Tomáš Pojar v médiích

Prorektor pro zahraniční vztahy vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar byl v uplynulých dnech v médiích velmi plodný. Publikoval několik příspěvků a poskytl rozhovory k aktuálním bezpečnostním hrozbám.

 

Komentář věnovaný kybernetické bezpečnosti s názvem „Budíček jménem Dragonfly“ vyšel v Lidových novinách ve čtvrtek 3. července 2014. Celý si jej můžete přečíst zde.

Týž den odpovídal Tomáš Pojar na otázky Petra Schwarze v Českém rozhlasu Plus. Rozhovor byl věnován zejména tématu, zda by pro zvýšení bezpečnosti měla být posílena přítomnost NATO v Evropě. Více o pořadu, včetně jeho záznamu, naleznete zde.

4. července 2014 vystoupil Tomáš Pojar v DV TV v pořadu Danily Drtinové na Aktualne.cz. Rozhovor nese název „Izrael x Hamás: K příměří asi dojde, ofenzívu ale nevylučuji a prohlédnout si jej můžete zde.

Text zabývající se také aktuálními útoky Hamásu na izraelská města s názvem „Tomáš Pojar: Izrael vs. Hamás 3.0“ mohli čtenáři nalézt v Hospodářských novinách vydaných ve čtvrtek 10, července 2014 nebo si jej mohou přečíst zde.

 

Tomáš Pojar, M.A.
vystudoval v Česku politologii a mezinárodní vztahy a v Izraeli bezpečnostní studia, v minulosti působil v neziskovém sektoru, mj. jako ředitel humanitární organizace Člověk v tísni, a později jako první náměstek ministra zahraničních věcí. V letech 2010 – 2014 byl českým velvyslancem v Izraeli. V současnosti je prorektorem pro zahraniční vztahy na vysoké škole CEVRO Institut