Věra Nerušilová – benefiční koncert

Datum konání akce:

Vysoká škola CEVRO Institut uspořádala benefiční koncert Věry Nerušilové. Událost se uskutečnila v pondělí 3. března od 20.00 hodin atriu vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1.

 

Koncert Věry Nerušilové byl součástí mezigeneračního projektu s názvem „Věk je jen číslo v naší hlavě“, který bude probíhat na jaře v prostorách vysoké školy CEVRO Institut. Jeho hlavním tématem je mezigenerační soužití a vztahy mezi generacemi, jejich vzájemné vzdalování a z toho plynoucí neporozumění, stejně jako bourání vzájemných předsudků.

Snahou projektu je přiblížit tato témata široké veřejnosti. V jeho rámci se uskuteční odborné semináře, promítání filmů a dokumentů, diskuze, výstavy a koncerty.

Věra Nerušilová je zpěvačka a herečka, interpretka šansonů, bluesových, židovských, cikánských i lidových písní. Proslavila ji píseň Kočka ze Záběhlic z filmu Smrt černého krále a také její hluboký hlas, zřejmě nejhlubší kontraalt u nás.

Krátce působila ve skupině Spirituál kvintet, spolupracovala s Michalem Horáčkem na projektu Ohrožený druh a účinkovala v lyrikálu Kudykam. V současné době je členkou hereckého souboru Divadla Na Fidlovačce, koncertuje a je pravidelnou účinkující Barování v Malostranské besedě.

Přijďte si poslechnout dámu, která dokazuje, že věk je opravdu jen číslem a s neutuchajícím elánem dokáže vyprávět komické i vážnější příběhy ze života a o životě s nadhledem a optimismem.


Vstupné: 80 Kč (studenti/senioři 70 Kč)
Výtěžek z koncertu bude věnován Lince seniorů, Elpida o.s.

Plakát ke stažení

Galerie