Telemedicína na překryvu zdravotních a sociálních služeb

Datum konání akce:

Centrum Zdravotně-sociálních studií vysoké školy CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat ve středu 26. září 2018 od 15.00 hod. na konferenci Telemedicína na překryvu zdravotních a sociálních služeb.

Vyspělé komunikační technologie, možnosti získávání, přenosu a vyhodnocování informací nabízí nová řešení a nové přístupy v mnoha oblastech. Jednou z nich je široká oblast překryvu zdravotních a sociálních služeb. Najdeme mnoho konkrétních příkladů, jak zlepšit zdraví, bezpečnost, soběstačnost osob osamělých, osob se sníženou soběstačností, osob se zdravotním postižení i osob trpících chronickým onemocněním.

Využívání nových možností umožňuje odpovědět na výzvy stárnutí, nárůstu počtu osob s chronickým onemocněním, je bezpečnou alternativou stacionární péče ať v lůžkových zdravotnických zařízeních, tak v pobytových zařízeních sociálních služeb. Komplexní podpora asistovaného života, sestávající z technologie a služeb, umožní mnoha lidem žít i dále se svým onemocněním či se svou omezenou soběstačností důstojně a bezpečně, samostatně doma, ve svém prostředí, mezi svými blízkými

Konference je pořádaná v rámci projektu Evropa sociální ve spolupráci s Nadací Hannse Seidela.

Konference bude zakončena diskusí nad sklenkou vína kolem 17. hod.

Registrujte se, prosím, prostřednictvím online formuláře níže.

 

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM

Úvodní sdělení:

  • Ing. Jan Mužík, PhD.
  • Ing. Anna Holubová

Moderuje:

  • MUDr. Milan Cabrnoch, MBA, ředitel Centra

Diskusní panel:
Mgr. Jan Lorman, Mgr. Soňa Kodetová, Mgr. Hana Spoladore, RNDr. Jiří Schlanger, Mgr. Petr Hanuš