Na aktuální téma

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií (CEBES) Jaroslavem Salivarem o první reakci a řešení situace složkami IZS na tornádo na Moravě

Systém na lokální úrovni funguje dobře, ale páni generálové neřekli téměř nic, mluvil jen tiskový mluvčí. Ty informace z ústředí byly prakticky k ničemu, kritizuje šéfy hasičů exnáměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar.

Už mnoho let se Jaroslav Salivar po teoretické i praktické stránce zabývá otázkami bezpečnosti. Původně jako ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, později coby náměstek ministra vnitra, dnes v roli ředitele Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut.

Ve čtvrtek si znovu vyzkoušel, jaké to je být v těsné blízkosti přírodní katastrofy. Shodou okolností s dalšími kolegy pobýval ve Valticích, jen 20 kilometrů od jihomoravských obcí, které večer pustošilo tornádo. Smrtonosný vír sice na vlastní oči neviděl, ale ani ve Valticích nebylo zrovna vlídné počasí. Na zem tam padaly kroupy o velikosti tenisových míčků, jak Jaroslav Salivar dokládá i fotografiemi.

„Už jsem toho zažil hodně, řídil jsem zásahy hasičů při velkých povodní, ale tohle i pro mě byla úplně nová životní zkušenost. Když vidíte sílu těch krup, co umí udělat, to je jak střelba z kulometu,“ popisuje v rozhovoru pro Seznam Zprávy bezpečnostní expert.

Jako památku na včerejší večer si z jihu Moravy odváží vážně poškozené osobní auto. Nicméně každou takovou událost Jaroslav Salivar vidí i jako příležitost, jak systémy krizového řízení pro případné další podobné katastrofy vylepšit.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Seznam Zprávy zde (27.6.2021)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií (CEBES) Jaroslavem Salivarem pro pořad ČT24 Události, komentáře

V těchto dnech přední politici celého světa promlouvají k občanům s prosbami o dodržování opatření proti šíření koronaviru. Není při nich důležité jenom to, co kdo říká, ale i jak to říká. Rétorika českého premiéra se během covidové doby nepochybně proměnila, páteční projev k lidem byl pak výrazně emotivní až rázný. Premiér při něm zároveň hodně nahlížel do papírů.

Celý rozhovor můžete zhlédnout přímo na serveru ČT24 zde (10.10.2020)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií (CEBES) Jaroslavem Salivarem o řešení pandemie covid-19, ignoraci krizových plánů a bezpečnostního a krizového managementu

I pandemii lze zvládnout, když se důsledně držíte krizových plánů, jako to bylo během povodní. Záchranáři v tu chvíli pracují rutinně jako roboti, říká bývalý dlouholetý náměstek ministrů vnitra Jaroslav Salivar.

Jaroslav Salivar je dnes ředitelem Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut, v minulosti ale získal bohaté zkušenosti pod pěti ministry vnitra ve funkci 1. náměstka pro vnitřní bezpečnost, kterou zastával v letech 2006 až 2011. Ještě předtím byl pět let ředitelem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Muž, jenž je dnes považován za předního odborníka na krizové plánování, bezpečnostní a krizový management, nechápe, proč se vláda při řešení pandemie covid-19 od krizových plánů odchýlila a upozadila zkušené profesionály, kteří jsou schopni krize rutinně řešit.

„Podobně jako chirurg, když vám dělá transplantaci srdce. Také vás přece neotevře a nezačne přemýšlet, kde se to srdce vlastně nachází,“ dává příměr. Nejnovější vyhlášení nouzového stavu vidí Salivar spíše jako dokreslení absurdity.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Seznam Zprávy zde (1.10.2020)

 

Změny v policii na obzoru

O Policii České republiky už zase tolik slyšet není. Po výměně policejního prezidenta, kterou byla dokonána obměna vedení prakticky všech bezpečnostních složek dle představ trestně stíhaného premiéra, již není tak nutné cílit hnojomety médií ze svěřenského fondu do bezpečnostního prostředí. Přesto občas vybublávají na povrch nějaké skutečnosti, které lesk zlatých epolet prezidiálních generálů zastiňují.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (21.6.2019)

 

Záměry Reformy Policie České republiky budou naplňovány, ale pro koho?

Reforma Policie České republiky proběhla v letech 2008-2010 a předcházela jí několikaletá příprava a diskuse na odborné i parlamentní úrovni. Byla projednána s tisíci policistů, politiků, odborníků na vnitřní bezpečnost, koalicí, opozicí, zahraničními experty, starosty atd. Měla návaznost na celou bezpečnostní komunitu, zpravodajské služby, obecní policie. Měnilo se téměř 60 zákonů. Vše už bylo probráno, vyargumentováno, sepsáno, publikováno (Reforma Policie ČR aneb Pomáhat a chránit). Téměř nic, co se v policii odehrává dnes a má alespoň nějakou logiku, není nové. Jen už se to nenazývá „Langerova policejní reforma“.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (2.3.2019)

 

Nová bezpečnostní rizika aneb quo vadis policie

Snad nejdůležitější právní normou, zásadně ovlivňující životy 70 tisíc příslušníků 7 nevojenských bezpečnostních složek, je zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Garantem zákona o služebním poměru je Ministerstvo vnitra. To připravuje a předkládá novelizace motivované různě. Legislativním plánem a politickým zadáním počínaje a nálezem Ústavního soudu konče. Není proto divu, že zákon byl desetkrát novelizován ještě před tím, než vůbec nabyl účinnosti. Poslední dobou se však objevuje čím dál více institut „lidové tvořivosti“, která může nově (pokud nejde cestou nadřízeného a legislativně odpovědného MV) mít i formu iniciativy funkcionářů Policie České republiky. V této době se objevily všechny tři typy těchto zdrojů a zdá se, že Ministerstvo vnitra o některých skutečně ani neví. A je už jisté, že k těmto návrhům přibydou ještě další (a ještě podivnější) návrhy poslanecké…

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (7.2.2019)

 

Bezpečnost jako melouch aneb policistou na vedlejšák

V prosinci 2018 Ministerstvo vnitra poslalo do mezirezortního připomínkového řízení návrh novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, který je reakcí na vleklý soudní spor týkající se ustanovení, které omezuje právo příslušníků bezpečnostních sborů na jakoukoli jinou výdělečnou činnost, kromě těch, které umožní interní akt řízení ředitele bezpečnostního sboru. Ústavní soud konstatoval, že toto právo může být omezeno pouze zákonem a tudíž od 1. 7. 2019 tento paragraf a vydané služební předpisy přestanou platit.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (9.1.2019)

 

Regulační poplatek v silničním provozu aneb rozum ve službách populismu

Ministr dopravy a ředitel služby dopravní policie hovoří o záměru zavést poplatek za přivolání Policie České republiky k dopravní nehodě, která nesplňuje parametry stanovené zákonem, pro které je přivolání policie povinné. Jinými slovy, chtějí zavést „regulační poplatek“, který má za cíl snížit počty výjezdů policejních hlídek ke každému silničnímu karambolu, u kterého jsou zprohýbané plechy a šoféři se nejsou schopni dohodnout, kdo nehodu zavinil a jak to vidí se škodou.

Celý analytický článek CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (10.12.2018)

 

Další otazníky nad GIBS – řízená likvidace?

Do Poslanecké sněmovny doputoval vládou schválený návrh státního rozpočtu na rok 2019. V těchto dnech probíhá jeho projednávání před sněmovními výbory, které mají jednotlivé kapitoly v gesci. Součástí návrhu státního rozpočtu, jehož příjmový a výdajový rámec byl v prvním čtení již dolní komorou schválen, je i kapitola 376 – Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (8.11.2018)

 

Státní závěrečný účet za rok 2017 kapitoly 314 – Ministerstvo vnitra

První červnové jednání poslaneckého výboru pro bezpečnost řešilo mj. návrhy státního závěrečného účtu za rok 2017. Není překvapením, že jedno ze zásadních témat při projednávání návrhu státního závěrečného účtu za rok 2017 kapitoly 314 – Ministerstva vnitra se opět stala (de)stabilizace a početní stavy příslušníků Policie ČR. Při prostudování části závěrečného účtu týkajícího se Policie ČR je hned zřejmé, že stále není důvod k radosti, ale spíše k obavám.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (20.6.2018)

 

Privatizace bezpečnosti v přímém přenosu aneb kontrola šitá na míru některým podnikatelům

Možná si ještě někdo vzpomene na politické podnikatele, které vlna protikorupční hysterie vynesla až do dolní komory parlamentu při volbách v roce 2010. Vládu nakonec sestavovaly nevítězné strany, které vytvořily středopravicovou koalici. Zanedlouho se však projevily téměř antagonistické vztahy, když vyšlo najevo, že stínový předseda a majitel jedné z koaličních politických stran v jedné osobě, pouze realizoval svůj podnikatelský záměr na privatizaci některých segmentů veřejného sektoru a rozšíření sféry vlivu své soukromé bezpečnostní agentury. Podnikatelský záměr tehdy nevyšel, ale nastoupili noví političtí podnikatelé, kteří se z chyb svých předchůdců poučili.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (15.5.2018)

 

Privatizace bezpečnosti v přímém přenosu aneb (ne)máš na to pět let a (ne)platí ukaž co umíš

Ředitelé bezpečnostních sborů, včetně zpravodajských služeb, mají od roku 2012 dle zákona pětileté funkční období s možností takové funkční období jedenkrát prodloužit. Neměla by tedy být dána šance každému nově jmenovanému řediteli ukázat co v něm je? A proč to je zrovna pět let?

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (2.5.2018)

 

Privatizace bezpečnosti v přímém přenosu a osvědčené metody

Podobné ovládnutí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), jakého jsme svědky v těchto týdnech, už tady jednou, a není to ani tak dávno, bylo.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (30.4.2018)

 

Hazardování s bezpečnostním systémem i se spravedlností

Bezmála půl roku se zde skládá funkční vláda, která by měla získat důvěru Poslanecké sněmovny. Po posledních kotrmelcích politických jednání to vypadá, že do prázdnin ji možná mít budeme, ale zdaleka to není jisté. Ve světle těchto turbulentních záležitostí, kdy se každý den objeví nějaká nová významná informace, se rychle zapomínají příběhy, které významně ovlivnily nejenom politickou scénu v České republice, ale velmi negativně i mnohé lidské osudy. Tyto kauzy byly, a čas od času jsou, různými politickými představiteli účelově komentovány a zneužívány k propagandě, a to v závislosti na jejich postavení a momentálních ambicích v politickém spektru. Mnohá taková vyjádření rozhodně ke stabilitě bezpečnostního systému a spravedlnosti nepřispěla, ostatně nebylo to jejich smyslem, a o žádnou spravedlnost samozřejmě nešlo. O bezpečnost, či, v opravdu demokratické společnosti zcela nezbytnou, ochranu ústavou garantovaných práv a svobod jednotlivců, už vůbec ne… Pojďme si v několika případech připomenout, o co šlo, tím spíše, že není vyloučeno, že už by to brzy nemuselo být možné připomínat. Připravované varianty extrémisticko-podnikatelské koalice, případně nikomu se nezodpovídající úřednické vlády, sice bez důvěry, ale také bez jakéhokoliv studu a omezení, už takové připomínání třeba nebudou trpět. Ostatně to vše už jsme tady v minulosti desítky let měli. Ale jak vidno, tak moc jsme se zase nepoučili.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (17.4.2018)

 

Mlha okolo bezpečnostních sborů a jejich kontroly

Zhodnocení současné politické situace, a to nejen okolo sestavování vlády, ale především stavu bezpečnostních sborů a snahy podrobit si orgány činné v trestním řízení, bývá, pravděpodobně záměrně, velmi nepřehledné a málokdo se ve změti polovičatých, protichůdných, zkreslujících a emotivních výroků orientuje. Pozornosti unikají především fakta. Je tedy podstatné si některé klíčové skutečnosti občas připomenout, chceme-li se dopátrat alespoň přiměřeně objektivního stavu věci.

