Rozhovor s profesorem Novákem v Revue Politika

Prof. Miroslav Novák, garant našeho oboru Politologie a mezinárodní vztahy, poskytl rozsáhlý rozhovor politicko-společenské revue Revue Politika.

 

Profesor Novák zde poodhaluje své názory na Václava Havla a Václava Klause, naznačuje, co to znamená být politologem a k čemu je vlastně politologie dobrá, co nám může pomoci zbavit se korupce a jakým směrem se bude v dohledné době ubírat evropská integrace.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.


Revue Politika je politicko-společenská revue brněnského Centra pro studium demokracie a kultury (CDK) přímo navazující na samizdatový časopis Střední Evropa – brněnská verze z let 1988-1989 a na časopis Revue Proglas, který vycházel mezi lety 1990-2002. CDK vydává Revue Politika (Revue Proglas) od roku 1994. Počínaje rokem 2009 je revue k dispozici výhradně v elektronické podobě na www.revuepolitika.cz.

Redakce se hlásí ke konzervativně-liberálním názorovým pozicím a jejím cílem je podílet se na zprostředkovávání diskuse o aktuálních společenských, politických a kulturních problémech. Do revue přispívají přední domácí i zahraniční autoři (vědci, publicisté, politici, spisovatelé), jsou zde pravidelně publikovány aktuální politické analýzy a úvahy, rozhovory a studie a překlady nejzajímavějších statí ze zahraničních periodik.