PCTR v médiích (I. čtvrtletí 2015)

V právě uběhlém čtvrtletí se Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut ocitlo ve středu zájmu médii hned několikrát. V první řadě na tom měl zásluhu dvojjazyčný policy paper „Česko-americké vztahy: jak dál?“. Veřejnosti byl představen na tiskové konferenci s názvem Jak se změnily česko-americké vztahy po 25 letech od památného projevu Václava Havla v americkém kongresu. Jako první o něm informovala ČTK a obsáhlý komentář mu věnoval v HN komentátor Daniel Anýž. Policy paper byl mimo jiné propagován na internetovém portálu recenzovaného časopisu Obrana a strategie, odborném analytickém portálu vysoké školy CEVRO Institut CI time a na www.ozbrojeneslozky.cz, kde byl postupně publikován v jednotlivých kapitolách.

Poměrně rozsáhlé pozornosti médií se dostalo i návštěvě izraelského generála Yakova Amidora, jednoho z předních expertů zabývajících se bezpečnostními problémy Blízkého východu. Ten přicestoval do Prahy na pozvání PCTR a měl zde přednášku na téma The Middle East in 2015.  O konferenci, konané 19. 2. 2015, referovaly jak Parlamentní listy skrze Martina Kollera, tak rovněž týdeník Echo 24. Armádní noviny a Echo24 přinesly reportáž z poslední mezinárodní konference - European Jihadist.

Vybrané publikované články a mediální vystoupení ředitele Centra dr. Alexandra Vondry:

Na začátku února vyšel také článek tajemníka PCTR Luďka Jiráčka v rámci jeho činnosti pro CEVRO – Liberálně-konzervativní akademii na téma Ukrajinská krize – včera, dnes a zítra a v polovině března na téma Vnímání bezpečnosti v ČR