Ekonomický klub s Lukasem Reimannem

Datum konání akce:

Dovolujeme si vás dne 26. 2. 2015 od 18 hod. pozvat na společnou akci Ekonomického klubu a Klubu reformy.cz v rámci přednáškové řady CEVRO Institut Fórum. Vystoupí švýcarský poslanec Lukas Reimann, europoslanec Petr Mach, Vít jedlička, předseda reformy.cz, a Josef Šíma, rektor vysoké školy CEVRO Institut.

Témata vysoupení:

Lukas Reimann: Zlatá iniciativa

Lukas Reimann je členem Švýcarské lidové strany (SVP). Pochází z kantonu Sankt Gallen . V roce 2004 byl zvolen do kantonálního parlamentu (Kantonsrat) v kantonu Sankt Gallen. V roce 2007 ve federálních volbách, byl zvolen do horní komory švýcarského parlamentu (Národní rada Švýcarska). V roce 2007 byl v té době nejmladší poslanec federálního parlamentu. Je prezidentem Zlaté iniciativy (goldinitiative.ch), jejímž cílem je repatriace švýcarského zlata ze zahraničí a zajištění toho, aby minimálně 20 procent švýcarských devizových rezerv bylo uloženo ve zlatě.


Josef Šíma: Rakouska ekonomická škola a zlatý standard

Prof. Josef Šíma se své výzkumné činnosti se soustřeďuje zejména na ekonomii a právo, ekonomii regulací a rakouskou ekonomickou školu. Od roku 2009 působí jako rektor vysoké školy CEVRO Institut. Byl vedoucím kolektivu překladatelů dvou monumentálních děl politické ekonomie 20. století, Lidského jednání Ludwiga von Misese a Zásad ekonomie Murrayho Rothbarda. Celkově přeložil více než desítku knih. 


Vít Jedlička: Představení české zlaté iniciativy

Mgr. Vít Jedlička je zakladatel a předseda občanského sdružení Reformy.cz, které se zaměřuje na šíření myšlenek osobní a ekonomické svobody. Hlavní činností sdružení je publikování vzdělávacích videí. V letošním roce sdružení zaznamenalo 12 miliónů zhlédnutí. V své akademické práci „Mezinárodní likvidita a devizové rezervy“ se věnoval významu zlata v portfoliu centrálních bank.

 

Petr Mach: Alternativní pohled na devizové rezervy

Ing. Petr Mach, Ph.D. je český politik, ekonom a vysokoškolský pedagog. Je znám svými liberálními názory a kritikou Evropské unie. Je autorem dvou knih. Na Vysoké škole ekonomické obhájil disertační práci na téma "Teorie ražebného a inflační daně". V minulosti též působil jako poradce prezidenta republiky Václava Klause. V současné době působí jako poslanec Evropského parlamentu.

 


Studenti a pedagogové CEVRO Institutu, členové ekonomického a politologického klubu školy a členové Občanské sdružení Reformy.cz mají účast zdarma.
Pro ostaní návštěvníky činí vstupné 200 Kč.

Debatujte o ekonomii a získávejte pozvánky na další akce Ekonomického klubu ve facebookové skupině Ekonomický klub [CEVRO Institut].