Úspěšní absolventi

Mgr. Lucie Klein, LL.M.

Senior compliance officer ve společnosti Česká spořitelna, a.s.

Studium při zaměstnání stojí Vaši rodinu část příjmů a společně strávený čas. Díky této škole jsem však svého rozhodnutí nikdy nelitovala.

Proč jste si vybrala zrovna VŠ CEVRO Institut?
U bývalého zaměstnavatele jsem dostala na starost implementaci obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Přetavit do života firmy principy nařízení bez výkladové praxe byla velká výzva. A jako všichni, kdo ochranu soukromí pojímají vážně, aniž by tím „zabili“ byznys, jsem se začala pídit po informacích, podobných nadšencích, odbornících v oboru. To vše jsem v pěkném balíčku našla právě v CEVRO Institutu.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Jistěže ano :-). Každý prožitek ve vás zanechá stopu, každá akce posune dál. Ráda zdolávám překážky, přicházím věcem na kloub, hořím pro věc. A ačkoli nebylo zcela samozřejmé „připravit“ rodinu o peníze za školné a společně trávený čas, ani chvíli jsem nelitovala.  Osobnostní a profesní kvality přednášejících a spolužáků, sdílená zkušenost, i potvrzení si určitého vlastního přínosu pro ostatní, to vše stálo za to a je pro mě nevratnou, nepřenositelnou a především neocenitelnou hodnotou.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
V současné době jsem na prahu psaní závěrečné práce a před její obhajobou, odpovím tedy jinak. Každý klient, zaměstnavatel, pracovní i obchodní partner ocení nadstavbu, kterou svému profesnímu zaměření dáváte. Ať s diplomem v kapse nebo na cestě k němu.

Co byste doporučila studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Aby měli oči i uši otevřené. Ptát se, hledat, diskutovat, oponovat a hlavně chtít.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Čtení. Občas kvůli tomu přejedu zastávku nebo nezaregistruji zajímavost kolem sebe. Ale věřím, že to podstatné mi ani kvůli knihám neuniká.

Co nám na sebe prásknete/pustíte :-)?
To musím opatrně :-). Souvisí to s tím mým čtením, když je příběh zrovna napínavý, to pak máme k obědu místo svíčkové třeba chleba :-)

Kdybyste měla říci jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Inspirativnost. Snad nejsem moc lakonická.