Dětský domov Radost

Naším prvním charitativním partnerem se stal hned v roce 2006 Dětský domov Radost. Dětský domov Radost je obecně prospěšnou společností, která se snaží vytvářet skutečný domov pro 16 kluků a holek. Na místě je označení dětský domov rodinného typu. Výjimečný je především tím, že zde děti žijí jako v běžné rodině. V domově nejsou žádné uklízečky, kuchařky nebo švadleny. Děti uklízejí a vaří společně s vychovateli, chodí běžně nakupovat potraviny, učí se hospodařit s penězi. Tradičním projektem, který ve spolupráci s domovem realizujeme již několik let, je pořádání benefičního adventního koncertu. Během koncertu, na kterém vystupují vždy spřátelení či nám blízcí umělci, vybíráme finanční hotovost. Výtěžek sbírky následně dělíme mezi dětský domov a chráněnou dílnu. Vzhledem k tomu, že naši zaměstnanci, pedagogové, studenti, partneři a v neposlední řadě přátelé naší školy vědí, že koncert má tento rozměr, přicházejí s touhou pomoci. Celý projekt je rovněž provázen domáckou atmosférou i přípravami. Součástí výtěžku je i příjem za prodej cukroví, které upečou studenti i členové vedení školy. Na přehled všech koncertů a fotogalerii se můžete podívat zde. Pro další kulturní akce (divadlakoncertybenefice) poskytujeme své prostory. Partnerství má však i jiné příležitostné formy na institucionální i individuální bázi (sbírky, dary).  

Prostor pro vyjádření partnera:

"Dětský domov Radost je malý pražský nestátní dětský domov pro 16 kluků a holek, kteří nemohou vyrůstat ve své rodině. Snažíme se dětem co nejvíce pomoci, až jednou v dospělosti náš domov opustí, mohli prožít spokojený život. Domov vznikl stejně jako vysoká škola CEVRO Institut v roce 2006. Téměř od začátku je vysoká škola naším partnerem, přítelem a pomocníkem. Na jedné straně prestižní vysoká škola, která vzdělává možná budoucí elitu národa, na druhé straně malý dětský domov, který se snaží pomoci dětem, které bohužel, ne vlastní vinou, nemohou žít ve své rodině. Pro naše děti je důležité vědět, že o ně okolní svět stojí, pro studenty a pracovníky vysoké školy je zase důležité poznání, že děti v dětském domově jsou obyčejnými dětmi, které mají své sny, starosti i ambice. Obohacujeme se navzájem. Děkujeme. Více se o našem domově můžete dozvědět na www.radost-ops.cz, nebo na facebooku."

Daniel Walbröl, ředitel Radost – dětský domov o.p.s.

Galerie