2. ročník parlamentní simulace pro studenty v Jihočeském kraji – FOTOGALERIE

Datum konání akce:

Vysoká škola CEVRO Institut již podruhé uspořádala parlamentní simulace pro studenty středních škol. Tato populární naučná akce se po roce opět vrátila do jížních Čech, mezi studenty tamních gymnázií a středních škol.

Stejně jako před rokem se i letos simulace konala v jednacím sále jihočeského krajského úřadu.

Cílem parlamentní simulace je:

Představit účastníkům proces vzniku zákona v Poslanecké sněmovně PČR. Pracuje se s návrhem zákona, který se blíží reálným podkladům. Během celého dne jsou simulována všechna tři čtení na plénu PS a jednání klubů. Součástí jednodenní simulace nejsou jednání výborů. Účastníci pracují pod dohledem odborného poradce, který v průběhu jednání vysvětluje, komentuje a hodnotí jednotlivé kroky účastníků.

Procvičit si komunikaci a veřejnou prezentaci. Každý ze studentů by měl vystoupit před ostatní účastníky a hovořit do mikrofonu. Studenti si tak vyzkouší prezentovat svůj názor před ostatními, přičemž pro mnohé je to první zkušenost s mikrofonem.

Procvičit si týmovou práci. Studenti jsou rozděleni do skupin pokud možno tak, aby se neznali. Během vymezeného času se tak studenti musí seznámit a vytvořit funkční tým

Parlamentní simulaci organizuje regionální středisko CEVRO Institutu v Českém Krumlově za podpory Hanns Seidel Stiftung.

Galerie