Úspěšní absolventi

Ing. Josef Rech, MBA

bezpečnostní ředitel Raiffeisenbank a.s. a absolvent postgraduálního oboru MBA - management a kybernetická bezpečnost

MBA na VŠ CEVRO Institut je kvalitně připravený program se skvělými lektory

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
Pracuji jako bezpečnostní ředitel pro Raiffeisenbank a.s. Kromě banky mám na starosti i bezpečnost dceřiných společností a mezinárodní kompetenční centra, která poskytují vybrané bezpečnostní služby pro celou skupinu Raiffeisen Bank International.

Proč jste si vybral zrovna VŠ CEVRO Institut?
Oslovil mě MBA program Management a kybernetická bezpečnost, který byl v té době prvním postgraduálním studiem s bezpečnostním zaměřením v České republice.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Uvědomil jsem si, jak je důležité se neustále vzdělávat a udržovat si aktuální přehled o trendech a novinkách. Od ukončení studia se více angažuji v profesních skupinách a vyhledávám odborné konference.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Samotný diplom asi úplně ne, spíše získané informace a sdílení profesních zkušeností mezi lektory i studenty, které bylo běžnou součástí hodin. V naší 15-ti členné skupině byl pouze jeden kolega, který byl zatím bez pracovní praxe. Ostatní již měli zkušenosti z jedné či více firem.

Co byste doporučil studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Pokud to situace a čas dovolí, začít s brigádou nebo částečným pracovním úvazkem již v době studií. Dá se lépe porovnávat teorie s praxí, rovnou si mohou získané informace ověřit v reálném pracovním prostředí, odpadnou jim tak zbytečné iluze, které absolventi při hledání prvního zaměstnání mají.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas? 
Volné chvíle trávím rád s rodinou nebo s přáteli v přírodě. Mám loď na Slapech, kde často bývám. Je tam krásně.

Co nám na sebe prásknete/pustíte:)?
Alespoň jednou za rok jedu sám na nějakou dovolenou. Vždy s batohem. Koupání v moři nebývá hlavní cíl. Jsou to takové průzkumné cesty… Kde se mi líbí, tam pak jedeme s rodinou. Hodně cest mířilo do Asie.

Kdybyste měl říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Kvalitně připravený program – skvělý výběr lektorů a zajímavé referenční návštěvy, alespoň jak mohu posoudit z MBA studia, které jsem absolvoval.