Nová publikace Agrarismus ve střední a východní Evropě 19. a 20. století

Centrum středoevropských studií vydalo publikaci Agrarismus ve střední a východní Evropě 19. a 20. století, jež navázala na stejnojmennou konferenci z roku 2013.

RYCHLÍK, Jan, ed., HOLEČEK, Lukáš, ed. a PEHR, Michal, ed. Agrarismus ve střední a východní Evropě 19. a 20. století. Vydání první. Praha: Centrum středoevropských studií, společné pracoviště vysoké školy CEVRO Institut, o.p.s. a Masarykova ústavu a Archivu AV ČR, v.v.i., 2015. 355 stran. Ediční řada Centra středoevropských studií; svazek č. 2. ISBN 978-80-87782-50-7.

Publikace obsahuje dvaadvacet příspěvků od domácích i zahraničních odborníků mapujících vývoj agrárního hnutí a agrárních stran v českých zemích, na Slovensku a v různých zemích Evropy (Polsko, Maďarsko, Skandinávie, Balkán). Pozornost je věnována také předním domácím i zahraničním agrárním politikům a teoretikům agrárního hnutí. Kniha shrnuje výsledky mezinárodní vědecké konference uspořádané v roce 2013 při příležitosti sto čtyřicátého výročí narození Antonína Švehly a současně konané při příležitosti šedesátého výročí jeho smrti.