Právní specializace – Veřejná správa

Práce ve veřejné správě má dnes prestiž, ale vyžaduje špičkovou kvalifikaci. Veřejná správa se elektronizuje, vstupují do ní informační a telekomunikační technologie. Moderní úřad stojí před řadou výzev a hrozeb – bezpečnostních či sociálních. Získejte náskok!

Pojďte studovat veřejnou správu u jedinečného týmu složeného z lidí, kteří budovali teoretické základy moderní české veřejné správy, ale také osob, které stály u zrodu czech pointů, datových schránek, black outů, krizových scénářů včetně jejich aplikace. Studujte u lidí, kteří znají praxi a ví, co v ní budete potřebovat!

Získejte vynikající kontakty, kvalitní vzdělání v oblasti veřejné správy a také možnost skvělého uplatnění na pozicích odborníků na IT ve veřejné správě, bezpečnostní a krizový management či sociální a zdravotní problematiku!

U nás studují starostové, tajemníci, ředitelů odborů, krizoví manažeři, IT odborníci, radní či náměstci ministrů.

Bc. Iveta Táborská
(starostka města Vsetín a absolventka CEVRO Institutu)
„Pochopit veřejnou správu? To chce vážně vysokou školu. Díky studiu na CEVRO Institutu dnes mohu být v konzultačním týmu pro reformu veřejné správy.“
 

Charakteristika studia

Obor Veřejná správa je prakticky orientovaným bakalářským studiem zaměřeným na aplikaci získaných poznatků v praxi, v profesním životě studentů a absolventů. Vedle obecného studia právních, ekonomických a sociálních aspektů veřejné správy, dává studium možnost specializace a zaměření na následující oblasti:


Uplatnění

  • Naši absolventi mohou pracovat jako specialisté či manažeři v orgánech státní správy i samosprávy či v konzultačních a poradenských firmách
  • Naši absolventi mohou pokračovat v navazujícím magisterském studiu na CEVRO Institutu, nebo jiných školách v ČR či v zahraničí.
  • Naši absolventi mají kvalitní obecné vzdělání, ale díky vedlejším specializacím mají i konkurenční výhodu a uplatní také jako IT odborníci, specialisté v oblasti bezpečnostního a krizového managementu či specialisté v oblasti zdravotních a sociálních služeb.

Garant oboru a vybraní vyučující

 

doc. JUDr. Eva Horzinková, Ph.D., garant oboru
(specialistka na správní právo)

 

prof. JUDr. Dušan Hendrych, CSc.
(přední český odborník na správní právo a veřejnou správu)

 

doc. Harald Christian Scheu
(uznávaný odborník na mezinárodní právo)

 

JUDr. Tomáš Sokol
(přední český advokát)

 

Ing. Aleš Kučera
(specialista na e-Government)

 

Ing. Jiří Šedivý
(armádní generál v záloze, bývalý náčelník Generálního štábu AČR)

 

Ing. Miroslav Štěpán
(bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR)


Studijní plány

Konkrétní předměty a jména všech přednášejících najdete ve studijních plánech.


Státní bakalářská zkouška