Úspěšní absolventi

Ing. Petr Mlejnek, MBA

CEO ve společnosti Techniserv a viceprezident Asociace technických a bezpečnostních služeb AGA při Hospodářské komoře ČR

CEVRO Institut je především kvalita výuky.

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
Pracuji jako CEO divize ve společnosti Techniserv a zároveň jsem viceprezidentem Asociace technických bezpečnostních služeb AGA při Hospodářské komoře ČR.

Proč jste si vybral zrovna VŠ CEVRO Institut?
Hledal jsem obor postgraduálního studia MBA, který by nejvíce vyhovoval mým potřebám a uplatnění znalostí v praxi. Obor management a kybernetická bezpečnost splňoval moje požadavky. Šel jsem trochu na jistotu, studium mi doporučili kolegové, přesto mě kvalita přednášejících překvapila.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Neřekl bych, že mi změnila život. Mám za sebou dvacet let praxe. Určitě mi však rozšířila obzory. Navíc jsem se setkal s lidmi, kteří jsou profíci z podobných oborů, pracují na podobných pozicích, řeší v práci podobné problémy. Tyto kontakty jsou pro mě obohacující.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Přihlásil jsem se, protože jsem se chtěl dozvědět něco nového. Chci se dále rozvíjet.

Co byste doporučil studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Studenti by měli především brát své studium jako přípravu na praxi. Během přednášek by měli vyjadřovat své názory, nebát se diskutovat, zkrátka VŠ by neměl nikdo dělat jen proto, že si to přeje někdo jiný či kvůli titulu.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Pokud volný čas najdu, nejraději jej trávím s rodinou nebo při sportu. Člověk musí umět vypustit. Je potřeba potrápit mozek i tělo.

Kdybyste měl říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Kvalita výuky.