Aktuality

Nové knihy vydané v rámci prestižní řady CEVRO Institut Academic Press

Nové knihy vydané v rámci prestižní řady CEVRO Institut Academic Press Vysoká škola CEVRO Institut vydala v rámci své prestižní knižní řady dvě nové publikace:  Právní řád a jeho souvislosti. Základy práva (F. Zoulík) a Skandinávie. Proměny politiky v severských zemích (M. Brunclík, V. Havlík, A. Pinková).
11. 12. 2011 | Aktuality

Prodívání: Anna v přední linii (Nizozemsko, 2008) – za účasti senátora Jaromíra Štětiny

Prodívání: Anna v přední linii (Nizozemsko, 2008) – za účasti senátora Jaromíra Štětiny Poslední letošní promítání v rámci filmového klubu se uskutečnilo 14. prosince od 19 hodin. Na jeho programu byl film o ruské novinářce Anně Politkovské, jež byla zavražděna v roce 2006. Více o filmu zde . Hostem setkání byl senátor a publicista Jaromír Štětina.
09. 12. 2011 | Aktuality

Hostem CEVRO Institut Interview byl ekonom a specialista na zdravotnictví Ondřej Mátl

Hostem CEVRO Institut Interview byl ekonom a specialista na zdravotnictví Ondřej Mátl Rozhovor s ekonomem a spoluzakladatelem Centra zdravotně-sociálních studií vysoké školy CEVRO Institut s názvem "Vzorem zdravotních reforem je Nizozemí" je věnován aktuálním změnám ve zdravotnictví, dlouhodobým reformám, soukromým investorům a odmítání zisku. Vyšel v časopisu CI Time.
09. 12. 2011 | Aktuality

Seminář k problematice Aktivní zálohy Armády ČR

Seminář k problematice Aktivní zálohy Armády ČR V úterý 29. listopadu proběhl na vysoké škole CEVRO Institut odborný seminář věnovaný ekonomickým souvislostem fungování a rozvoje Aktivní zálohy Armády ČR.
07. 12. 2011 | Aktuality

Filmový seminář: Občan Havel (Česko, 2008)

Filmový seminář: Občan Havel (Česko, 2008) Seminář pokračoval 7.prosince 2011 dokumentem, který nahlíží do životních zákulisí prvního polistopadového prezidenta. Speciálními hosty promítární byli producentka Jarmila Poláková a tajemník exprezidenta Vladimír Hanzal.
05. 12. 2011 | Aktuality

Rektor Šíma na mezinárodní konferenci o budoucnosti peněz

Rektor Šíma  na mezinárodní konferenci o budoucnosti peněz V bratislavském Park Inn Danube Hotelu se 2. 12. koná mezinárodní konference nazvaná " Budoucnost peněz ". Vedle zahraničních řečníků na ní vystoupí viceguvernér ČNB Mojmír Hampl a rektor vysoké školy CEVRO Institut Josef Šíma. 
28. 11. 2011 | Aktuality

Studenti a pedagogové CEVRO Institutu návštívili sídla evropských institucí ve Štrasburku

Studenti a pedagogové CEVRO Institutu návštívili sídla evropských institucí ve Štrasburku Studenti a pedagové naší vysoké školy měli ve dnech 15. a 16. 11. 2011 jedinečnou možnost navštívit sídla Evropského parlamentu a Rady Evropy a seznámit se tak s fungováním těchto významných evropských institucí.
21. 11. 2011 | Aktuality

Filmový seminář: Gándhí (UK, Indie, 1982)

Filmový seminář: Gándhí (UK, Indie, 1982) Filmový seminář pokračoval 23. 11. 2011 promítáním snímku o velké osobnosti indických dějin, která zásadním způsobem přispěla k rozpadu britského koloniálního panství.
21. 11. 2011 | Aktuality

Filmový seminář – Královna (UK, Francie, Itálie, 2006)

Filmový seminář – Královna (UK, Francie, Itálie, 2006) Filmový seminář pokračoval snímkem, který diváky zavedl za zavřené dveře královského paláce a do mysli a srdce královny Alžběty II. těsně po tragické smrti princezny Diany. Hostem promítání byl britsko-český politolog a nakladatel Alexander Tomský .
03. 11. 2011 | Aktuality

Přátelé CEVRO Institutu – nejnovější studentská iniciativa

Přátelé CEVRO Institutu – nejnovější studentská iniciativa Studenti vysoké školy CEVRO Institut organizují různé aktivity. Nyní se rozhodli založit neformální sdružení, které bude tyto aktivity zaštiťovat.
01. 11. 2011 | Aktuality