Úspěšní absolventi

Mgr. Ladislav Janků, LL.M.

soukromý podnikatel v oblasti obchodu a sportu, působící ve výkonných a statutárních orgánech ITA-SKI, absolvent magisterského oboru Obchodněprávní vztahy a postgraduálního oboru LL.M. - arbitráž a mediace

"CEVRO Institut má dobrou pověst a zaručuje kvalitní studium. Tuto školu bych si vybral znovu."

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
Podnikám v oblasti obchodu a sportu, rovněž působím ve výkonných a statutárních orgánech různých korporací ve shodných oblastech. Konkrétně v cestovní agentuře se specializací na lyžování v Itálii, lyžařské škole a lyžařském klubu, vše pod skupinou ITA-SKI. Podstatná je pro mne nezávislost, svoboda rozhodování a vláda nad svými věcmi.

Proč jste si vybral zrovna VŠ CEVRO Institut?
Dobrá pověst a záruka kvality studia. Po absolvování magisterského práva jsem zde vystudoval ještě LL.M. - arbitráž a mediace. Díky zkušenostem během studií obou oborů bych si tuto školu vybral znovu.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Škola ve mně probudila ještě větší touhu po vzdělání a související sebekultivaci, takže pokračuji v dalším studiu a výzkumu v oblasti sportovního práva.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Svou původní profesní náplň jsem neměnil, nicméně poznatků ze studia při vlastní praxi využívám. Do budoucna zamýšlím rozšíření aktuálních aktivit zejména ve zmíněné oblasti sportovního práva a založení servisní organizace a znaleckého ústavu pro sportovní kluby, spolky a svazy.

Co byste doporučil studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Jednoznačně kvalitní studium, tím nemám na mysli školou jen „prolézt“.:-)

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Jelikož jsem poněkud hyperaktivní a zřejmě posedlý touhou po vědění, tak většinou opět dalším studiem :-) , samozřejmě v rámci možností, jinak s rodinou a sportem či kulturou.

Co nám na sebe prásknete/pustíte :-)?
Škola mě baví :-), ať již z pozice studenta či pedagoga.

Kdybyste měl říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Kvalita studia.