Celý článek CEBES si můžete přečíst zde (20.3.2018)

 

Policejní skanzen a nové bezpečnostní standardy

Kdo z vás měl možnost navštívit, ať už jako oznamovatel, svědek nebo poškozený, Místní oddělení Policie České republiky v Bartolomějské ulici v Praze 1, patrně zůstal překvapen. Jistě hodně lidí slyšelo mnoho řečí o luxusních předražených recepcích, o vybavení pro policisty, které si ani nezaslouží… Není to pravda. Zde se zastavil čas. Respektive jeho zub hlodá na minimálně padesátiletém mobiliáři. Na „recepci“ se bojíte sednout, výtahem vás raději nevezmou – jde se do druhého patra po schodech. Chodby – respektive šatny a sklady dohromady – skýtají ucelený pohled na výrobky nábytkářského průmyslu za posledních několik desetiletí. V kancelářích to není o moc lepší. Dveře se musí zamykat, aby se svévolně neotvíraly, ale to nepomůže, stejně se čas od času samy otevřou… Přes druhé dveře od sousedů je slyšet tlumený hovor. Ideální pro výslech „utajeného“ svědka. Jediná moderní věc je na stole – zánovní notebook – ale ten si přinesli pánové z jiného útvaru, kteří jsou zde také na návštěvě...

Celý článek CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (5.12.2017)

 

Evropský systém vstupu a výstupu cizinců konečně pod kontrolou?

Ve středu 25. 10. 2017 schválil Evropský parlament vznik nového systému tzv. vstupu a výstupu (EES), který by měl vést ke zlepšení kontroly členských zemí nad tím, kdo vstupuje do prostoru volného pohybu, tedy do prostoru Schengenu. Na vzniku systému EES se europoslanci a zástupci Rady EU shodli již na konci června. Pokud návrh odsouhlasí i členské státy, mohl by začít fungovat v roce 2020.

Celý komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (1.11.2017)

 

V jakém světě to už zase žijeme?

Čtrnáct dní se pokoušíme rozdýchat šokující a účelové prohlášení člověka, který byl jako neschopný řecký „generál“ dohozen na pozici dnes (a několik let zpátky) v Evropě asi nejdůležitější, tedy komisaře Evropské komise pro bezpečnost a migraci.

Celý analytický komentář CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (13.9.2017)

 

Stručná zpráva o (ne)využitých příležitostech Policie České republiky

Závěr volebního období se nezadržitelně blíží. Zjevně si už mnozí, zejména ti vládnoucí, pořádně oddychnou. To se ovšem nedá očekávat od vedení Policie České republiky. Nejen českým, a opravdu nedobrým, zvykem se stalo, že se s nástupem nové vlády začne měnit i vedení jednotlivých bezpečnostních sborů, a zdá se, že tomu ani tentokrát nebude jinak, ale konec volebního období je vhodný čas na drobné ohlédnutí se za uplynulým vládnutím.

Celý analytický článek CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (7.9.2017)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií  (CEBES) Jaroslavem Salivarem o pokračující migrační krizi a příčinách a následcích neplnění povinností členských států vyplývajících z Schengenských dohod

Vyloučení ze Schengenu by bylo jen malou náplastí za všechny nechutnosti, za nimiž Itálie v migrační a azylové oblasti přímo, nebo nepřímo stojí. Ředitel Centra bezpečnostních studií CEVRO Institut Jaroslav Salivar se ale pozastavuje nad tím, kde je trest pro ty, kteří celou situaci z Bruselu a odjinud kryli. Zřejmě spočívá v dalších funkcích v Evropské komisi, parlamentu, či ve vypečených důchodech a rentách. Bezpečnostní expert se také vyjadřuje k vynucenému odchodu architekta české migrační politiky Tomáše Haišmana z ministerstva vnitra.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Parlamentních listů zde (28.7.2017)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií (CEBES) Jaroslavem Salivarem k dopadům migrační krize a k prognózám jejího pokračování

Nejde o uprchlíky, ale o ekonomické migranty, s nimiž někdo čile obchoduje. Drogy jsou dávnou minulostí. Lidské bytosti mají totiž podle ředitele Centra bezpečnostních studií Vysoké školy CEVRO Institut Jaroslava Salivara ještě jednu výhodu: dotace dobrodějům, italské jsou dobré, ale bruselské jsou lepší. A tak vzniklo pod taktovkou mafie další průmyslové odvětví: péče o tzv. uprchlíky. A Evropa platí a platí, přičemž nejvíce vynášejí trvalejší centra pro nezletilé. Bezpečnostní expert přidává i varování, co může přinést zrušení vízové povinnosti pro občany Ukrajiny.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Parlamentních listů zde (24.5.2017)

 

Zasvěcení poslanci odmítají další bezbřehé zasahování do základních lidských práv a svobod, navíc bez kontroly

Dne 23. února 2017, 20 dní po představení závěrů zprávy Vyšetřovací komise k prověření činnosti příslušníků Policejního prezidia České republiky, Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Policie České republiky a státních zástupců Vrchního státního zastupitelství v Olomouci v souvislosti s reorganizací ÚOOZ a ÚOKFK Policie České republiky k 1. srpnu 2016 plénu Poslanecké sněmovny, se historicky poprvé společně sešla Stálá komise pro kontrolu činnosti GIBS a Stálá komise pro kontrolu použití odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu, použití sledování osob a věcí a rušení provozu elektronických komunikací, označovaná familiárně také jako Velké ucho. Na tomto jednání byla diskutována problematika tzv. prostorových odposlechů. Jelikož plénum sněmovny při projednávání závěrečné zprávy vyšetřovací komise nepřipojilo navržené doprovodné usnesení týkající se prostorových odposlechů, učinily tak, jako výsledek svého jednání, zmíněné stálé komise Poslanecké sněmovny.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (20.2.2017)

 

Chybná novela zákona o služebním poměru nikomu neprospěje

Vláda předložila do Parlamentu ČR návrh novely zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Návrh byl proklamován jako odstranění nespravedlností, ke kterým docházelo zejména v důsledku toho, že příslušníci bezpečnostních sborů, zejména Policie České republiky, jsou nuceni ke službě 150 hodin přesčas zadarmo v průběhu kalendářního roku. Návrh současně obsahuje i zřízení náborového příspěvku, příplatků za službu ve svátek, zavedení zkušební doby při nástupu do služebního poměru a řadu dalších technikálií, které se v průběhu let nashromáždily a ministerstvo vnitra, jako gestor celého systému služebního poměru, je uznalo za vhodné nyní řešit.

Celý analytický článek CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (20.2.2017)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií (CEBES) Jaroslavem Salivarem pro server Parlamentní listy k dopadům migrační krize a její další prognózy

Evropské státy by měly být připraveny na další uprchlickou vlnu pořád, protože situaci v zemích, odkud by mohla přijít, pod kontrolou rozhodně nemají. Ředitel Centra bezpečnostních studií Vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar hovoří o bezpečnostních aspektech migrace a neschopnosti EU jim čelit, nechuti Itálie cokoliv řešit, zjevné nefunkčnosti návratové politiky či bezradnosti německé politické scény. Trasa migrantů z Libye na starý kontinent podle něj skončí ve chvíli, kdy se první lidé z člunů nevylodí v Itálii, tedy v Evropě, ale někde jinde na africkém pobřeží.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Parlamentních listů zde (7.2.2017)

 

Celní správa trestné činy prozatím vyšetřovat nebude

Dne 24. 1. 2017 se konalo jednání k tolik diskutovaným vyšetřovacím kompetencím Celní správy ČR. Složení vyjednávacích týmů bylo zajímavé – za Ministerstvo financí náměstkyně ministra, generální ředitel Generálního ředitelství cel, za Ministerstvo vnitra vedoucí jednoho oddělení z odboru bezpečnostní politiky a nový náměstek policejního prezidenta. Dále se jednání zúčastnil náměstek nejvyššího státního zástupce a jeden vládní poslanec. A tak strany sporu zůstaly na svém.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (7.2.2017)

 

Snad přichází zmrtvýchvstání

Když čtete poslední zprávy z Evropy, máte řadu dojmů. Jsou často smutné až nemilé, ale někdy i ty, které možná znamenají jistou naději. U nás, v Evropě a možná i jinde. Dal bych dohromady dvě takové zprávy z posledních dnů. Ta první komentuje jedno z četných předvolebních vystoupení nejsilnější a nejvlivnější evropské ženy, Angely Merkelové. Jestli jsem to nečetl špatně, začíná hledat nějakou cestu, jak ven ze své tragické státnické chyby, kdy rozhodla, že cesta z Maďarska přes Rakousko do Německa bude někdy od září roku 2015 zcela volná. Tohle rozhodnutí jen do Německa přivedlo za dva poslední roky něco kolem milionu nových obyvatel ze všech možných koutů světa. Willkommens-Politik znamenala začátek procesu, kdy celé Německo, nutno podotknout bez předchozí přípravy, začalo řešit, co s těmi statisíci nových obyvatel vlastně bude dělat. Bez přípravy, ale po té, kdy od samotné Merkelové už před 6 lety slyšelo, že "multikulturalismus selhal, ale naprosto selhal a ukázalo se, že vedle sebe nedokážou žít lidé z různých kultur“, po té, kdy koaliční partner, bavorský premiér Horst Seehofer zdůraznil, že "Německo není žádná přistěhovalecká země" a přistěhovalcům z muslimské oblasti je třeba vystavit stop. To však není ta hlavní zpráva, tou je, že v reakci na to, jak se Německu nedaří absurdní vítací politiku zvládat, se začíná sbírat odvaha k tomu říci světu, že takhle už nikdy.

Celý článek si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (26.1.2017)

 

Odcházení hrobaře EU

Tak nám zabili Ferdinanda, řekl kdysi Švejk jakési paní Milerové, Müllerové či Muellerové. Teď stejný týpek Martin Schultz, ještě nedávno předseda Evropského parlamentu a perspektivní ministr zahraničních věcí za sociální demokracii ve vládě Spolkové republiky Německo, sdělil světu i Evropě, že: „Evropská unie se nedokázala pořádně vymanit z kataklyzmatu zvaného Brexit a je i nadále paralyzovaná selháním lídrů jednotlivých států, kteří nedokázali prodat evropskou vizi ve svých zemích“ (viz Parlamentní listy 5. 1. 2017). Tak jsme se dozvěděli to, co už všichni dávno vědí nebo alespoň tuší. Jen on sám se ještě nevymanil z vlastního sebezahledění, kterému říká Ideologie vize pro Evropu. A co takhle zamyslet se nad sebou samým a ještě navíc nad svým dlouholetým politickým působením mezi elitami vedení (řízení) EU. A co takhle se zamyslet nad vztahem mezi politickou pozicí, vlastními názory a výsledky svého konání. Nebyl právě on a jemu podobní se stupidními vzkazy britským občanům jedním z hlavních hnacích motorů Brexitu? Znovu a jako vždy: já ne, to on nebo oni. Protože neuspěl, plive kolem sebe: na kolegy politiky, na evropské občany, na nás středo a východoevropany, v jeho očích zjevně postkomunistický póvl, jak říká „generaci Viktora Orbána“, na rozdíl od „generace Helmuta Kohla a Francoise Mitteranda“. Co nám to ten arogantní neomarxista v rozhovoru pro panevropskou skupinu novin vlastně chtěl říci? 

