Škola v médiích

Rozhovor s Josefem Šímou v Týdnu

Prof. Josef Šíma, ekonom, rektor CEVRO Institutu a odborný garant oboru Hospodářská politika poskytl rozsáhlý rozhovor časopisu Týden. Rozhovor s názvem Evropská unie se rozpadá byl věnován převážně aktuálním ekonomickým tématům.
16. 06. 2014 | Škola v médiích

Doc. Macková pro Lidové noviny: Rekodifikace procesu je naléhavá

Doc. Alena Macková, členka katedry soukromého práva na CEVRO Institutu publikovala v Lidových novinách text, který hovoří o problematice neprovázanosti občanského zákoníku a právní úpravy soudního řízení.
06. 05. 2014 | Škola v médiích

CEVRO Institut v Respektu: Ministr za katedrou

Týdeník Respekt přinesl článek o vysoké škole CEVRO Institut. Zaměřený je na zapojení bývalých politiků, diplomatů a dalších lidí z praxe do výuky.
25. 04. 2014 | Škola v médiích

Tomáš Pojar poskytl Lidovým novinám rozsáhlý rozhovor

Tomáš Pojar, diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor CEVRO Institutu v textu nazvaném „Je neuctivé nebrat Rusko vážně“ hovoří např. o Temelínu, armádě či kyberútocích.
17. 04. 2014 | Škola v médiích

Ladislav Mrklas v ČT o evropských volbách

Politolog a prorektor vysoké školy CEVRO Institut byl hostem pořadu Politické spektrum, který se věnoval významu letošních voleb do Evropských parlamentu. Diskuse se dále zúčastnili politolog Jakub Janda a státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.
15. 04. 2014 | Škola v médiích

Ladislav Mrklas v pořadu Události a komentáře

Dr. Ladislav Mrklas, politolog a prorektor vysoké školy CEVRO Institut komentoval spolu s politologem Jiřím Pehe, zpravodajem ČT v Německu Martinem Jonášem a zpravodaje ČT v USA Martinem Řezníčkem v pořadu ČT Události a komentáře situaci kolem úbytku členské základny tradičních politických stran.
09. 04. 2014 | Škola v médiích

Daniel Kunštát na 10. Brněnském politologickém sympóziu

Dr. Daniel Kunštát, politolog a vedoucí katedry politologie a mezinárodních vztahů na CEVRO Institutu vystoupil na 10. Brněnském politologickém sympóziu. Jeho tématem byla krize českého stranického systému.
07. 04. 2014 | Škola v médiích

Komentáře pedagogů CEVRO Institutu v Reflexu

Pedagogové z vysoké školy CEVRO Institut Bohumil Dvořák, Ladislav Mrklas a Petr Sokol publikovali v časopisu Reflex (č. 5/ 30. 1. 2014) – v příloze o konci polistopadové éry – své komentáře.
06. 02. 2014 | Škola v médiích

Rozhovor s Josefem Šímou v příloze HN Kariéra

Prof. Josef Šíma, rektor CEVRO Institutu a odborný garant oboru Hospodářská politika poskytl rozsáhlý rozhovor příloze Hospodářských novin Kariéra.
31. 01. 2014 | Škola v médiích

Máme se bát Ruska? – Neviditelnypes.cz

CEVRO Institut, Občanský institut a Klub na obranu demokracie uspořádaly veřejnou diskusi o aktuálních otázkách vztahu České republiky a Ruska.
29. 01. 2014 | Škola v médiích