Bjørn Lomborg hostem CEVRO Institut Fora

Datum konání akce:

V úterý 11. prosince 2012 se uskutečnila další přednáška z cyklu CEVRO Institut Academic Forum. Hostem byl tentokrát Bjørn Lomborg, čerstvě vyhodnocený jako "top 100" globální myslitel (časopisem Foreign Policy).

 

Bjørn Lomborg vystoupil s tématem "How to tackle global warming—and how not to". Akce se uskutečnila tradičně v atriu vysoké školy CEVRO Institut.

Bjørn Lomborg je významný dánský statistik, který absolvoval studia politologie na univerzitě v Aarhusu a v Kodani. Na první jmenované univerzitě do roku 2005 působil jako profesor statistiky na katedře politologie. V letech 2002 – 2004 byl ředitelem Institutu pro hodnocení životního prostředí. Od roku 2005 přednáší na Obchodní škole v Kodani a v roce 2006 se dostal do funkce ředitele Centra Kodaňského konsensu. 

Slavným se stal díky své knize Skeptický ekolog, která roku 1998 vyšla v Dánsku a o tři roky později také anglicky a která rozpoutala celosvětovou debatu o životním prostředí. V roce 2006 kniha vyšla v češtině. V roce 2004 ho časopis Time zařadil mezi sto nejvlivnějších lidí světa.
Foto: Emil Jupin

Audiozáznam je dostupný na našem You Tube kanálu.

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu.

Pozvánka ke stažení

 

 

Galerie