Albín Bráf: politik, národohospodář a jeho doba – mezinárodní konference

Datum konání akce:

Centrum středoevropských studií a Národohospodářský ústav Josefa Hlávky uspořádaly konferenci věnovanou významnému českému národohospodáři a politikovi Albínu Bráfovi, od jehož úmrtí právě letos uplynulo sto let.

 

Mezinárodní konference se konala pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové, starostů měst Třebíč a Roztoky a Nadačního fondu Albína Bráfa. Hlavní referát konference přednesla Prof. Catherine Albrecht, děkanka Filosofické fakulty na Northern University Ohio v USA.

Konference se bude konala v prostorách Poslanecké sněmovny a zámku v Lužanech.

Program začal 20. 9. 2012 v 9 hodin v Poslanecké sněmovně (Sněmovní 1, Praha 1, sál č. 250) úvodními vystoupeními organizátorů, podporovatelů a zástupců institucí, které převzaly záštitu. Součástí tohoto bloku byl i zahajovací referát Catherine Albrecht. První den pokračoval dalšími bloky, které se zaměříili na Albína Bráfa – politika a Albína Bráfa – národohospodáře.

Druhý konferenční den – 21.9.2012 - se odehrál v prostředí Hlávkova zámku v Lužanech u Přeštic. Bloky referátů se zaměřily především na Albína Bráfa coby zakladatele českého ekonomického myšlení.

Během obou dní zazněly referáty předních českých badatelů, kteří se věnují historii 19. století a českému ekonomickému a politickému myšlení.

Pozvánku a předběžný program, obsahující jména všech přednášejících a názvy jejich příspěvků, si můžete stáhnout.

Do konce roku by pak měl vyjít i sborník všech referátů.

Kompletní fotogalerii z konference naleznete na našem facebookovém profilu.

Galerie