CEVRO Institut Business Forum – Lars Seier Christensen (SAXO Bank)

Datum konání akce:

Diskusní fórum vysoké školy CEVRO Institut se zástupci evropského byznysu pokračovalo v pondělí 14. února 2011 setkáním se zakladatelem a CEO dánské SAXO Bank Larsem S. Christensenem. Jeho přednáška nesla název: "In Defense Of Capitalism—How Our Freedom And Future Is Threatened By The Expansion Of Government".

Lars Seier Christensen je jedním ze dvou zakladatelů SAXO Bank a je jejím CEO. SAXO Bank je úspěšnou globální investiční bankou s pobočkou v Praze, v jejímž úspěchu se snoubí mimořádné podnikatelské dovednosti a moderní technologie. Investiční platforma, kterou banka vyvinula - SaxoTrader je mnoha cenami ověnčeným produktem umožňujícím pohodlné obchodování s cennými papíry a deriváty na více než 20 nejvýznamějších světových burzách. Z Christensenovy brokerské firmy založené v roce 1992 se pod jeho vedením stala expandující globální banka s tržní hodnotou okolo 10 mld dánských korun (přes 30 mld Kč) a čistým ziskem za první pololetí 2010 přesahujícím 550 milionů dánských korun (téměř 2 mld Kč).

SAXO Bank byla jednou z mála významných institucích, která předpověděla současnou finanční krizi a státní bankrot Islandu.

Lars Seier Christensen není jen velkým podnikatelem, ale též otevřeným zastáncem myšlenek klasického liberalismu. Do Prahy přijel jako člen poroty mezinárodního projektu IPO48, který se 11. –  13. 2. uskutečnil na půdě vysoké školy CEVRO Institut.

Zvukový záznam z konference si můžeze stáhnout zde (formát MP3, 70 MB).

Hostem předchozího CIBF byl viceprezident Microsoftu Jan Mühlfeit.

Galerie