Úspěšní absolventi

Mgr. Václav Pávek

Náměstek pro informatiku a projektové řízení na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v resortu Ministerstva financí ČR, přednášející na FSV UK a absolvent oboru Veřejná správa na CEVRO Institutu

CEVRO Institut pro mě byla jasná volba, nabízí špičkový tým pedagogů a rodinnou atmosféru

Osm otázek a odpovědí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?

Jsem na pozici Náměstek pro informatiku a projektové řízení na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v resortu Ministerstva financí ČR.

Proč jste si vybral zrovna VŠ CEVRO Institut?
Poté, co jsem začal pracovat ve společnosti GORDIC, enormně se zvýšila moje ambice i potřeba porozumět veřejné správě. CEVRO Institut jsem si mezi mnoha školami vybral na doporučení, a to kvůli vysoce nadstandardní kvalitě pedagogického sboru. Bez nadsázky se jedná o soubor nejlepších akademiků s mixem zkušených praktiků.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Jednoznačně ano. Ať už kvůli znalostem a zkušenostem odborníků, tak i díky semestru na UMEA Univerzitě ve Švédsku v rámci programu Erasmus.

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
K profesnímu uplatnění mi pomohl především magisterský diplom z FSV Univerzity Karlovy. Nicméně bez diplomu CI by nebylo ani diplomu z UK. A nutno dodat, že podklad pro magisterské studium na UK jsem získal skutečně nadstandardní.

Co byste doporučil studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Doplnit vzdělání o praxi, o jazyky a absolvovat semestr v zahraničí (např. via Erasmus). Dále být připraven na celoživotní vzdělávání – titulem to nekončí, titulem to naopak začíná!

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas?
V květnu 2016 se mi narodila dcera, takže nyní žiji především rodinou. Jinak sportem – triatlon, tenis, fotbal nebo nohejbal. Dále jsou mou zálibou dějiny a futuristická Science Fiction.

Co nám na sebe prásknete/pustíte :-)?
Na přelomu 11/12 2016 jsem na CI přednášel Smart Cities a eGovernment studentům z Mexika. Semestrálně přednáším i studentům na FSV UK. V období 1/2020-6/2021 jsem pracoval jako senior manažer ve společnosti Deloitte.

Kdybyste měl říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Špičkový tým pedagogů a rodinný přístup školy.