Benefiční adventní koncert – soubor Loutna česká a Otakar Brousek

Datum konání akce:

Ve středu 12. prosince 2012 se v atriu naší vysoké školy uskutečnil úspěšný benefiční adventní koncert v podání souboru Loutna česká.

 

Zazněly adventní a vánoční gotické, renesanční a barokní písně, pásmo podkrkonošských „kolad“, ukázky z Pastýřské mše Františka Laštůvky. Mluvené slovo přednesl Otakar Brousek st.

Koncert byl beneficí ve prospěch dětí z Dětského domova Radost a chráněné dílny A MANO. V průběhu večera proběhla sbírka, jejíž výtěžek bude věnován dětskému domovu.

Na místě se také uskutečnil „Vánoční jarmark“ na podporu dětí z DD Radost, který uspořádali studenti z neformálního sdružení Přátelé CEVRO Institutu. K zakoupení zde bylo cukroví a další sladké pochutiny, které napekli studenti, padagogové a zaměstnanci naší školy. Své výrobky, zhotovené zejména z keramiky, hostům také nabízela chráněná dílna A MANO. O občerstvení v podobě svařáku, vánočního punče, čerstvě připravených panini a dalších pochutin a nápojů se starali klienti OS MARTIN, spřízněného s chráněnou dílnou A MANO, kteří působí v tréninkové kavárně Café MARTIN.

Všem, kteří se na přípravě večera i benefice podíleli, jakož i těm, kteří finančně nebo zakoupením některého z výrobků přispěli, patří velký dík!

Pozvánka ke stažení

Galerie