Přednášky na středních školách a gymnáziích

Mnoho let se vedle vysokoškolské výuky věnujeme přednáškám na středních školách a gymnáziích po celé České republice. Naši vyučující patří mezi špičky ve svých oborech, proto se tento projekt stal velmi oblíbeným a v mnoha případech naše kapacity nestačí. Nicméně jsme školou, která má co nabídnout a jsme přesvědčeni o tom, že vybraná aktuální témata, hýbající naší společností, si zaslouží diskusi již na úrovni středoškolských studentů.

Nabídka přednášek se týká především práva, politiky, ekonomiky, v poslední době pak roste zájem o naše bezpečnostní experty. Diskutovanými tématy jsou v tomto případě bezpečnostní hrozby, migrace apod.

Nabídku přednášek uskutečněných v tomto a uplynulých akademických letech, včetně našich expertů, najdete v odkazech níže. Kromě uvedených témat jsme schopni připravit přednášku dle požadavků konkrétní školy. Všechny přednášky provádíme bezplatně. Naším cílem je vzbudit u mladé generace zájem o aktuální témata, o dění ve společnosti, o současnou politiku a její budoucnost, o bezpečnost naši i dalších generací apod. Naše studenty učíme kriticky myslet a tvořit si vlastní názory, stát si za nimi a také je vedeme ke schopnosti/umění názory si před ostatními obhájit. Studenti středních škol tak mohou ochutnat jaké to je, studovat na kvalitní soukromé škole. Mimo přednášky samozřejmě pořádáme celou řadu konferencí, odborných diskusí, panelů na půdě naší školy (přehled těchto aktivit najdete zde). 

Nabídka přednášek v AR 2020/2021

Přednášky uskutečněné v AR 2019/2020

Přednášky uskutečněné v AR 2018/2019

Přednášky uskutečněné v AR 2017/2018

Přednášky uskutečněné v AR 2016/2017

Přednášky uskutečněné v AR 2015/2016

Galerie