřená společnost vzniklo první číslo stejnojmenného studentského tematického časopisu. Historicky první číslo se věnuje nedemokratickým režimům Kuby a Běloruska.
04. 05. 2012 | Aktuality

Hospodářská politika – nový bakalářský obor na CEVRO Institutu

S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že naše vysoká škola získala akreditaci bakalářského studijního programu Hospodářská politika a správa, obor Hospodářská politika.
03. 05. 2012 | Aktuality

Josef Šíma v Reflexu: Právo proti pravici

Josef Šíma v Reflexu: Právo proti pravici Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v časopisu Reflex příspěvek, který se věnuje míře přerozdělování a nezbytnosti vysokoškolské reformy.
25. 04. 2012 | Aktuality