Škola v médiích

Miroslav Sylla pro Lidové noviny: Měli jsem říct: Vlastnictví je posvátné

JUDr. Miroslav Sylla, vedoucí katedry veřejného práva a veřejné správy na CEVRO Institutu poskytl rozáhlý rozhovor Lidovým novinám.
22. 12. 2012 | Škola v médiích

Prezidentská debata – audiozáznam, mediální ohlasy

Jagello 2000 – Informační centrum o NATO v Praze a vysoká škola CEVRO Institut uspořádaly moderovanou debatu kandidátů na prezidenta České republiky na téma zahraničně-bezpečnostní politiky a role hlavy státu v ní.
20. 12. 2012 | Škola v médiích

Jan Jireš pro Natoaktual: Rezignace Alexandra Vondry a krize českého atlantismu

Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval 3. prosince 2012 na portálu Natoaktual.cz text, v němž komentuje listopadovou rezignaci Alexandra Vondry na funkci ministra obrany a zasazuje ji do širšího kontextu vývoje české zahraniční a...
18. 12. 2012 | Škola v médiích

Jan Jireš pro Aspen Review Central Europe: Bezpečnost střední Evropy

Jan Jireš, ředitel Centra transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut, publikoval v podzimním čísle časopisu Aspen Review Central Europe článek, v němž se zabývá celkovým hodnocením bezpečnostního prostředí střední Evropy a reflexí bezpečnostních hrozeb, které v uplynulých letech...
08. 12. 2012 | Škola v médiích

Josef Šíma pro Lidové noviny: Ženy v ofsajdu?

Profesor Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu publikoval v Lidových novinách svůj příspěvek, který byl tentokráte věnován kvótám pro ženy.
03. 12. 2012 | Škola v médiích

Josef Šíma v ČRo 6 – o rozpočtové kázni a centralizaci ekonomických pravidel v EU

Profesor Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu, vystoupil 8. listopadu 2012 v pořadu Českého rozhlasu Člověk a trh. Spolu s ekonomem Petrem Zahradníkem, členem NERV, odpovídal na otázky, které se týkaly rozpočtové kázně a centralizace ekonomických pravidel v EU. Celý pořad si...
12. 11. 2012 | Škola v médiích

Jakub Kříž pro Lidové noviny: Kde se uplatní právníci

Jakub Kříž, tajemník katedry soukromého práva na CEVRO Institutu publikoval v Lidových novinách svůj příspěvek, který byl věnován možnostem uplatnění absolventů právních oborů v praxi.
07. 11. 2012 | Škola v médiích

Prof. Kip Viscusi v rozhovoru pro CI Time

Jeden z prominentních hostů mezinárodní konference Guido Calabresi "80" - prof. Kip Viscusi z Vanderbilt University - poskytnul rozhovor pro analytický časopis CI Time. Rozhovor s názvem Opomíjená iracionalita regulátorů vedl rektor vysoké školy Josef Šíma. Příspěvek vzniknul v rámci...
22. 10. 2012 | Škola v médiích

Dr. Tomáš Sokol v online rozhovoru pro časopis Ekonom

Jeden z nejznámějších českých advokátů a také pedagog vysoké školy CEVRO Institut odpovídal na dotazy v online rozhovoru týdeníku Ekonom.
19. 10. 2012 | Škola v médiích

Rozhovor s Josefem Šímou v publikaci Krize a politické křižovatky.

Prof. Josef Šíma, ekonom a rektor CEVRO Institutu poskytl Janu Rovenskému a kol. rozsáhlý rozhovor, který se váže k současným politickým a ekonomickým tématům.
16. 10. 2012 | Škola v médiích