Úspěšní absolventi

Mgr. Pavla Fugnerová

EURES Junior Adviser, absolventka oboru Veřejná správa na CEVRO Institutu

CEVRO Institut nabízí pracovní stáže v prestižních společnostech. To je pro získání dobré práce důležité.

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
EURES poradce

Proč jste si vybrala zrovna VŠ CEVRO Institut?
Zaujaly mne vyučované předměty a především přednášející.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
V mnoha ohledech mi změnila pohled na svět :-). Dozvěděla jsem se například, že ekonomie je důležitá při utváření dějin, květina může být považována za úplatek a byla přítomna situaci, kdy se přísně vyhlížející pedagog oblékl do červených šatiček s blond parukou a řádil se studenty na parketu jako Červená Karkulka. To se myslím, jen tak nezažije :-).

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Když jsem hledala své první zaměstnání, CEVRO Institut ještě nebyla tak známá škola, jako nyní. Otázka při pohovoru „co jste to studovala za školu?“, odstartovala delší rozhovor. Většinou příjemný. Musím říci, že u svých potenciálních zaměstnavatelů jsem zpravidla narazila na společné přednášející. Jméno pana profesora Hendrycha bylo sázkou na jistotu. Ve veřejné správě je legendou. Je skvělé, že jsem měla šanci poznat jej osobně.

Co byste doporučila studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Nehledejte zaměstnání až ve chvíli, kdy budete mít v ruce diplom. To je pozdě. Rozhazujte sítě dlouho před státnicemi. Vřele doporučuji pracovní stáže. To je velká šance, jak navázat kontakty na správném místě. Při studiu na CEVRO Institutu navíc ve velmi prestižních společnostech.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
Když mám lenošivou, tak se někam zavrtám s knihou. Když ne, ráda lezu po skalách, sjíždím řeky nebo se jen toulám naší krásnou krajinou.

Co nám na sebe prásknete/pustíte :-)?
Vstát před sedmou ráno, je pro mě utrpení.:).

Kdybyste měla říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Přátelství. Podařilo se mi navázat kvalitní vztahy nejen mezi spolužáky, ale i mezi pedagogy. Věřím, že mnohá z nich mi vydrží celý život.