Celý článek si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (23.1.2017)

 

O nebezpečných špionech a demokracii

Pořád ještě neutichá rozhořčení některých politiků a komentátorů nad Novoročním vznikem Centra proti terorismu a hybridním hrozbám a ani ministr vnitra neuspěl u prezidenta republiky s jeho obhajobou. Ale nesmíme opomíjet ani fakt, že k tomu aby si mohl člověk udělat obrázek o informaci samotné, je zapotřebí i možnost informaci svobodně nejen získat, ale i možnost si jí svobodně ověřit. A právě proto je zcela svobodný přístup k internetu zásadní. Bez něho si prakticky pouze malá část národa dokáže představit svoji existenci. Na tento životně důležitý fenomén našeho běžného života však číhá velké nebezpečí. V průtrži mračen pojmů a dojmů k anti-dezinformačnímu centru zcela zapadá vládní záměr na novelizaci zákona o Vojenském zpravodajství, který je v současné době na programu jednání Poslanecké sněmovny.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (16.1.2017)

 

Ohlédnutí

Nemám rád ohlížení, snad kvůli Lotově ženě. Když ale poslouchám Leonarda Cohena, kterého už nikdy neuvidím, přece jen mi to nedá neříci něco na té cestě k smrti, která nás podobně jako jeho jednou potká. Nedá mi neříci, možná bez ohlédnutí, co ten schod, kterým rok 2016 byl, znamenal či přinesl. Evropa naříká nebo by alespoň naříkat měla. Jakoby stála – po kolikáté zase – na křižovatce. Je jako závodník na motocyklu. Závodník, který už leží na zemi a je možná i mrtvý, ale motorka si klidně jede dál, než narazí do zdi okolo anebo něčeho jiného. Ano, ten, co řídil a pořád má ještě ruce zaťaté, jakoby dál držel řídítka, je na zemi, válí se a ještě se nezastavil, aby se zjistilo, jestli ještě žije. Kontinent se ale valí dál, možná přímo možná po několika saltech, v každém případě však poraněn a zkroucen.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (11.1.2017)

 

Ministerstvo v boji za pravdu s hybridem a dezinformacemi

Na Nový rok započal na Ministerstvu vnitra v rámci svého bezpečnostního odboru svou existenci a činnost nový útvar - Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které má zjednodušeně za cíl bojovat z dezinformacemi a určovat, co je pravda a co už pravdou není a na základě dostupných informací předložené bludy veřejně vyvracet. Událost je to natolik závažná, že se dostala až do Vánočního poselství prezidenta republiky, který jej označil za „novodobého Koniáše“ (paliče českých knih) a odsoudil „cenzuru“, kterou se vznikem centra jednoznačně spojil. Od té doby jsme neustále bombardováni názory a protinázory o tomto centru.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (9.1.2017)

 

Vánoční masakr v Berlíně a naši milí, zlatí

Na jednom ze serverů se objevil článek o berlínském vánočním masakru. Co by tak v jeho případě mohlo být tématem? No přece to, že nelze spojovat tzv. uprchlickou krizi s výrony terorismu v evropských zemích. Ne, to opravdu nejde. V případě, že by to byla skutečná uprchlická krize a každý z teroristických útoků byl solitérním výrazem „obyčejných“ kriminálníků anebo psychicky narušených osob. Ono je to na světě jako v zrcadlovém bludišti a pokud některé ze zrcadel ještě křiví realitu, ať už krásnou anebo odpornou, je všechno najednou jakoby jinak.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (5.1.2017)

 

Nebezpečné hazardování s demokracií

Ještě se ani nestačil ustálit rozvířený prach nad výsledky krajských a senátních voleb v tuzemsku, poznamenaných prohrou "odborníků pro odhadování volebních výsledků", a volby prezidenta Spojených států amerických skončily pro tyto "odborníky, mainstreamová média a většinu politiků" ještě větší katastrofou.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (29.11.2016)

 

Juncker je pro Evropu nejen ostudou, ale především hrozbou

Dekadence a arogance některých vrcholných evropských politiků, myšleno především bruselských, je všeobecně známa. Reakce a prohlášení Jeana-Clauda Junckera směřované k prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi ještě před jeho zvolením, natož když byl zvolen, stejně jako jeho komentáře k brexitu, jsou už plně v intencích extrémně rozvinutého pseudoproevropského neomarxistického uvažování a zjevně nevyhnutelného, nadcházejícího, byť paradoxního, konce EU. Ten rozum normálních běžných lidí, odvrhující umělé či „umělecké“ teorie o jásavé budoucnosti, je tím skutečným nepřítelem stávajících politických elit. Neomarxistický bruselský utopismus hodný raného komunismu i metody odpovídající kolektivizaci či normalizaci, to je dnes, bohužel, podotýkám bohužel, substantivní vyjádření naší reality.

Celý komentář ředitele CEBES si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (23.11.2016)

 

Plán vlády na zabezpečení letecké záchranné služby a hazard s lidskými životy

Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 proběhla v Poslanecké sněmovně debata o tom, jak bude od 1. ledna 2017 vypadat zabezpečení letecké záchranné služby v České republice. Zájem poslanců pramenil zejména z nedostatečných odpovědí a (ne)dodání informací ze strany gesčních ministrů vlády na jejich podané interpelace. V aktuálním naléhavém problému zajištění letecké záchranné služby jde primárně o zdraví občanů a jejich bezpečnost a samozřejmě i o velkou část neefektivně vynaložených veřejných financí.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (21.11.2016)

 

Prázdninové bezpečnostní ohlédnutí

Přes prázdniny se v České republice odehrála tři dějství policejního dramatu, které zcela jistě bude mít další pokračování. Tři zdánlivě nesouvisející události budou mít zásadní vliv na budoucí bezpečnostní klima.

Celý článek si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (26.9.2016)

 

Další kroky k bezpečné nesvobodě

Pod pláštíkem boje proti terorismu a současné migrační krizi připravila vláda, resp. Ministerstvo vnitra, další sérii návrhů na posilování pravomocí státu a tedy další omezování práv a svobod občanů. Tyto návrhy schválila již v dubnu Bezpečnostní rada státu a nyní, jako rozloučení s prázdninami, i samotná vláda. Nastal čas, kdy se vláda chystá svými chystanými kroky definitivně přejít od nebezpečné svobody k bezpečné nesvobodě?

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (8.9.2016)

 

Přísaha obraně vlasti EU

Na každoroční schůzce českých velvyslanců na ministerstvu zahraničí, se premiér Sobotka nechal slyšet, že se dlouhodobě neobejdeme bez společné evropské armády. Evropa se, podle smýšlení premiéra a současné nastavené vládní zahraniční politiky, bez tohoto eurokolektivního vojska neobejde kvůli hrozbě terorismu a ochraně vnějších hranic Schengenu. Bez společné armády, respektive armády EU, nemáme asi šanci přežít současný rozkolísaný geopolitický stav plný bezpečnostních hrozeb.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (26.8.2016)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií - CEBES Salivarem pro server Parlamentní listy k dopadům migrační krize a politice německé kancléřky Merkelové

Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar ve svém již v pořadí 8. rozhovoru pro server Parlamentní listy hodnotí před zítřejší návštěvou německé kancléřky Angely Merkelové v Praze dopady migrační krize, k níž nezanedbatelnou měrou svou politikou přispěla. Očekává však, že se najde v České republice nemálo politiků a komentátorů, kteří ji ještě pochválí za to, co pro Evropu udělala.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Parlamentních listů zde (24.8.2016)

 

Hybridní válka po Česku aneb bílí koně vpřed

Česká středolevá vláda za tři roky vládnutí drží jeden neradostný primát. V podstatě všechny bezpečnostní sbory a zpravodajské služby jsou postupně decimovány, paralyzovány a zapojovány do politického boje. Zdatně k tomu přispěla živelná populistická protikorupční revoluce a vrcholní představitelé soustavy státního zastupitelství. Do politického souboje se plně zapojily sdělovací prostředky a poradenské agentury. Souboj probíhá v kontaktní kampani s cílovými skupinami voličů i na sociálních sítích.

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. (21.7.2016)

 

Analýza ředitele Centra bezpečnostních studií - CEBES Salivara: Jak to bylo s Finanční policií, aneb o selektivní paměti

Tak jak to tenkrát bylo s tou Finanční policií, kterou každý zná, každý o ní mluví, ale v podstatě nikdo neví, proč a jak byla zřízena a proč vlastně zanikla? Útvar odhalování nelegálních výnosů a daňové kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚONVDK), známější pod označením Finanční policie (FIPO), byl specializovaný útvar Policie České republiky s celorepublikovou působností, zřízený v roce 2004 ministrem vnitra a později premiérem Stanislavem Grossem.

Celou analýzu si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Analýzu naleznete také přímo na serveru Česká justice zde (15.7.2016)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií - CEBES Salivarem pro server Česká justice o současném stavu v policii a dění okolo její plánované reorganizace

O žádnou reformu nejde, spíše o drobnou organizační změnu. Přesto, to, co předvedlo vedení Policie ČR v tzv. Koncepci rozvoje, má skutečně úroveň tragickou, říká v rozhovoru pro Českou justici Jaroslav Salivar, ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut. Salivar rovněž kritizuje současnou snahu orgánů činných v trestním řízení získat moc, která jim v právním státě nepřísluší.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor naleznete také přímo na serveru Česká justice zde (2.7.2016)

 

Rozpor mezi slovy a činy aneb analýza „elitní“ výslednosti některých celorepublikových útvarů Policie České republiky

V České republice je vyhledávání, dokumentování a vyšetřování nejzávažnější trestné činnosti v gesci příslušných specializovaných útvarů Policie České republiky. Mezi tyto útvary patří Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a Národní protidrogová centrála Služby kriminální policie a vyšetřování. Podívejme se pouze na první dva jmenované. Jedná se o útvary, na které má od 1. 8. 2016 dopadnout schválená, nicméně bohužel nevyargumentovaná, změna organizační struktury. Ta spočívá v jejich údajném cílovém spojení do jednotné Centrály boje proti organizovanému zločinu.

Celou analýzu si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (28.6.2016)

 

Junckere, Schulzi, Merkelová, odejděte

Ředitel CEBES Jaroslav Salivar k hrozbě vystoupení Velké Británie z EU přesně před týdnem doslova napsal: "Evropa je na rozpadnutí, za týden bude o Velkou Británii slabší, a přesto – jede se dál – stejné plané řeči, nic neřešící summity a dohody, povzdechy a morální apely." Je rozhodnutí Britů skutečně tak překvapivé?

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (24.6.2016)

 

Máte důvodné podezření? Prosím, vstupte…

Senát minulý týden schválil novelu zákona o zbraních, která mj. dává do rukou policie novou pravomoc vstoupit do obydlí přinejmenším legálních držitelů zbraní a provést u nich de facto domovní prohlídku na základě vágního důvodného podezření, že došlo k takové změně zdravotního stavu, jež není slučitelný s držením zbraně, a to vše bez povolení státního zástupce, soudce nebo na základě lékařského posudku. Podle prohlášení vlády bylo primárním důvodem předložení návrhu novely zákona o zbraních tragická událost, kdy střílející šílenec usmrtil osm osob v Uherském Brodě. Je taková reakce adekvátní? Dostáváme se do fáze, kdy je ukrajováno z našich základních lidských práv a svobod nebo je to efektivní způsob, jak se vypořádat s hrozbou střílejících šílenců, který drží zbraň legálně?

