Aktuality

Prof. Hendrych oceněn titulem Právník roku

Prof. Hendrych oceněn titulem Právník roku Prof. Dušan Hendrych, garant našeho oboru Právní specializace – Veřejná správa byl vyhlášen vítězem celojustiční soutěže Právník roku 2011 v kategorii Správní právo.
16. 02. 2012 | Aktuality

Alena Zemplinerová, vedoucí naší katedry ekonomie a managementu, byla jmenována profesorkou.

Alena Zemplinerová, vedoucí naší katedry ekonomie a managementu, byla jmenována profesorkou. Alena Zemplinerová převzala na začátku února z rukou ministra školství jmenovací dekret a stala se tak oficiálně profesorkou ekonomie.
16. 02. 2012 | Aktuality

Prof. Novák promluvil na prestižním mezinárodním kolokviu o populismu v pařížském Maison de l´Europe

Prof. Novák promluvil na prestižním mezinárodním kolokviu o populismu v pařížském Maison de l´Europe Mezinárodní kolokvium s názvem "La montée des populismes en Europe" pořádaly ve dnech 26. - 27. ledna 2012 prestižní francouzské akademické instituce.
12. 02. 2012 | Aktuality

Žijeme ve věku ekonomických iluzí. CEVRO Institut Interview s Peterem Boettkem

Žijeme ve věku ekonomických iluzí. CEVRO Institut Interview s Peterem Boettkem O bludném kruhu zadlužování, změnách v americké společnosti, probíhající prezidentské, a o tom, co by se od nás měli v Americe učit je rozhovor pro lednové číslo analytického měsíčníku CI Time. 
10. 02. 2012 | Aktuality

Rozhodne ekonomika. CEVRO Institut Interview s politologem Petrem Sokolem

Rozhodne ekonomika. CEVRO Institut Interview s politologem Petrem Sokolem Rozhovor o souboji "čajařů", Mitta Romneyho a dalších kandidátů v republikánských primárkách a o tématech, které rozhodnou americké volby, vyšel v časopisu CI Time.
09. 02. 2012 | Aktuality

Konference Platit, či neplatit Eurem? Analýza vývoje zemí uvnitř a vně Eurozóny

Konference Platit, či neplatit Eurem? Analýza vývoje zemí uvnitř a vně Eurozóny CEVRO Institut a Aliance evropských konzervativců a reformistů uspořádaly konferenci o společné evr. měně, která se uskutečnila 7.2.2012. Hlavními řečníky byli německý ekonom Philipp Bagus a viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.
06. 02. 2012 | Aktuality

Filmový seminář 2011/2012 – program letního semestru

Filmový seminář 2011/2012 – program letního semestru CEVRO Institut a Nadace Konrada Adenauera si Vás dovolují pozvat na další pokračování tradičního filmového semináře. Jeho podtitul zní "Mladí čeští režiséři vidí a reflektují společnost ve své době".
15. 01. 2012 | Aktuality

CEVRO Institut se představil na veletrhu Gaudeamus Praha 2012

CEVRO Institut se představil na veletrhu Gaudeamus Praha 2012 Ve dnech 24. a 25. 1. 2012 proběhla pražská část největšího veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. V jeho rámci vysoká škola CEVRO Institut prezentovala svou studijní nabídku i projekt "Na týden vysokoškolákem!".
15. 01. 2012 | Aktuality

Další číslo New Perspectives on Political Economy

Další číslo New Perspectives on Political Economy Další číslo multidisciplinárního odborného časopisu naší vysoké školy New Perspectives on Political Economy naleznete nyní on-line. V časopise, který vychází v angličtině dvakrát ročně, najdete pravidelně články i recenze knih.
13. 01. 2012 | Aktuality

Hostem posledního CEVRO Institut Interview v roce 2011 byl Frank Guthan, člen představenstva Volksbank

Hostem posledního CEVRO Institut Interview v roce 2011 byl Frank Guthan, člen představenstva Volksbank Rozhovor nazvaný "Firmy musí nabrat dech" je věnová časovaným bombách v rozvahách finančních institucí, dopadům krize na podnikatelský sektor, významu střední třídy a bankám nehrajícím riskantní hry. Vyšel v prosincovém vydání časopisu CI Time.
23. 12. 2011 | Aktuality