Škola v médiích

Jiří Šedivý k pádu letadla na DV TV

Gen. Jiří Šedivý, bývalý načelní Generálního štábu AČR a pedagog na CEVRO Institutu vystoupil 21. července 2014 v DV TV v pořadu Martina Veselovského na Aktualne.cz. Rozhovor nese název „ Šedivý k pádu letadla: Viník se najde, meze jsou překročeny “ a zhlédnout jej můžete zde .
22. 07. 2014 | Škola v médiích

Tomáš Pojar v médiích

Prorektor pro zahraniční vztahy vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar byl v uplynulých dnech v médiích velmi plodný. Publikoval několik příspěvků a poskytl rozhovory k aktuálním bezpečnostním hrozbám.
11. 07. 2014 | Škola v médiích

Josef Šíma v diskusi o rozhodnutí Petry Kvitové

Rektor vysoké školy CEVRO Institut a profesor ekonomie Josef Šíma se zapojil do veřejné diskuse o rozhodnutí úspěšné české tenistky Petry Kvitové z daňových důvodů přesunout své trvalé bydliště do Monaka.
11. 07. 2014 | Škola v médiích

Jiří Šedivý s Tomášem Pojarem v rozhovoru o aktuálních bezpečnostních a ekonomických hrozbách

Jaké hrozby může Evropě, potažmo České republice přinést vrcholící krize na Ukrajině a občanská válka v Sýrii? Na to i na další aktuální zahraničně-politické a bezpečnostní otázky se ptal bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a expert na bezpečnost Jiří Šedivý zkušeného diplomata a...
03. 07. 2014 | Škola v médiích

Daniel Kunštát odpovídal na otázky v chatu na Týden.cz

Dr. Daniel Kunštát, vedoucí katedry politologie a mezinárodních vztahů vysoké školy CEVRO Institut odpovídal dne 26. 6. 2014 v Chatu s osobností na serveru Týden.cz na otázky návštěvníků. Téma diskuse znělo „ Nejsou volby jen drahým luxusem? “
27. 06. 2014 | Škola v médiích

Jiří Š. Cieslar: Neznámý Tivadar Soros

Absolvent oboru Politologie na CEVRO Institutu a manažer studia MPA Jiří Š. Cieslar publikoval v Literárních novinách recenzi knihy vzpomínek Tivadara Sorose – otce známého amerického filantropa židovského původu George Sorose – Maškaráda kolem smrti.
20. 06. 2014 | Škola v médiích

Rozhovor s Josefem Šímou v Týdnu

Prof. Josef Šíma, ekonom, rektor CEVRO Institutu a odborný garant oboru Hospodářská politika poskytl rozsáhlý rozhovor časopisu Týden. Rozhovor s názvem Evropská unie se rozpadá byl věnován převážně aktuálním ekonomickým tématům.
16. 06. 2014 | Škola v médiích

Doc. Macková pro Lidové noviny: Rekodifikace procesu je naléhavá

Doc. Alena Macková, členka katedry soukromého práva na CEVRO Institutu publikovala v Lidových novinách text, který hovoří o problematice neprovázanosti občanského zákoníku a právní úpravy soudního řízení.
06. 05. 2014 | Škola v médiích

PCTR v médiích (I. čtvrtletí 2014)

Centrum transatlantických vztahů v uplynulých měsících uspořádalo řadu seminářů včetně tiskové konference v rámci 15. výročí vstupu ČR do NATO. Tato tisková konference se věnovala výsledkům veřejného mínění o postojích občanů ČR k NATO a USA. Průzkum zpracovala pro PCTR agentura Ipsos....
01. 05. 2014 | Škola v médiích

CEVRO Institut v Respektu: Ministr za katedrou

Týdeník Respekt přinesl článek o vysoké škole CEVRO Institut. Zaměřený je na zapojení bývalých politiků, diplomatů a dalších lidí z praxe do výuky.
25. 04. 2014 | Škola v médiích