Celý komentář si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (20.6.2016)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií (CEBES) Salivarem pro server Parlamentní listy k stále nekončící migrační krizi

Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar ve svém rozhovoru pro server Parlamentní listy komentuje stále aktuální problémy v oblasti migrační krize. Evropská unie podle názoru ředitele Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslava Salivara nechce řešit migrační krizi, a tak bude nakonec politická mapa přepsána zcela zásadně. Bývalý náměstek ministra vnitra tvrdí, že zrušení víz s Tureckem bude vzhledem k jeho nedemokratičnosti fatální chybou, stejně jako v případě Ukrajiny a Kosova, ale když už to Merkelová a Brusel slíbily, tak se nedá nic dělat. Možná až bude v Evropě bezpečno jako v Somálsku, změní názor.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde nebo ve formátu PDF zde. Rozhovor byl uveřejněn také na serveru Parlamentní listy zde (16.6.2016)

 

Pokusná policejní laboratoř a božský komplex státních zástupců

Článek ředitele Centra bezpečnostních studií Vysoké školy CEVRO Institut Jaroslava Salivara pro server Česká justice, který analyzuje současné dění okolo reorganizace Policie ČR.

Celou analýzu v PDF si můžete přečíst zde nebo také na serveru České justice zde (10.6.2016)

 

Pokusná policejní laboratoř a božský komplex

Policie opět zaměstnává média, veřejnost a zejména politiky naplno. A opět to není objektivními hmatatelnými výsledky své práce, což by jistě bylo chvályhodné. Už se opět vládní koalice otřásá v základech. Zdá se, že další pokus o definitivní státní převrat je na spadnutí. Už opět ti, co nekradli, budou muset zřejmě dokazovat, že nekradli, a ti, co kradli, budou více křičet, chyťte zloděje. Už opět nejde o to, kdo co udělal či neudělal, ale kdo co a jak odprezentoval  či neodprezentoval.

Celý článek si můžete přečíst zde nebo také ve formátu PDF zde (9.6.2016)

 

Chvála elitním útvarům a jejich kontrole

Opět tady máme vydařenou realizaci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Pod dozorem Vrchního státního zastupitelství, tentokrát Pražského, byli zatčeni a obviněni příslušníci Policie České republiky a Celní správy a na některé z nich byla uvalena vazba. Byly provedeny prohlídky a zajištění věcí důležitých pro trestní řízení, mj. u státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze. Mělo by se jednat o vynášení informací z trestního řízení a o korupci. Opět takové déja vu: proč byla z této realizace opět vyšachována Generální inspekce bezpečnostních sborů, která má ze zákona trestné činy policistů, celníků a příslušníků Vězeňské služby postihovat?

Celý komentář naleznete zde (18.5.2016)

 

Vláda slibovala kontrolu zpravodajských služeb, ale místo toho posiluje jejich pravomoci

Když před třemi lety nastupovala současná vláda k moci, slíbila občanům, že zavede větší a účinnější kontrolu zpravodajských služeb. To je totiž to, co společně s větší spoluprací a sdílením informací české zpravodajské služby nejvíce potřebují. Místo toho jsme se zatím dočkali pouze opětovného posilování pravomocí na úkor lidských práv a svobod, a to bez potřebné kontroly a odpovědnosti. Postup, kdy jsou zejména v celém státním bezpečnostním aparátu nejprve dramaticky a rychle navyšovány pravomoci a pak se teprve řeší účinná kontrola jejich využívání je naprosto nepřijatelný.

Celý článek naleznete zde (5.5.2016)

 

POMÁHAT SI A CHRÁNIT SE aneb vedení policie na rozcestí

V únoru byl ve vládě projednáván materiál pod názvem „Rozvoj Policie České republiky v letech 2016-2020“ (psali jsme o něm zde). Z útrob policie zaznívá, že je připravován další materiál: „Koncepce rozvoje Policie České republiky do roku 2020“. Takže nejdříve byl připraven „rozvoj“ a teprve později se připravuje „koncepce rozvoje“. Rozum radí: nemělo by to být obráceně? Současné vedení policie se musí rozhodnut, zda přestane být lokajem mocných a skončí se servilními gesty vůči politikům, zvedne hlavu a bude zajišťovat pomoc lidem a chránit bezpečí veřejnosti, tedy dělat to, za co je placeno a co je hlavním posláním policie, nebo tím lokajem zůstane. Slogan POMÁHAT A CHRÁNIT by však v současnosti mělo vymazat.

Celý článek naleznete zde (27.4.2016)

 

Hon na čarodějnice může začít

To by mohl být vzkaz, který vyslala vláda ČR schválením návrhu zákona o státním zastupitelství. Zákona, který od počátku vyvolává ostré střety nejen mezi politiky, ale i odbornou právní veřejností. Neomezená moc prokurátorů, tentokrát tzv. protikorupčních, je tak opět na dosah.

Celou glosu naleznete zde (15.4.2016)

 

Bezpečnostní populismus v praxi

Kdekoho asi napadne, proč vlastně máme v ČR systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem. Údajně proto, že se to v jiných státech osvědčilo, a tak vláda schválila materiál, který definuje 4 stupně ohrožení včetně způsobu jejich vyhlašování. Projevy bezpečnostního populismu, ať už u nás nebo v Evropě, škodí v některých případech stejnou měrou, jako samotná bezpečnostní hrozba na kterou nebylo včas a adekvátně reagováno.

Celý komentář naleznete zde (11.4.2016)

 

Hazardující Belgie a její předvídatelná bezpečnostní selhání

Pro svou otevřenost, zaslepenost a přemíru politické korektnosti a víry v bludy a nedosažitelný multikulturalismus je naše současná bezpečnostní situace zcela žalostná. Přímo v centru našich velkoměst jsme dnes konfrontováni se smutnou realitou tristního stavu naší bezpečnosti a absencí reálných a uskutečnitelných opatření efektivní ochrany a obrany.

Celý komentář naleznete zde (29.3.2016)

 

Neplačme, ptejme se po odpovědnosti II

Uplynuly 4 měsíce a opět stejná situace. Stejné, nic neřešící bláboly předních evropských politiků o tom, jak se nedámě, nebudeme tolerovat, jak nastává nová doba, ať žije Itálie, srdce Evropy bylo zasaženo... Komentář ředitele Centra bezpečnostních studií (CEBES) Jaroslava Salivara nejenom ke včerejším tragickým událostem v Belgii.

Celý článek naleznete zde (23.3.2016)

 

Společná Evropa neví, co chce. Vykročila tak ke svému konci

Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar opět hlasitě varuje před nečinností společné Evropy, která od loňského jara, kdy naplno propukla migrační krize, nenašla žádný způsob k jejímu, alespoň částečnému, zvládnutí. Přesně identifikuje odpovědné osoby, které jsou za prohloubení migrační krize zodpovědné. Hodnotí výsledky jednání po posledním summitu EU, plánu postupu V4 a v neposlední řadě i jednání s Tureckem. Predikuje, kam až povede další neodpovědné kroky odpovědných při eskalaci počtu migrantů na starý kontinent a jestli se tak nepřibližujeme ke konci společné Evropy, tak jak jsme jí v minulosti znali.

Celý článek naleznete zde (26.2.2016)

 

Rozhovor s ředitelem Centra bezpečnostních studií - CEBES Salivarem pro server Parlamentní listy k aktuálním problémům migrace a výsledkům posledního summitu EU a jednání V4

Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar ve svém již v pořadí 6. rozhovoru pro server Parlamentní listy komentuje stále aktuální problémy v oblasti migrační krize u nás i v Evropě. Hodnotí mj. dosavadní průběh migrační krize, postoj předních politických elit Evropy a identifikuje jaká je pravá role Turecka v plánu na ochranu vnějších hranic Schengenu. V souvislosti s počínáním eurounijních politiků během migrační krize poukazuje na absenci jakéhokoli spojení s realitou. Občanům EU jsou vnucovány absurdní teorie sociálního inženýrství, nahrazující lidský rozum sociálně utopistickými poučkami takových extremistů, jako je předseda Evropského parlamentu Schulz anebo u nás nejlevější zelené křídlo sociální demokracie.

Celý rozhovor naleznete zde (23.2.2016)

 

Další diletantismus Evropské komise v boji s terorem

Z  reakce na loňské tragické události v Paříži na chvilku svitla naděje, že Evropská komise začíná své proklamované tažení za větší bezpečnost a boj s terorismem myslet vážně. I když boj se zrůdnou ideologií je prakticky těžko proveditelný, boj s lidmi, kteří šíří teror a násilí prostřednictvím nelegálních zbraní, rozhodně možný je. Bohužel, opět se zdá, že Evropská komise svým vytrvalým flagrantním diletantismem spíše stupňuje své úsilí v ohrožování bezpečnosti občanů Evropy.

Celý analytický komentář naleznete zde nebo ve formátu PDF zde (18.2.2016)

 

Ukončená schůze Poslanecké sněmovny nás k bezpečnější budoucnosti neposunula

Minulý týden (12. 2. 2016) skončila schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci na ni projednávali (či měli projednávat) i několik zásadních zákonů z oblasti bezpečnosti. Prvním čtením propustili poslanci dál zejména novelu zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím a novelu zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních). Na ostatní návrhy se však již nedostalo, a to je chyba.

Celý článek naleznete zde (16.2.2016)

 

O ne zrovna bezpečných broucích Pytlících v politice

V posledním roce sílí v celé Evropě diskuse o fungování bezpečnostních systémů jednotlivých států. Výsledkem všech těchto debat je jediné konstatování – je málo peněz, málo lidí, málo kompetencí. Jediné doposud politickými representanty nabízené řešení – navýšíme finance a rozpočty, počty lidí a udělíme více kompetencí. Na co vlastně finance dáváme a co s nimi bezpečnostní složky dělají, se neptáme. Pokud už se ptáme, tak výhradně proto, abychom dosáhli svých politických či firemních cílů, a nikoli proto, aby nám bylo bezpečněji. Je tedy prospěšné a zajímavé si v této souvislosti připomenout a vyzdvihnout některá fakta.

Celý článek naleznete zde (8.2.2016)

 

Pravdu se nikdy nedozvíme. Naštěstí

Součástí výbušných událostí posledních dnů je i příběh jednoho zadrženého podezřelého Libanonce v Čechách a pěti Čechů, údajně unesených a najednou zázračně objevených v Libanonu. To, co probíhá našimi závislými masovými sdělovacími prostředky, ale i komentáře na nezávislých serverech, lze nazvat jedním slovem – bramboračka. Veřejně komentované utajované informace hovoří o selhání zpravodajských služeb a o léčce, kterou nastražila libanonská tajná služba, aby získala možnost zachránit svého agenta, před vydáním do USA.

Celý článek naleznete zde (4.2.2016)

 

Zachraň se, kdo můžeš! Policie ČR provedla sebehodnocení

Ministr vnitra předložil vládě ČR materiál s názvem „Rozvoj Policie České republiky v letech 2016 – 2020“, kde Policie ČR provádí své šokující sebehodnocení. Pokud jsou popsané problémy a nefunkčnost skutečně pravdou, jedná se primárně o důsledek špatného vedení, řízení a organizace práce u policie a až podružně jistým, nikoli dramatickým, důsledkem nedostatku počtu příslušníků.

