4. ročník Parlamentní simulace pro studenty jihočeských středních škol

Zasedací sál Zastupitelstva Jihočeského kraje byl 12. dubna 2011 opět dějištěm parlamentní simulace pro studenty středních škol, kterou uspořádalo středisko CEVRO Institutu v Českém Krumlově.

Akce se zúčastnily více než čtyři desítky studentů z řady jihočeských gymnázií. Studenti si mohli na vlastní kůži vyzkoušet práci poslanců různých politických stran. Jejich úkolem byla obhajoba či oponentura návrhu na zavedení školného na veřejných vysokých školách. V průběhu simulovaných jednání poslaneckých klubů, přípravy pozměňovacích návrhů, vyjednávání mezi kluby i simulaci tří čtění měli možnost pracovat v týmech s neznámými vrstevníky, přímo na mikrofon před plným sálem argumentovat pro či proti návrhu, hlasovat i obstruovat. 

Výsledkem práce studentů byl i text, který jeden z účastníků napsal coby novinář píšící o průběhu jednání. Text studenta Petra Pelikána z Biskupského gymnázia J. N. Neumanna v Č. Budějovicích najdete zde.

Parlamentní simulace se jako tradičně uskutečnila za laskavé podpory dlouhodobého partnera školy - Nadace Hannse Seidela.

Galerie