Úspěšní absolventi

Bc. Monika Němcová, MBA

managing partner ve společnosti Atkinson & Partners, zabývá se developerskými a realitními projekty na území ČR i v zahraničí, absolventka studijního oboru Právo v obchodních vztazích a studentka magisterského navazujícího studia

CEVRO Institut je jiný level vysokoškolského vzdělávání. To myslím, říká vše.

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
Pracuji jako managing partner ve společnosti Atkinson & partners, která se zabývá developerskými a realitními projekty na území ČR i v zahraničí.

Proč jste si vybrala zrovna VŠ CEVRO Institut?
Hledala jsem školu s osobním přístupem. Člověk, který přichází z praxe, chce diskutovat na daná témata s nejlepšími odborníky ve svém oboru, chce se cítit na stejné úrovni ne jako školák ve velké posluchárně. To se mi splnilo. VŠ právního zaměření jsem ve svém oboru nutně nepotřebovala, ovšem rozdíl v mém právním povědomí je po těch pěti letech zásadní.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Cítím se daleko jistější při vyjednávání s českými i zahraničními investory. Právní systém chápu jako jeden celek a lépe se v něm orientuji. Vím, kde hledat, když si nejsem jistá. Ostatně úplných znění zákona a komentářů máme po mém studiu na CI plnou knihovnu :-). Mám mnoho nových přátel, se kterými se stále stýkám. Vím, že když nemůžu, tak ještě můžu. Skvěle jsem to poznala při učení po nocích, když šly děti spát :-).

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Nestudovala jsem s cílem nalézt lepší profesní uplatnění. Jsem partnerkou ve třech firmách, ale nepochybuji, že diplom z CI umí dveře otevírat a to téměř kamkoli.

Co byste doporučila studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Nemám patent na rozum. Po 25 letech v businessu mohu říci jen toto – musí Vás to bavit! Kariéra pro mne není o výši peněz na výplatní pásce. Kariéra je pro mne práce, která baví, naplňuje, kterou lidé potřebují. Věřím, že když se tohle naplní, peníze pak přicházejí samy. Je to takový zákon akce a reakce. V práci trávíme opravdu hodně času, tak ať to za to stojí!

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas? 
Nejraději s rodinou a přáteli. Hory, lodě, kolo, cestování. Miluji anglické růže a knihy. Život toho nabízí tolik, jen si vybrat. Nově jsem velký fanda softballu, který hrají oba synové.

Co nám na sebe prásknete/pustíte:)?
Jsem blázen do architektury, takže když jedeme krajinou, naše děti říkají – „mami, prosím, drž ten volant a neukazuj nám ty šílený zřícený baráky a neříkej, že jsou úžasný“. V každé ruině vidím potenciál a krásnou budoucí stavbu. Podívám se na ni a už vím, kolik bude stát rekonstrukce. Mít možnost projít si starý krásný dům (naposledy na vídeňském rynku kousek od vídeňské radnice) je pro mne daleko zábavnější a napínavější než celodenní nakupování. Zkrátka miluju cihly :-).

Kdybyste měla říci jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
CEVRO Institut je jiný level vysokoškolského vzdělávání. To myslím říká vše.