Online diskuse s Brunem Maçãesem

Datum konání akce:

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) uspořádalo online diskusi s bývalým portugalským ministrem pro evropské záležitosti (2013-2015) Brunem Maçãesem o pandemii, krizi, kterou přinese a jak si s ní poradí Východ, Západ, USA a EU. Debatu moderoval Alexandr Vondra, čestný předseda PCTR.

Bruno Maçães působí v současnosti jako expert v Hudson Institute, v Martens Centre a jako poradce Flint Global v Londýně. Doktorát z politických věd získal na Harvardu, v minulosti působil také v American Enterprise Institute a Carnegie Endowment for International Peace.  

Pravidelně publikuje ve Financial Times, National Review, Politico, Guardianu či Foreign Affairs, aktuální dění komentuje pro CNN, BBC, Bloomberg i Al-Jazeeru a neúnavně glosuje na Twitteru. Je autorem knihy The Dawn of Eurasia: On the Trail of the New World Order (2018), kterou Financial Times i Foreign Affairs označily jako knihu roku. Vloni publikoval Belt and Road: A Chinese World Order, nedávno mu pak vyšla History Has Begun: The Birth of a New America.

Záznam diskuse, opatřený českými titulky, si můžete poslechnout na YouTube kanálu CEVRO Institutu: https://www.youtube.com/watch?v=J5eViDXiqLk