Experti z International Institute for Counter-Terrorism v Praze

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) uspořádalo seminář, který se primárně věnoval boji proti aktuálním hrozbám terorismu. Akce se uskutečnila v pondělí 2. června v atriu vysoké školy CEVRO Institut. Hlavními řečníky byli experti z izraelského International Institute for Counter-Terrorism (ICT) při vysoké škole IDC v Herzliji Boaz Ganor, Amichai Magen, Col. (Res.) Eitan Azani a ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), brigádní generál Ivo Schwarz.

Akce se zúčastnilo přes 140 lidí včetně poslanců Parlamentu České republiky, bývalých ministrů a premiéra. Dále se semináře zúčastnili přední bezpečnostní experti, členové Česko-izraelské obchodní komory a nevládních organizací, zástupci policie, vězeňské služby a diplomatického sboru, představitelé ministerstev zahraničních věcí, vnitra a obrany, lektoři, studenti, novináři a široká veřejnost.

Během třídenního programu měli odborníci z ICT možnost se setkat s těmito osobnostmi:

  • Daniel Koštoval (státní tajemník ministra obrany)
  • Václav Bálek (politický ředitel Ministerstva zahraničních věcí ČR)
  • Tomáš Jirsa, Pavel Lebeda, Vladimír Dryml (členové Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR)
  • Ivo Schwarz (ředitel, Úřad pro zahraniční styky a informace, ÚZSI)

V rámci programu navíc Dr. Boaz Ganor poskytl rozhovor Danielovi Anýžovi z Hospodářských novin, Elišce Prchlíkové z Informačního centra o NATO v Praze (článek vyšel také na webovém portálu Idnes.cz), a také vystoupil v živém vysílání České televize. Dr. Amichai Magen poskytl rozhovor Petru Kamberskýmu z Lidových novin. Podrobný článek ze semináře byl zveřejněn na webových stránkách ECHO24.cz a Českého rozhlasu.

Čtenáři si mohou celý rozhovor s A. Magenem stáhnout zde. Živý rozhovor České televize s B. Ganorem je možné shlédnout zde.