Celý článek naleznete zde (4.2.2016)

 

Vzdělání, kompetence a odměňování strážníků jsou spojené nádoby

V tomto týdnu bude horní komora Parlamentu rozhodovat, zdali by nebylo rozumné (ne)vložit do návrhu novely zákona o provozu na pozemních komunikacích zrušení pravomoci obecních strážníků měřit na území obce rychlost. Zdá se, že by snad mohl návrh získat podporu napříč politickým spektrem. Nejedná se však o jediné dění okolo obecní policie.

Celý článek naleznete zde (11.1.2016)

 

Neplačme, ptejme se po odpovědnosti

Chce se mi říci: je konec. Ano, po Paříži v noci 13. listopadu 2015 je konec.  Je konec všem nadějím na klidný další život, jen počet pokusů o vraždění nevinných lidí přibyde. Současná Evropa, resp. její vedení, není schopna hájit bezpečí svých občanů, a pokud nedojde ke změně celé filozofie současné evropské politiky, nepřijde náprava. Jen počet obětí bude přibývat tak, jak se bude rozšiřovat počet útočících šílenců či jejich buněk.

Celý rozhovor naleznete zde (16.11.2015)

 

Již 5. rozhovor s ředitelem CEBES vysoké školy CEVRO Institut Salivarem pro server Parlamentní listy k stále aktuálním problémům migrace

Ředitel Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar ve svém již v pořadí 5. rozhovoru pro server Parlamentní listy komentuje stále aktuální problémy v oblasti migrační krize u nás i v Evropě. Opakovaně odmítá spekulace, že Český stát nepostupuje správně vůči nelegálním migrantům, a že by měl rezignovat na dodržování nastavených pravidel. Identifikuje pravý spouštěcí mechanismus migrační vlny a selhání evropských politických elit.
Celý rozhovor naleznete zde (22.10.2015)

 

Začátek konce

V posledních týdnech jsme byli na evropské politické scéně svědky mnoha událostí, které snad nikoho nenechaly chladným. Nabízí se tak logicky několik otázek. Bude mít rozhodnutí Rady EU o povinných kvótách dopad na suverenitu členského státu? Nejedná se o nový precedent, který by mohl být pro členské státy hrozbou pro její bezpečnost? Ztrácejí členské státy suverenitu a výsostnou svrchovanost v oblasti bezpečnosti na svém území? Co to znamená pro Evropu? Neblíží se začátek soumraku evropské integrace?
Celý článek naleznete zde (5.10.2015)

 

Kontrola zpravodajských služeb a la chytrá horákyně aneb pravomoci opět rostou, kontrola zůstává bezzubá

"Ani ve dne ani v noci, ani ustrojená ani nahá, ani pěšky ani na voze“, tak zní úkol pro chytrou horákyni v pohádce od Boženy Němcové. A zdá se, že podobně zněl i úkol, jak naplnit slib vlády zavést kontrolu zpravodajských služeb. A to přesto, že se pravomoci zpravodajských služeb opět rozšiřují. Zpravodajské služby budou moci prolomit daňové a bankovní tajemství, budou moci žádat informace od operátorů. Novelu zákona o zpravodajských službách tento týden podepsal prezident.
Celý článek naleznete zde (28.8.2015)

 

Rozhovor s ředitelem CEBES Salivarem pro Magazín Praha 1

Přečtěte si zajímavý rozhovor s ředitelem CEBES Salivarem, který byl uveřejněn v Magazínu Praha 1 (na stránce 8 a 9), na téma migrace a uprchlické krize, které Evropa dnes čelí.

Přepis celého rozhovoru naleznete zde (24.8.2015)

 

Tak zase Řecko

Prý se nechal slyšet pan Tsipras, že nejenže bude Řecko i nadále žít na dluh, ale že chce, aby se Evropa postarala o uprchlíky (spíše klasické nelegální migranty), kteří zatěžují jejich ostrovy. Prosím, je to jeho světový názor, žít na dluh. Proč se mu to dovoluje ze strany EU, je však s podivem. Jedno jediné doporučení panu Tsiprasovi a jemu podobným: plňte si své sny a zmizte z našeho kruhu! Plňte si své sny, ale za své!

Celý článek naleznete zde (21.8.2015)

 

Rozhovor s ředitelem CEBES Salivarem pro Parlamentní listy

Ředitel centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar v dalším rozhovoru odpovídá a komentuje pro server Parlamentní listy aktuální problémy migrace u nás i v Evropě. Odmítá informace, že Český stát nepostupuje správně vůči nelegálním migrantům. Odmítá úvahy o tolerování porušování českých zákonů a poukazuje na zcela nekoncepční, bezzubý a nic neřešící přístup EU a jejich lídrů k řešení současné uprchlické krize. Opakovaně důrazně varuje před potencionálním dramatickým růstem extrémistických nálad, který tento přístup vyvolává.

Celý článek naleznete zde (18.8.2015)

 

Jen Grexit?

7. července uběhlo deset let od atentátů džihádistů v Londýně. Co se za těch deset stalo, aby se už nikdy podobné útoky neopakovaly? A co s tím, že představitelka EUROJUSTu, jedné z agentur EU, dva dny před tímto výročím a v zádech či na pozadí s probíhajícím grexitem negrexitem, oznámila, že existují důvodná podezření, že migrace přes Středozemní moře v sobě obsahuje přesun džihadistických teroristických jednotek z Afriky do Evropy? Co my na to? My Evropané i my, ti jako malí, téměř nesvéprávní Evropané, tedy Češi, Slováci či Poláci, příslušníci Pobaltských států, hodně svébytné Maďary ani nepočítaje. Kompromisů už bylo opravdu dost.

Celý článek naleznete zde (14.7.2015)

 

Ředitel CEBES Salivar pro Parlamentní listy

Již třetí rozhovor ředitele Centra bezpečnostních studií (CEBES) Ing. Jaroslava Salivara pro Parlamentní listy na aktuální téma migrace.

Rozhovor naleznete zde (25.6. 2015)

 

Parlamentní listy: Rozhovor s ředitelem CEBES Salivarem

Bývalý náměstek ministra vnitra a nynější ředitel Centra bezpečnostních studií Vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar očekává dramatické ohrožení bezpečnosti Evropy ve světle nekonečné uprchlické vlny, která se na ni valí. A to i proto, že německá kancléřka Angela Merkelová, která ještě před pěti lety hřímala, že multikulturalismus v Evropě absolutně selhal, dnes zvedá stavidla, aby proud přistěhovalců z celého světa mohl do Evropy výrazně zesílit, a to bez dalšího konceptu, co bude dál.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde (5.6. 2015)

 

Úvodní slovo ke konferenci Bruselská revoluce v azylové a migrační politice EU: „Nová agenda v migraci“

Přečtěte si záznam úvodního slova ředitele Centra bezpečnostních studií (CEBES) z velmi zajímavé konference, která pod názvem Bruselská revoluce v azylové a migrační politice EU: „Nová agenda v migraci“ proběhla na půdě Vysoké školy CEVRO Institut 20. května 2015 za přítomnosti odborníků na téma migrace.

Celý článek naleznete zde (4.6. 2015)

 

Salivar: Závěry konference o migraci

Dne 20. května 2015 proběhla na půdě Vysoké školy CEVRO Institut konference s názvem Bruselská revoluce v azylové a migrační politice EU: „Nová agenda v migraci“. Pokud jste ji zmeškali, nezoufejte. Ředitel Centra bezpečnostních studií (CEBES) Ing. Jaroslav Salivar pro Vás sepsal hlavní body, které na konferenci zazněly.

Celý článek naleznete zde (3.6. 2015)

 

Proč kvóty ne!

Po týdnech, možná měsících, EK zveřejnila dva návrhy legislativní povahy, které do evropské reality mají zakotvit kvóty. Kvóty EK, aby bylo jasné hned od počátku. Kvóty o lidských bytostech, ne na mléko či zrající sýry. Tedy ta čísla, která v nejméně příštích dvou letech dostanou jako povinnost k azylovému řízení a integraci jednotlivé členské státy EU. S výjimkou těch, které leží na jižní mořské hranici, a které  "nezvládají" masovou imigraci (spíše obchod s lidmi) posledních měsíců (spíše však let). Bez diskuse a bez souhlasu. Proč je třeba k těmto kvótám říci důrazné NE?

Celý článek naleznete zde (2.6. 2015)

 

Je chystaná novela zákona o zbraních přiměřená?

Ministerstvo vnitra připravilo rozsáhlou novelu zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních). Novela si klade za cíl upravit tři základní oblasti: 1. stanovit jednoznačný právní režim nakládání s municí civilními subjekty na území ČR, 2. zefektivnit systém prověřování a vymáhání požadavků na zdravotní způsobilost držitelů zbrojních průkazů a 3. odstranit některé další identifikované nedostatky právní úpravy nakládání se zbraněmi, střelivem a municí. V případě návrhů v oblasti nakládání s municí tak lze určitě souhlasit s tím, aby byly jasně upraveny podmínky pro skladování a zabezpečení munice, které povedou k zajištění větší ochrany veřejnosti před případnými nehodami a výbuchy munice. Asi nejspornější částí této novely zákona o zbraních jsou ustanovení, kterými se zásadním způsobem rozšiřují oprávnění Policie ČR ve stanovených případech zadržet a zajistit zbraň, střelivo, munici či příslušný doklad a v případě potřeby oprávnění policie za tímto účelem též vstoupit do obydlí držitele zbraně. Zavedení oprávnění pro lékaře k nahlížení do Centrálního registru zbraní pak paradoxně může vést k tomu, že osoby, které již zbrojní průkaz drží, tak, aby o zbrojní průkaz nepřišly, budou své duševní problémy skrývat, nebudou se s nimi léčit a budou ještě nebezpečnější.

Celý článek naleznete zde (22.5. 2015)

 

KUMANOVO – další významný zdroj migrace v rámci Evropy

Kumanovo. V posledních dnech se opakovaně na stránkách některých českých médií znovu objevuje jméno tohoto makedonského města. Na den evropského vítězství byla v Kumanovu zahájena protiteroristická operace makedonské policie, na den ruského vítězství tu padlo 6 policistů. Počet obětí v řadách „teroristů“ či místního obyvatelstva nebyl zveřejněn. Jen je jasné, že dneškem protiteroristická operace nebyla ukončena. Kumanovo v televizních reportážích nejsou jen boje s „teroristy“, je to i útěk (na poslední chvíli) civilního albánského obyvatelstva. Zatím jen k sousedům, ale… Mimo televizní obrazovky však tyto útěky, jakkoli zatím jen lokální, pouze doplňují masový exodus kosovských Albánců z konce minulého a počátku letošního roku přes Maďarsko a zejména Rakousko do Německa. A co se ví o pohybu muslimsko-albánského obyvatelstva z Černé Hory z poslední doby do Německa a Švýcarska?

