Tomáš Pojar prorektorem pro zahraniční vztahy

Vysoká škola CEVRO Institut má nového prorektora pro zahraniční vztahy. O zřízení nové funkce a jejím obsazení rozhodla na svém zasedání v březnu správní rady CEVRO Institutu. Prorektor pro zahraniční vztahy se k 1. dubnu 2014 stává Tomáš Pojar.

 

Tímto jmenováním končí personální změny ve vedení školy, které odstartovaly v prosinci 2014. Nové vedení je nyní pětičlenné a tvoří jej rektor (prof. Josef Šíma), prorektoři pro rozvoj (dr. Markéta Štalmachová), pro studium (dr. Ladislav Mrklas) a pro zahraniční vztahy (Tomáš Pojar, MA) a ředitel (Ing. Jiří Jirka).

Tomáš Pojar, který vystudoval v Česku politologii a mezinárodní vztahy a v Izraeli bezpečnostní studia, v minulosti působil v neziskovém sektoru, mj. jako ředitel humanitární organizace Člověk v tísni, a později jako diplomat. V posledním období byl českým velvyslancem v Izraeli. Ve své funkci prorektora pro zahraniční vztahy se bude zabývat rozvojem mezinárodních kontaktů akademického i projektového typu. Bude též působit jako pedagog v rámci výuky v oborech Politologie a Bezpečnostní studia.