PCTR v roce 2015

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) pokračovalo i v roce 2015 s pořádáním veřejných přednášek a konferencí. Celkem PCTR zorganizovalo 17 akcí a ve spolupráci s partnery vydalo i odborné publikace a policy papery. Tematicky se jednotlivé projekty věnovaly aktuálním bezpečnostním problémům a reagovaly na současné výzvy domácí i zahraniční politiky.

PCTR pokračovalo v uplynulém roce s pořádáním neformálních Klubových setkání, kdy měli studenti a pedagogové vysoké školy CEVRO Institut unikátní příležitost diskutovat s předními odborníky o aktuálních tématech v rámci tzv. pravidla Chatham House.  Hosty setkání byli v roce 2015 zvláštní velvyslanec MZV pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška, diplomat a politik Štefan Füle a slovenská diplomatka, státní úřednice a politička Magda Vášáryová, která zahájila novou řadu Klubových setkání se slovenskými hosty s titulem "Host Magdy Vášáryové". Jejím prvním hostem byl bývalý čestný poradce prezidenta Slovenské republiky pro oblast zahraničních vztahů, ředitel Výzkumného centra Slovenské společnosti pro zahraniční politiku a akademik, doc. Alexander Duleba.

V roce 2015 zvládl tým Centra společně s partnery a kolegy vydat dvě významné publikace, a to dvojjazyčnou publikaci Česko-Americké vztahy: Jak dál?, na níž se podíleli významní autoři z ČR a USA. Druhou publikací byla anglicky psaná odborná monografie Helsinki Process, Velvet Revolution of 1989 and the Czech Transformation: Lessons for Korean Peninsula?. Současně byl vydán i dvojjazyčný policy paper Česká republika ve Společné bezpečnostní a obranné politice EU: audit a perspektivy.

Každý měsíc navíc PCTR nabízelo ke stažení speciální Newsletter, který obsahuje nejenom informace o uskutečněných akcích Centra, ale zejména o nejdůležitějších událostech z oblasti transatlantických vztahů, které se udály v jednotlivých měsících. Jednotlivá vydání naleznete v tabulce níže.

PCTR Newsletter (12/2015)

PCTR Newsletter (11/2015)

PCTR Newsletter (10/2015)

PCTR Newsletter (9/2015)

PCTR Newsletter (7-8/2015) PCTR Newsletter (6/2015)
PCTR Newsletter (5/2015)

PCTR Newsletter (4/2015)

PCTR Newsletter (3/2015)
PCTR Newsletter (2/2015)

PCTR Newsletter (1/2015)