Celý článek naleznete zde (12.5 2015)

 

Junckerova věrolomnost

aneb

jak nás tzv. uprchlíci z Afriky připraví o další část národní suverenity

Ve Středomoří se utopilo v krátké době na patnáct set lidí z Afriky. Na tragédii neobvykle/obvykle rychle zareagovala EK, když mj. svolala do Lucemburku společné zasedání ministrů zahraničních věcí a ministrů vnitra evropské osmadvacítky. Neobvykle, i když přiměřeně, se diskutovalo, zároveň však byl na poslední chvíli připravený desetibodový dokument, který zcela evidentně přinášel světlo na konci tunelu. Nesmlouvavý boj s převaděčskými sítěmi, skutečná ochrana i mořských hranic, návratové programy, návrat k racionální politice evropského sousedství i nové impulzy pro evropskou rozvojovou pomoc. Jen jediný bod byl věnován kvótám, tedy přerozdělovacímu a přesídlovacímu tzv. solidárnímu mechanismu. O několik dní později se totéž, jen na vyšší úrovni, odehrálo na Evropské radě.

V týdnu následujícím po mimořádné Evropské radě se k situaci ve Středomoří vyjádřily 3 frakce Evropského parlamentu a poté o usnesení ke Středomoří hlasoval i Evropský parlament sám. A ejhle: z nesmlouvavého boje proti ohrožení evropské bezpečnosti a za záchranu životů jsme nejprve ve vyjádření frakcí a poté pléna znovu uslyšeli rétoriku o relokacích a přesídlovaní a tedy o řešení důsledků a nikoli příčin. Posílena usnesením EP začala EK „pracovat“ na rozpracování závěrů Evropské rady. Z toho, co z Bruselu zaznívá, je téměř jisté, že klíčem budou dvě stěžejní opatření. Záchrana obětí na moři a kvóty.

Kvóty nejsou jedinou inovací evropské migrační a potažmo bezpečnostní politiky. Jsou jenom jedním z nástrojů. To, co je mnohem a mnohem podstatnější je návrh na federalizaci těchto politik. Tedy přenos rozhodování o těchto pro Evropu a každého z nás klíčových otázkách z národních států (vlád, parlamentů) do jediných rukou: do rukou Evropské komise. Té Komise, která na co sáhla v migračních, azylových, bezpečnostních, ale také diplomatických otázkách, to zkazila. Stalo či stane se přesně to, čeho jsme se všichni měli obávat. Krize ve Středomoří využije Evropská komise k posílení svých pravomocí a k destrukci současného systému rozdělení pravomocí mezi ní a národními státy. Osud EU (a jednotlivých svobod) se tak může velmi vážně začít otřásat v základech.

Celý článek naleznete zde (7.5 2015)

 

Má u korupčníků a pletichářů místo účinná lítost?

Vláda předložila návrh, který umožní za určitých okolností nestíhat korupčníky a pleticháře. Navazuje na dřívější ustanovení o účinné lítosti, které se ovšem neosvědčilo, a proto nebylo ze starého trestního zákoníku převzato. S lehce zneužitelnými instituty trestního práva je nutné být oparný.

Celý článek naleznete zde (28.4. 2015)

 

Nadějné výsledky Evropské rady k situaci ve Středomoří

Ve čtvrtek 23. dubna se v Bruselu uskutečnila Evropská rada. Byla mimořádná a měla jedno jediné téma: situaci ve Středomoří. Horké téma, a to nejen kvůli víkendové tragédii. Doufejme, že i proto, že situace v této části Evropy (a vlastně v Evropě celé) je velmi, velmi vážná. Z mnoha různých důvodů, dnes především jakoby humanitárních, ale pohříchu veskrze bezpečnostních. Jen tak mimoděk na jedné z lodí, které do Itálie dorazily, prý našli dva ze spolupachatelů útoku na muzeum v Tunisu. Prý, ale...

Náš pan premiér byl statečný. Před i po Radě. Přivezl poměrně hojnou a konkrétní nabídku: 10 miliónů Kč na pokračování operace Triton, 60 expertů na azylové a migrační záležitosti, CASU na námořní hlídkování či záchranu.

Průběh jednání nebyl bouřlivých. Závěrečné komuniké je ve shodě s původním návrhem.

1. Budeme společně bojovat proti pašerákům lidí. Pravděpodobně včetně operace podobné Atalante u Somálska. Začneme sledovat jejich lodě i majetek. 2. Budeme společně působit v zemích okolo Libye. Včetně zemí původu těch, kteří dnes po tisících směřují z afrických zemí na libyjské pobřeží. Začneme sledovat recruitment (nábor) těchto lidí na sociálních sítích. Zapojíme evropské imigrační důstojníky do monitorovacích misí od Senegalu po Eritreu i intenzívní humanitární, migrační a rozvojovou pomoc do zemí tranzitu a původu ke stabilizaci těch, kteří zatoužili po vysněném životě v Evropě. 3. Pomůžeme Itálii. Loděmi, letadly, vrtulníky, včetně naší nabídky personální výpomoci na italské pevnině.

Poměrně klidně běžela diskuse kolem relokací či přesídlení. A až na Junckerovo úvodní vystoupení také o kvótách. Tato poslední půlvěta je jedinou nemilou záležitostí, které plynou ze zasedání této mimořádné Evropské rady. Máme-li věřit zkušenosti, tak z 5 % se nestane nic. Prostě přišli, pobavili se a zapomněli. Z tak 40 až 50 % se zvýší záchranné operace Italů, Frontexu a spojených evropských sil. Z 20 % pak bude provedena nějaká společná operace proti lodím a jinému majetku pašeráků. Uvidíme možná již v nejbližších dnech. Společné řešení, nikoli federalizace řešení problémů, je jediná naděje pro evropskou budoucnost, o bezpečnosti nemluvě.

-jp- (24.4. 2015)

 

Kvóty nezachrání stovky topících se migrantů ve Středomoří

Ve čtvrtek 23. 4. zasedá v Bruselu Evropská rada, mimo jiné za účasti našeho premiéra. Bude to mimořádná Rada k migrační krizi ve Středomoří. Předložen byl desetibodový nástřel opatření, na současný Brusel relativně odvážný, s patrně (dobře) míněnou snahou něco konkrétního udělat. Měla by být plně využívána identifikace nově příchozích snímáním otisků prstů. Vysláni imigrační důstojníci do států, kterých se exodus přes moře týká. Mělo by být ničeno technické vybavení pašeráků lidí, zabavován jejich majetek a měli by být hnáni k trestní odpovědnosti. Nově by se měly rozběhnout návratové operace i podpora jižního křídla v řešení azylových žádostí. ČR nebude souhlasit s navrhovanou relokací či s pilotním projektem přesídlení 5 tisíc migrantů. Držme tedy panu premiérovi a lidem kolem něho palce. Ať se jim podaří udržet závazek, který na ně naložila česká vláda a parlament. Nepřipustit kvóty. Neřeší totiž příčiny této děsivé migrační vlny, jen alibisticky rozmělňují tragické důsledky jejího nezvládnutí ze strany EU.

Celý článek naleznete zde (23.4. 2015)

 

Rozhovor ředitele Centra bezpečnostních studií Ing. Jaroslava Salivara pro Parlamentní listy na téma migrace

Řecko a Itálie svou vlastní nečinností, pod dozorem Bruselu, otevřeli Evropu nejen nájezdům ekonomických migrantů z Afriky i Asie, ale zejména umožnili expanzi organizovaného zločinu do naprosto obludných rozměrů, dnes zčásti, zítra zcela, pod kontrolou džihádistů, ne-li přímo ISILu. Nyní jsme se dostali na křižovatku, na které se budeme muset rozloučit s některými postoji, které zásadně zpochybňují odpovědnost státu za bezpečnost a životy vlastních občanů na úkor mnohdy pofiderních interpretací individuálních práv opřených o pocit bezpečí a prosperity minulých desetiletí. Ale to přináší válka, ve které bezpochyby už nějaký čas jsme. Česká republika si v oblasti migrace vede zatím dobře. Ale je otázkou, co bude dál. V současnosti pro nás existují dvě zásadní hrozby: situace na Ukrajině a plánované kvóty Evropské unie.

Celý článek naleznete zde (12.4. 2015)

 

UNHCR radí: Přesuňte uprchlíky z přetíženého jihu na sever Evropy

Evropská regionální kancelář Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se sídlem v Bruselu údajně navrhla, aby byli syrští uprchlíci přesídleni z přetížených zemí jižní Evropy do bohatších států na severu kontinentu. Návrh je v ostrém rozporu s Dublinskou úmluvou, podle níž uprchlíci žádají o azyl v té členské zemi EU, do níž dorazí jako první. Byl by to jen další příspěvek k pohřbení jednoho z mála účinných nástrojů společné evropské azylové politiky a vytvoření dalšího prostoru pro aktivity organizovaného zločinu ve Středomoří i na Balkáně. The Guardian připomíná, že snahy změnit současnou podobu Dublinské úmluvy během interních debat v EU narážejí na tvrdý odpor. Země položené severněji u soudů bojují za to, aby neztratily právo vracet žadatele o azyl do států, přes které tito žadatelé vstoupili na území osmadvacítky. Právníci i ochránci lidských práv přitom dlouhodobě upozorňují, že Itálie ani Řecko neposkytují těmto lidem dostatečnou ochranu ani ubytování. Přestože UNHCR hovoří o "mimořádné situaci" v souvislosti s napjatou bezpečnostní situací v Libyi, jeho slova možná řeší humanitární aspekt velké středomořské imigrace, nijak však nepřispívají k nezbytnému obratu evropské politiky, který by masivní imigraci (spojenou s organizovaným zločinem) v této oblasti zastavil anebo alespoň zpomalil.

Celý článek naleznete zde (10.4. 2015)

 

Džihádisté mezi uprchlíky?

Nedávno ve Vídni koordinátor EU pro boj proti terorismu Gilles de Kerchove varoval před rizikem, že se do Evropy mohou dostat islámští teroristé vydávající se za uprchlíky. Na jednu stranu: sláva! Někdo z Bruselu a nikoli nevýznamný (funkce protiteroristického koordinátora je ve strukturách EU velmi významná) řekl jednoduchou, ale prostou pravdu. De Kerchove zdůraznil, že se dosud zdráhal hovořit o riziku infiltrace islámských bojovníků humanitární cestou, aby to náhodou nepoškodilo humanitární úsilí. Odhalil tím samu podstatu postoje Evropské komise či Evropského parlamentu posledních let. A to důrazně a systematicky prosazovanou tezi, že migrace, a to i ta nelegální a v rozsahu, do kterého v posledních letech narostla, není bezpečnostním rizikem, kterým bezpochyby je. 

Celý článek naleznete zde (4.4. 2015)

 

Utopí se Evropané v moři azylových žádostí?

Brusel hlásí celkový počet žadatelů o azyl v zemích EU za loňský rok. Možná by raději neměl. Čísla jsou to hrozivá! Brzy jich bude milion ročně. Nárůst činí 44 % oproti předcházejícímu roku. A to mnozí z potenciálních žadatelů zemřeli již cestou do Evropy. Obchod s lidmi v dnešní době patří k nejlukrativnějším odvětvím světového organizovaného zločinu. Evropa nedostává své historické roli ani odpovědnosti, nejen ve vztahu k bezpečnosti vlastních obyvatel, ale ani v zachování důstojnosti těch, kteří se do ní vydávají. Jaký mají smysl miliardy eur evropské rozvojové pomoci zasílané každý rok do ekonomicky rozvrácených zemí, z kterých imigrace směrem do Evropy nadále prudce stoupá?

