Úspěšní absolventi

Ing. Mgr. Barbora Petráčková

působila jako projektová manažerka marketingového oddělení CEVRO Institutu, dříve na Odboru vnějších vztahů České advokátní komory, absolventka bakalářského i navazujícího magisterského oboru Obchodněprávní vztahy

CEVRO Institut nabízí obory, po jejichž absolvování najdou studenti uplatnění a práci bez problémů

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
V současnosti jsem na mateřské dovolené, předtím jsem pracovala jako projektová manažerka marketingového oddělení CEVRO Institutu. Před svým nástupem do CEVRO Institutu jsem působila na Odboru vnějších vztahů a byla jsem pravou rukou tiskové mluvčí České advokátní komory.

Proč jste si vybrala zrovna VŠ CEVRO Institut?
Při výběru vysoké školy a zaměření studia jsem se soustředila především na budoucí uplatnění. CEVRO Institut v té době nabízel obor, který jsem jinde nenašla. Dodnes jsem přesvědčena, a to i s ohledem na obsah přednášek a všeho, co jsem se už musela naučit :), že to byla dobrá volba. Taky se přiznám, svou roli sehrál i fakt, že v rámci oboru nebyly předměty jako matematika, fyzika či chemie – ty mne na SŠ strašily ze spaní :). Během bakalářského studia mě navíc potěšilo, že jsem si mohla díky volitelným předmětům „ušít část vzdělání na míru“ a věnovat se tak předmětům, ke kterým mám vztah.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Rozhodně ano. Vysokoškolský život se liší od života, na který jsem byla zvyklá jako studentka střední školy. Získala jsem více času sama pro sebe a tím i další možnosti k rozvoji svých schopností. Jako studentka VŠ si studium a volný čas plánuji podle sebe a toho, co mě samotnou baví :).

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Ano. Bez diplomu a především kontaktů, které jsem si při studiu na této škola vytvořila, bych tuto práci nezískala. 

Co byste doporučila studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Ujasnit si, co by je v životě bavilo dělat a až podle toho určovat výběr oboru studia. Někdy se stává, že si studenti vybírají školu podle toho, co je snadné studovat, ale nikdy se tím živit nebudou. V oboru, který studenta baví a zároveň se jím bude živit, sám sebe lépe najde. Strávený čas ve škole má pak mnohem hlubší smysl.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Pracovala jsem 7 let jako baristka v kavárně a láska ke kávě mi asi zůstane navždy. Pro mě je tedy ideálně strávený čas, například po náročné zkoušce, v kavárně s dobrou kávou, zajímavou knihou či s přáteli :-).

Co nám na sebe prásknete/pustíte:)?
Asi každý v mém okolí ví, že nejsem ranní ptáče a vstávat včas, mě za celý život nikdo nenaučil a už asi ani nenaučí :).

Kdybyste měla říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Klid a rodinná atmosféra. Studium na CEVRO Institutu je o komunikaci. Vím, že kdykoli mám nejasnosti nebo problém, mohu se vždy na někoho obrátit s žádostí o radu, či pomoc.