Úspěšní absolventi

Ing. Mgr. Ondřej Škorpil, MBA

ředitel divize strategie a rozvoje státního podniku Česká pošta a absolvent oboru Politologie a mezinárodní vztahy na CEVRO Institutu

VŠ CEVRO Institut je ideálním prostředím pro navázání kontaktů s mimořádně pestrými osobnostmi a získání užitečných informací nejen akademického charakteru

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
Po téměř devíti letech práce v bankovnictví a necelých třech letech působení v představenstvu společnosti zaměřené na telekomunikace v resortu dopravy, pracuji v současné době jako ředitel divize strategie a rozvoje státního podniku Česká pošta.

Proč jste si vybral zrovna VŠ CEVRO Institut?
Vlastně shodou náhod. Kdysi jsem v bance dostal do vínku agendy spojené se vztahy s veřejným sektorem, rozhodl jsem se zkusit vystudovat svoji druhou vysokou školu – s ohledem na pracovní závazky v kombinovaném programu – tentokrát se zaměřením na politologii. No a když jsem zjistil, že garantem tohoto studijního programu na CEVRO Institutu je profesor Miroslav Novák, kterého jsem již tehdy osobně znal a velice si ho, na rozdíl od některých mediálně známých politologických žvanilů, vážil pro jeho akademické kvality, bylo rozhodnutí jednoduché.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Nemyslím si, že by se má kariéra ubírala výrazně jiným směrem, kdybych se pro školu nerozhodl. Nicméně v každém případě mě studium obohatilo o dvě významná aktiva, kterými jsou nové pohledy na svět a poznání nových, zajímavých lidí, ať už těch za katedrou nebo před ní.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Přímo asi ne, což je dáno tím, že jsem dosud neusiloval o zaměstnání z oblasti politologie. Z vlastní zkušenosti však mohu konstatovat, že politologický studijní program na CEVRO Institutu má velmi dobrý zvuk. Pokud se jeho absolventi rozhodnou působit v oblastech, kde je dané vzdělání požadováno, jsem si jist, že jim diplom otevře dveře.

Co byste doporučil studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Netrávit čas jen ve škole, ale získávat již během studia praktické dovednosti využitelné v pozdější pracovní kariéře. Zajímat se i o jiné věci než jen ty, které jsou v osnovách předmětů. Trávit co nejvíce času v zahraničí a čerpat tam to nejlepší z toho, co dané teritorium nabízí. A rozvíjet i tzv. měkké dovednosti, jen odborné vzdělání k úspěšné kariéře nestačí.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Když už výjimečně něco jako volný čas nastane, snažím se ho trávit s milými lidmi, v příjemném prostředí, s kvalitním vínem a jídlem... Ale někdy třeba jen s dobrou knihou. Sport, cestování a poznávání nových míst mě rovněž baví.

Co nám na sebe prásknete/pustíte :-)?
Vzhledem k tomu, že toto interview bude dostupné na webu, dlouze přemýšlím o něčem relativně neškodném :-). Tak třeba: začal jsem se cca před rokem učit další jazyk – italštinu. Jsem schopen tomu věnovat jen velmi málo času, zhruba dvě hodiny týdně, takže má lektorka je se mnou velmi nespokojená – místo toho, aby byla ráda, že mě tímto tempem bude moci vzdělávat dalších několik dekád :-), nicméně mě to baví.

Kdybyste měl říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Uvedu důvody dva: lidé a informace. Vysoká škola CEVRO Institut je ideální prostředí pro navázání kontaktů s mimořádně pestrou směsicí osobností a získání pro život užitečných informací nejen akademického charakteru.