Aktuality

Úspěch projektové žádosti vysoké školy CEVRO Institut v rámci OPPA

Úspěch projektové žádosti vysoké školy CEVRO Institut v rámci OPPA Projektová žádost vysoké školy CEVRO Institut „Modernizace počátečního vzdělávání“ uspěla v ostré konkurenci několika set projektů a byla dne 17. prosince 2009 schválena k financování Zastupitelstvem hl. města Prahy. Projekt bude financován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního...
08. 01. 2010 | Aktuality

Nové publikace vysoké školy CEVRO Institut

Nové publikace vysoké školy CEVRO Institut Vysoká škola CEVRO Institut vydala koncem roku 2009 dvě nové publikace: sborník z konference z roku 2008 Narovnání vztahu mezi církvemi a státem , jehož editory jsou Petr Kolář a Jakub Kříž; a sborník ze semináře Historická reflexe minulosti aneb "ostalgie" v Německu a Česku , který se...
19. 12. 2009 | Aktuality

Slavnostní promoce prvních absolventů studia MPA

Slavnostní promoce prvních absolventů studia MPA V pondělí 14. prosince 2009 se v atriu Měšťanské besedy, sídle vysoké školy CEVRO Institut, uskutečnila historicky první slavnostní promoce absolventů našeho prestižního studijního programu Master of Public Administration (MPA).
15. 12. 2009 | Aktuality

Adventní koncert – Rorate coeli

Adventní koncert – Rorate coeli Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala v pondělí 14. prosince adventní koncert, který se v podání předního českého komorního souboru Collegium Marianum uskutečnil v atriu Měšťanské besedy.
14. 12. 2009 | Aktuality

Mimořádný kurs "Post-Totalitarianism" Aviezera Tuckera pokračuje až do 17. prosince

Mimořádný kurs Kurz byl symbolicky zahájen v předvečer 20. výročí pádu komunismu. Pokračuje vždy v úterý a ve čtvrtek od 19.00 do 20.30 hodin v budově vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1. Kurz je otevřen všem zájemcům z řad i mimo řady studentů školy.
07. 12. 2009 | Aktuality

Přednášky rektora vysoké školy CEVRO Institut v litevském Vilniusu

Přednášky rektora vysoké školy CEVRO Institut v litevském Vilniusu Rektor vysoké školy CEVRO Institut prof. Josef Šíma přednesl v polovině listopadu sérii přednášek ve Vilniusu na půdě ISM University of Management and Economics pro vítěze celonárodní soutěže vysokoškolských studentů organizované Lithuanian Free Market Institute .
07. 12. 2009 | Aktuality

Úspěšný projekt: Filmový seminář

Úspěšný projekt: Filmový seminář Ve středu 2. prosince 2009 se v sídle vysoké školy CEVRO Institut uskutečnil další ze seminářů velmi úspěšného projektu "20 let od pádu železné opony"
03. 12. 2009 | Aktuality

Petr Sokol: Socialisté: Třetí cesta, druhá síla

Petr Sokol: Socialisté: Třetí cesta, druhá síla Politolog vyučující na naší vysoké škole publikoval příspěvek o socialistických a sociálnědemokratických stranách v Evropě v podzimní číslu časopisu Přítomnost.
27. 11. 2009 | Aktuality

Pražská podzimní přednáška 2009 – prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA

Pražská podzimní přednáška 2009 – prof. Gene Smiley: Velká hospodářská krize a dnešní recese v USA vysoká škola CEVRO Institut a Liberální institut uspořádaly u příležitosti publikace českého překladu knihy profesora Marquet University Gena Smileyho Rethinking the Great Depression .
26. 11. 2009 | Aktuality

Nová kniha vysoké školy CEVRO Institut Z periferie do centra Evropy – 20 let vývoje vztahu ČR k EU

Nová kniha vysoké školy CEVRO Institut Z periferie do centra Evropy – 20 let vývoje vztahu ČR k EU CEVRO Institut vydal sborník pedagogů školy a externích autorů na téma vztahů ČR k EU. Příspěvky mj. mapují vztah českých politických stran a veřejnosti k evropské integraci. Publikaci budou dostupné i na veřejných prezentacích, které se odehrají v Eurocentrech v několika českých krajských...
23. 11. 2009 | Aktuality