Úspěšní absolventi

Ing. Zdeněk Forman, LL.M.

místopředseda představenstva, zástupce manažera kybernetické bezpečnosti a vedoucí Kanceláře koncernového výboru města Brna

CEVRO Institut nabízí unikátní kombinaci oborů, informací, znalostí, profesionálních vyučujících, způsob výuky, a to vše ve výjimečném prostředí

Jaká je Vaše současná pracovní pozice?
V současnosti sedím na třech židlích. Jsem místopředseda představenstva, zástupce manažera kybernetické bezpečnosti a vedu Kancelář koncernového výboru, což je analytický a organizačně podpůrný útvar zajišťující potřeby řízení Koncernu statutárního města Brna. Ten zahrnuje devět městem Brnem 100% vlastněných obchodních společností.

Proč jste si vybral zrovna VŠ CEVRO Institut?
V rámci své práce jsem se podílel na implementaci GDPR do systému řízení společnosti, a to včetně přesahu do kybernetické bezpečnosti. A protože jsme měli dost kolegů pouze se znalostí IT, bylo logické si rozšířit znalosti zejména v právní rovině. Nabídka CEVRO Institutu svým zaměřením, rozsahem a lektory byla jediná, která naplnila naše potřeby. Ideálně se potkala poptávka s nabídkou.

Změnila škola Váš život, pokud ano, jak?
Zcela určitě. Vložená energie do studia mě zpětně nabíjela. Přehodnotil jsem své další směřování a získané znalosti mi otevřely možnost realizace v oblastech, které byly doposud ve firmách podceněny (ochrana osobních údajů, compliance).

Pomohl Vám diplom z CI při profesním uplatnění?
Přestože teprve pracuji na závěrečné práci, a diplom bude, jak věřím, zasloužilou odměnou, už nyní plně využívám získaných znalostí a zkušeností. A to včetně zkušeností získaných v rámci diskuzí se spolužáky. Úspěšné dokončení studia v podobě diplomu otevírá dveře k dalšímu rozvoji kariéry. 

Co byste doporučil studentům, aby byli lépe připraveni na budoucí kariéru?
Nepřijímat pasivně informace, ale myslet kriticky, ptát se, diskutovat, mít vlastní názor. Přeměnit získané informace na znalosti, buď vlastní praxí nebo zkušeností jiných. Je mnoho těch, kteří si myslí, že ví, ale málo těch, kteří opravdu umí. Vždy je lepší se učit z chyb druhých než ze svých vlastních.

Život není pouze o studiu a práci. Jak nejraději trávíte volný čas? 
Mám již dospělé děti, proto jsme si našli se ženou konečně čas věnovat se svým zálibám. Takže pohyb (kolo, koloběžka, kolečkové brusle, turistika, badminton), cestování, ale i dobrá kniha či dobré víno. Nějaký čas zabere i péče o zahradu. A samozřejmě jako správní prarodiče rádi trávíme čas i s vnučkou.

Co nám na sebe prásknete/pustíte:)?
Hledám si čas na projekt, který mi už pár let leží v garáži. Jedná se o moped Stadion, který mám po dědečkovi. Moped je starší než já, momentálně ve značně rozloženém stavu a čeká na kompletní renovaci. Ale věřím, že na něm v budoucnu ještě ujedu tisíce kilometrů.

Kdybyste měl říct jeden, pro Vás nejdůležitější důvod, proč studovat právě CEVRO Institut, který by to byl?
Unikátní kombinace nabízených oborů, informací a znalostí, profesionálních vyučujících, způsobu výuky a prostředí.