Úspěšný šestý ročník projektu Na týden vysokoškolákem

Ve dnech 15. - 19. února 2016 uspořádala vysoká škola CEVRO Institut již šestý ročník oblíbeného vzdělávacího projektu, který studentům, zejména maturitních ročníků, umožnil vyzkoušet si zdarma na týden život studenta vysoké školy. Pro získání certifikátu o absolvování se museli studenti aktivně zúčastnit minimálně 24 hodin výuky, tj. 12 přednášek či seminářů a napsat závěrečnou esej z nabytých vědomostí.

Na výběr měli studenti přednášky z povinných kurzů zejména bakalářského studia i z celé řady volitelných předmětů. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 50 studentů ze 40 středních škol z celé České republiky. Všichni měli možnost vybrat si z nabídky přednášek a seminářů, o které se zajímají.

Celá akce se mi velice líbila a její příští ročník mohu doporučit všem, kdo ve volbě vysokoškolského studia a zaměření stále nemají jasno,“ říká Sára Stankovská z Gymnázia Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce.

Projekt se zaměřuje na představení studia práva, ekonomie, politologie a mezinárodních vztahů s cílem umožnit středoškolákům seznámit se s předními akademiky, vyzkoušet si styl výuky na vysoké škole a v neposlední řadě pomoci v rozhodování, co je to pravé.    

Studenti měli tentokrát možnost setkat se např. s prof. Josefem Šímou, doc. Alenou Mackovou, doc. Ilonou Bažantovou, doc. Zdeňkem Křížem, JUDr. Tomášem Sokolem, Dr. Cyrilem Svobodou, Dr. Alexandrem Vondrou, Mgr. Magdou Vášáryovou, a spoustou dalších.

Více o projektu, i o jeho uplynulých ročnících, naleznete v sekci Na týden vysokoškolákem.

Galerie