Celý článek naleznete zde (1.4. 2015)

 

Turecko žádá EU o pomoc s fenoménem „neřízených lodí“

Turecko žádá o pomoc EU v boji proti novému fenoménu tzv. „neřízených lodí“. Na tento nový fenomén nemá Evropa (opět) odpověď. Na evropskou pevninu by měli vstoupit jen ti, jejichž motivem útěku je pronásledování a hledání ochrany proti němu. A ti ostatní hledající jen lepší život, tedy ekonomičtí migranti, by se měli vrátit tam, odkud odešli. Tahle situace je výsledkem celkového přístupu Evropské komise a Evropy jako takové k migraci i bezpečnosti vlastních občanů. Je to výsledek absolutní tolerance organizovaného zločinu i neschopnost jeho stupňujícím se aktivitám efektivně čelit.

Celý článek naleznete zde (26.3. 2015)

 

Pod lampou je největší tma

aneb

Jak současná vláda (ne)plní své předvolební sliby o boji proti korupci

Protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO) hodnotí pokrok v boji proti korupci jako „globálně neuspokojivý“ a přidávají se k ní i další neziskovky včetně iniciativy Rekonstrukce státu. Navíc jsou členové současné vlády v „permanentním střetu zájmů“ a místo, aby se jej snažili odstranit, tak všechny přesvědčují, že vlastně neexistuje. Před volbami se všechny vládní strany vymezovaly proti předchozím vládám a jejich nedostatečnému boji proti korupci. Udělali z toho velké předvolební téma a získali na tom politické body a hlasy voličů. Prozatím to ale vypadá, že po volbách skutek utek, že boj proti korupci byl pouhým populismem.

Celý článek naleznete zde (20.3. 2015)

 

Budižkničemu už výrazně přibylo

Na potřebnosti nového zákona o státní službě se odborná veřejnost shoduje již dlouho a navíc jeho přijetí bylo i jednou z podmínek vstupu do Evropské unie. Schválit služební zákon se ale podařilo až po deseti letech. Přesto nad ním visí otázka, zda skutečně naplní původní záměr odpolitizovat státní správu a zajistit její stabilní a kvalitní fungování, takové, které není ohroženo změnami vlád.

Celý článek naleznete zde (17.3. 2015)

 

Vrátí se na stadiony těžkooděnci a násilí?

V pátek 6. března se ministr vnitra Milan Chovanec sešel s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou a zástupci některých fotbalových klubů na téma boje proti fotbalovému násilí. Oproti svým zvyklostem ministr vnitra výsledky tohoto jednání komentoval pouze velmi stručně.

Dle tiskové zprávy ministerstva došli zástupci k závěru, že pro zajištění bezpečnosti na fotbalových stadionech je nutné přijmout některé legislativní změny, například upravit trestní řád tak, aby pachatelům hrozil větší postih, či zákon o podpoře sportu. Vzniknout má pracovní skupina, která posoudí vznik zcela nového zákona o sportovních soutěžích. Blíže k obsahu těchto úprav nic nezaznělo.

Celý článek naleznete zde (13.3. 2015)

 

Budu-li napaden, nikdo mě nezachrání

Není ještě doba, nemá-li jít pouze o zjevný a nic neřešící populismus, dělat závěry, co všechno bylo z pohledu zásahu v Uherském Brodě špatně. Od toho je vyšetřování jak vnitřní kontroly PČR, tak GIBS, a je třeba vyčkat jeho závěrů.

Odmyslíme-li od konkrétního nešťastného zásahu v Brodě či kdekoli jinde, je třeba se vrátit ke koncepci. Co vlastně od PČR chceme? Jako nic neřešily bezmyšlenkovité rozpočtové škrty, nic nevyřeší ani avizované navyšování všeho možného, nebude-li to zapadat do smysluplné koncepce. Není možné do nekonečna na každý průšvih reagovat tím, že navýšíme počty policistů.

Více policistů, více vrtulníků, více zásahovek, atd. totiž ve skutečnosti nic neřeší, nebudou-li policisté lépe vycvičeni, vybaveni a zaplaceni, nemají-li na provoz a opravy, není-li správné taktické rozhodnutí velitele zásahu či prvního policisty, který se na místě zásahu objeví. Není-li jasné, srozumitelné, transparentní a odborně způsobilé řízení na všech úrovních.

Celý článek naleznete zde (10.3. 2015)

 

Jak si ANO představuje kontrolu a nezávislost

O tom, jak si hnutí ANO představuje kontrolu a nezávislost, se mohli ve středu 25. února 2015 přesvědčit poslanci rozpočtového výboru při projednávání poslanecké novely zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Tato novela z dílny poslanců ODS reaguje mj. na požadavky Rady Evropy a jejího výboru MONEYVAL, který volá po zvýraznění nezávislosti Finančního analytického útvaru fungujícího v rámci Ministerstva financí.

Celý článek naleznete zde (3.3. 2015)

 

Vychutnávat si vlastní sebevraždu je zvrácené

V. Buchert ve svém článku v Reflexu jasně a nepříliš složitě zmiňuje výzvy jako omezit imigraci, posílit vnější hranici EU či zastavit příliv „uprchlíků“ přes Středozemní moře, ale také posílit kontroly na hranicích členských států. Všichni to tuší, někteří vidí či vědí. Jen díky neadekvátnímu eurooptimismu a neodpovědnosti nikým nevolené bruselské administrativy budeme dál umírat. Díky slepotě, která nás ovládá minimálně posledních pět let. Dnešní zcela jasný požadavek zní: vrátit odpovědnost za bezpečnostní, imigrační, azylovou či integrační politiku, včetně odpovědnosti za ochranu vnějších (a případně i vnitřních) hranic, ale také boj proti terorismu do mnohem odpovědnějších rukou, do našich rukou. S jistotou lze tvrdit, že Brusel nám ji nezajistí.

Celý článek naleznete zde (25.2. 2015)

 

Jednání Poslanecké sněmovny o bezpečnostní a imigrační politice

10. února 2015 se v odpoledních hodinách uskutečnila na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR rozsáhlá rozprava o tom, jaká je a bude bezpečnostní a imigrační politika České republiky, a to v souvislosti s událostmi ve Francii, Belgii, Dánsku a na Blízkém východě. Přijat byl sedmibodový návrh usnesením. K čemu Sněmovna zavázala vládu při dalším zajišťování naší bezpečnosti, by mělo být věcí každého z nás.

Celý článek naleznete zde (23.2. 2015)

 

Úplatky po malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství

Všichni z nás vědí, že korupce v České republice, stejně jako všude jinde, existuje, ale odmalička nás také učí nebo by měli učit, že je to něco špatného, něco proti čemu bychom měli bojovat. Nový zákon o státní službě (234/2014 Sb.) teď ovšem říká, že přijímání úplatků státními úředníky je vlastně v pořádku, jsou-li v hodnotě do 300 korun. A neuvádí, kolik takových úplatků může úředník denně či od jedné osoby přijmout.Tzn., pokud úplatek bude rozdělen do malých dávek, může být v jakémkoliv množství.

Zákonodárce si asi dal za cíl svérázným způsobem snížit korupci. Když kape, je lépe, než když prší. Kdo se to ještě nenaučil, má příležitost. Ale neměli bychom se snažit korupci důsledně eliminovat, než nešťastně legalizovat? Pak nám začnou vznikat takové oxymórony jako například „legální úplatky“ a policie nebude zkoumat, zda někdo úplatek přijmul či ne, ale spíš jestli byl správně nadávkovaný… Stačí, že nový zákon bude znamenat více úředníků, významně dražší výkon veřejné správy, zakonzervování spousty politicky nominovaných budižkničemů, z kterých se ze dne na den nepochybně stanou odborní sekční šéfové a tudíž náměstci, kterých už dnes je na některých ministerstvech násobně víc, než před několika lety (i se všemi, doposud nevídanými zlatými padáky), že výkonnost úřednictva prostě klesne, že se o trošku opět přiblížíme normě Bruselu, kde každý druhý občan je úředník. Více úředníků, více razítek, více korupce – to je zákonitost. Copak to nestačí?

Výňatek ze zákona:
„§77 (1) Státní zaměstnanec je povinen … j) v souvislosti s výkonem služby nepřijímat dary nebo jiné výhody v hodnotě přesahující částku 300Kč, s výjimkou darů nebo výhod poskytovaných služebním orgánem“. Takže mimo službu si může přijímat úředník co chce, ve službě pouze do třech stovek a více pouze od orgánu (služebního).

CEBES (22.2. 2015)

 

S pohraniční stráží na věčné časy a nikdy jinak

aneb komunistický stínový ministr vnitra o české imigrační politice

Josef Maršíček, stínový ministr vnitra KSČM, se před časem v Haló novinách opět vyjádřil k české migrační politice. Mezi jeho oblíbená témata patří zejména problematika hranic a jejich ochrany. Pochopitelně, vždyť do politiky vstoupil z organizace, která se jmenovala Pohraniční stráž. Té organizace, která byla od konce 40. let budována a provozována k omezení naší svobody jako „ochranný štít“ před imperialisty evropského Západu a USA. Jasnou vizitkou její činnosti je především nekonečná řada jmen mrtvých a odsouzených „narušitelů“ státních hranic. A bývalý poslanec, dnes stínový ministr vnitra, je stále konzistentní v názorech na význam státní hranice a úlohu policie při její ochraně a dlouhodobě i v pohledech na migraci a imigraci. „Vřelý“ vztah KSČM k EU a západním demokraciím se plně přetavil v nenávist k Schengenu a k jeho volnému pohybu. Hranice jsou hranice a ty mají oddělovat, ne sbližovat.

Celý článek naleznete zde (19.2. 2015)

 

Vznik podvýboru pro migraci a azylovou politiku PS PČR 

15. 1. 2015 vznikl (konečně) v Poslanecké sněmovně v rámci Výboru pro evropské záležitosti nový Podvýbor pro migraci a azylovou politiku. Logická je doba jeho vzniku, logická je i náplň jeho práce. Logická by byla i jeho nejužší spolupráce s Výborem pro bezpečnost. Jedním z jeho blízkých cílů je debata nad novou migrační strategií. V každém případě nelze opomenout výzvy k posílení bezpečnosti.

Minulý týden byla předsedkyní Podvýboru pro migraci a azylovou politiku zvolena poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09).  Přejeme jí, aby v jejím novém podvýboru smysl pro bezpečnost, odpovědnost a láska vůči našim občanům i všem příchozím zvítězil nad lží, nenávistí, pokrytectvím a nezodpovědností eurofilních multikulturalistů.

CEBES (16.2. 2015)

 

Brčko a Islámský stát

Prý v Brčku, přesněji v jednom ze sídel v jeho okolí, zavlály vlajky IS. Bosenská policie zasáhla, ale to už vlajky nevlály. Nejednalo se o recesi. Vyvěsili je tam z přesvědčení, nad domy tam usídlených wahábitů, bývalých bojovníků za osvobození Bosny po rozpadu Jugoslávie. Z Prahy do Brčka je to 882 kilometrů, 8 hodin 24 minut jízdy autem. Problém je známý od poloviny 90. let. Bude tato oblast z války o Bosnu, město - hrdina z války za osvobození, které odolalo všem útokům Srbů, dalším a znovu kritickým místem nejen bosensko-srbské Federace či Balkánu, ale možná celé Evropy? Právě tam a na několika dalších místech muslimské Bosny jsou totiž usídlení bývalí (?) bojovníci bosenské armády, kteří byli rekrutováni ve stejných místech jako dnešní bojovníci IS. Bosna (a ve své době nejen ona) jim byla vděčná za odvahu i úspěchy, které vedly v této dnes již předposlední válce v Evropě k příměří a míru. A Bosna se k nim také jako k hrdinům zachovala: umožnila jim se usídlit, dostali občanství. A jsou a budou tu. To, co je spojovalo, byl džihád. Tehdy pro Bosnu, pro Evropu a svět výhodný. A dnes…? Od bosenské války uběhlo 20 let. Řešeno tak, jak je Evropě zvykem. Prostě je to jen 8 hodin cesty z Prahy…

-jp- (12.2. 2015)

 

Kosovci opět v pohybu, Evropa opět pospává

Do Německa se vydaly desítky tisíc Kosovců. Jdou volně na maďarsko-srbskou hranici a pak dvěma cestami: když je maďarská pohraniční stráž nechytí, tak vlakem přes Rakousko do Německa. Když je chytí, stačí říct kouzelné slovo „azyl“. A již mají v Maďarsku legální pobyt. A pak opět na vlak a přes Vídeň do Německa. Za zprostředkování cesty platí organizovaným zločineckým převaděčským skupinám.

Podobně jako ve Středomoří i zde selhává společná azylová politika, společná migrační politika i společná politika v ochraně vnějších hranic. V Bruselu se problém dosud přehlíží. Česka se dotýká zatím jen v řádu stovek lidí. Zatím. Lze očekávat, že podobně jako v minulosti, si s ním budou muset opět země střední Evropy poradit samy.

Celý článek naleznete zde (11.2. 2015)

 

Je načase přechodné vyloučení Řecka ze Schengenu

Řecko odmítlo plnit podmínky dohody, Německo mluví o vydírání. Pro někoho novinka, pro jiného déjavu. Nikdy to nebylo jinak, jen noví řečtí vládci to dělají bez skrupulí. Z Bruselu do Atén vytrvale přicházelo jedno poselství za druhým: dělejte si, co chcete, my vás podržíme. Řecký výsledek: absolutní disfunkce státu, chybějící infrastrukturní systémy ve veřejné správě, neplnění komunitárních závazků. A Brusel nic.

Je načase vyloučení Řecka ze Schengenu, třeba jen dočasně, do nápravy stavu. V případě, že nebude pozastaveno členství Řecka v Schengenu, bude tato země bezostyšně dál ohrožovat zbytek společenství a při tom dál vykrádat společné evropské fondy.

Celý článek naleznete zde (9.2. 2015)

 

Hrozba z východu?

Co s hrozbami, které na nás míří z evropského dálného východu? Ten nejdálnější evropský východ je ukrajinsko-ruská hranice, přestože to je geograficky nekorektní. Čeká nás velká uprchlická vlna, přijdou tisíce, desetitisíce či statisíce? Nejprve z etnicky, nábožensky a sociálně zmatené nejvýchodnější části suverénní Ukrajiny, lidé, kteří se neztotožnili s přímou ruskou okupační či proruskou separatistickou mocí? Budou je sledovat ti, kdo dostali reálný strach z případného dalšího postupu těch či oněch Rusů z východu až po samotný Dněpr?

Celý článek naleznete zde (7.2. 2015)

 

Zpráva o migraci a integraci v ČR v roce 2013

Které „i“ je důležitější? Snad to, kterým začíná slovo „imigrace“, anebo to na počátku pojmu „integrace“? To „i“ tyto jevy spojuje, provazuje a vzájemně determinuje. Jak to vypadá, když jsou imigrace/integrace rozpojeny, neřízeny vůbec či ve vzájemném nesouladu, vidíme v Řecku, Itálii, na Maltě, Kypru, ale také v Belgii, Francii či Británii, nově v Bulharsku a doufejme nikoli v Maďarsku.

Celý článek naleznete zde (5.2. 2015)

 

Čest památce Jacquesa Barrota a národní odpovědnosti

V Evropě zcela selhala společná politika imigrační, politika azylová a z mořské části i politika ochrany hranic či boje s organizovaným zločinem, ale z Bruselu už zase zní, že to budou oni, kteří nás ochrání od všeho zlého. „Jen ještě přidat na kompetencích a jsme z toho venku. Bezpečnosti rozumíme a jsme v tom nejlepší,“ říkají ti samopomazaní z Evropské komise. Za posledních pět let vlády Evropské komise, v čele s komisařkami Malströmovou a Redingovou, stačilo ke vzniku několika velikých migračních krizí, jen ta největší - syrská je dnes megakrizí. Čest památce Jacquesa Barrota, jenž byl posledním z evropských politických vůdců, který když ne potencoval, tak alespoň neomezoval roli národních států v bezpečnostní, migrační či azylové oblasti.

Celý článek naleznete zde (3.2. 2015)

 

Ministr zahraničí opět nepřekvapil

Všichni se shodují, že prezident, volající po celosvětové válce s terorismem mluví nesmysly. Jak povrchní, trapné a nebezpečné. Domnívá-li se někdo, že boj proti sílícímu a všudypřítomnému terorismu není až tak náš problém, že může být účelně řešen na lokální úrovni, pak neví, o čem mluví. Situace se v tomto ohledu výrazně zhoršuje a zpravodajské služby samy o sobě tento boj nevyhrají a nemohou.

Celý článek naleznete zde (28.1. 2015)

 

Válka mezi ministerstvem vnitra a Policejní akademií!

Bez ohledu na to, která ze stran má ve sporu pravdu, se jedná o situaci alarmující. Tedy bez ohledu na to, zda je pravdou, že náměstkyně ministra vnitra Pálková a její úředníci zasahují nezákonně do chodu a kompetencí školy, že jde o pomstu za označení pana Vavery plagiátorem, že jde o snahu zrušit či omezit PA ČR ve prospěch podnikatelských subjektů či snad je naopak pravdou, že škola je státem ve státě, funguje netransparentně a brání se kontrolám ze strany MV.

Nepochybuji o tom, že řada bývalých absolventů Policejní akademie, stejně jako plzeňských práv, kteří v minulosti získali akademické tituly nikoliv za znalosti, ale kdo ví za co, a dnes působí na vysokých manažerských postech v rámci řady bezpečnostních sborů, jsou daleko větším bezpečnostním rizikem pro stát, než zmiňovaná privatizace části vzdělávání příslušníků bezpečnostních složek. Všichni jsou totiž za určitých okolností vydíratelní.

Na druhé straně Policejní akademie (stejně jako plzeňská práva) má řadu vynikajících absolventů a opravdových odborníků a zcela jistě má naprosto nezastupitelné místo v systému vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů.

Celý článek naleznete zde (27.1. 2015)

 

Vrbětice - synonymum pro chaos a nesystémovost

Vláda už sice na „řešení“ tohoto problémů vynaložila spoustu úsilí a času, ale zatím se nedá říci, že příliš efektivně. Ministerstvo vnitra a obrany si přehazují odpovědnost mezi sebou a konkrétní řešení zatím neznáme.

Celý článek naleznete zde (22.1. 2015)

 

Zdroje a pravomoci jsou, kontrola chybí

Rozpočet BIS by se zvýšil o desítky, maximálně stovky milionů, řekl premiér Sobotka. Vzhledem k tomu, že je asi 1,2 miliardy, tak o desítky procent. Pravomoci zpravodajských služeb se zvyšují, uvedla vláda, kontrola jejich používání zatím ne. Ale diskutuje se, že na kontrole zpravodajských služeb by se podílel i občanský orgán, odvozený od parlamentu a složený z důvěryhodných, bezpečnostně prověřených a veřejností respektovaných lidí. Takže možná Hus, Komenský a Masaryk. A to kdo ví, zda-li by splnili takto komplexní požadavek.

Celý článek naleznete zde (20.1. 2015)

 

Svérázný způsob zvýšení akceschopnosti Policie ČR

Policisté mají staronově nosit pěticípé hvězdy. Zjevně ty ruské. Ministerstvo vnitra společně s Policejním prezidiem připravilo nové vzory hodnostního označení pro policisty. Namísto současných svěžích, moderních, štíhlých stříbrných osmicípých hvězd mají policisté ve vyšších hodnostech na výložkách nosit výrazné pěticípé hvězdy, navíc s rudým lemováním. Změna má stát desítky milionů. Více viz např. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/policiste-dostanou-nove-vylozky-kvuli-autorskemu-pravu_330349.html#.VLuyjyuG-Sp. Když si navíc vzpomeneme na nedávný nápad policejního prezidenta ustanovit jako policejní hymnu budovatelsky znějící píseň (viz např. http://zpravy.idnes.cz/policejni-hymna-odpor-nesouhlas-kritika-ffp-/domaci.aspx?c=A141108_081123_domaci_hv), která spíše připomíná „Přes spáleniště“ v policejním vydání, pak nezbývá, než si položit otázku, kdy namísto modrých uniforem budeme v ulicích vídat zase ty zelené a zdravit „soudruhu příslušníku“?!? Inu moderní policejní sbor 21. století musí být jasně identifikovatelný na první pohled i poslech. To si ti stávající, převážně mladí, minulostí nezatížení příslušníci a příslušnice PČR opravdu nezasloužili.

Ing. Jaroslav Salivar (20.1. 2015)

 

Úspěšná integrace uprchlíků musí být rozhodujícím kritériem

Je téměř komické sledovat, jak se čeští i evropští politici předhánějí v argumentech pro a proti přijímání uprchlíků, zejména ze Sýrie. Řada dílčích argumentů je správná, řada populistická a nesmyslná. Úvahy typu, že zabývání se otázkou, jakou šanci budou mít uprchlíci „zapadnout do společnosti“ je diskriminace proti duchu Ústavy ČR, jsou dokonce velmi nebezpečné. Jak pro uprchlíky samotné, tak pro přijímající společnost. To, že takto nerozumně argumentuje senátor proti ministrovi z vlastní strany, je opravdu komické. Tragická však zůstává velmi malá vůle vyřknout objektivní (avšak politicky často nepopulární) pravdu – kritérium integrace nebo začlenění do společnosti je klíčové. Je totiž zjevné, že není horšího výsledku pro všechny zúčastněné či zároveň lepšího podhoubí pro hrůzné, odporné a zoufalé činy přistěhovalců, než jejich život na samém okraji společnosti, mnohdy v důsledku nulové schopnosti integrace. U uprchlíků de facto, in orbit či prima facie (tedy těch, kteří nechtějí či nemůžou získat postavení statutárního uprchlíka nebo o jejich statusu bylo rozhodnuto hromadně) je riziko budoucí neintegrace vyšší. A nic na tom nemění prázdné fráze o multikulturalismu (či špatném svědomí bývalých koloniálních velmocí). Budeme si muset umět přiznat, že riziko plynoucí z neúspěšné integrace Ukrajince, Vietnamce, Syřana nebo Afghánce není stejné, roste geometrickou řadou, a že důsledky můžou být a jsou fatální.

Ing. Jaroslav Salivar (19.1. 2015)

 

Začíná další etapa omezování svobod?

V reakci na pařížské teroristické útoky se v rámci celé Evropské unie začínají čím dál hlasitěji ozývat požadavky na posílení kompetencí zpravodajských služeb a bezpečnostních složek, jejich rozpočtů i vzájemné spolupráce. To vše v situaci, kdy u nás zcela chybí nejen účinná kontrola zpravodajských služeb prostřednictvím nezávislého kontrolního orgánu (který by mohl i do „ živých spisů“), ale i jasné vymezení věcné a teritoriální působnosti jednotlivých služeb, přičemž jejich spolupráce a vzájemná výměna informací je (nejen u nás) spíše zbožným přáním než realitou.

Celý článek naleznete zde nebo ve formátu PDF zde (15.1.2015)

 

 

Konference a semináře