Simulace pro studenty středních škol

12. ledna 2023 

od 10.00 do 15.00 hod 

Atrium vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 28/17, Praha 1)

Cílem parlamentní simulace konané u příležitosti skutečných prezidentských voleb je představit studentům středních škol práci zákonodárného sboru na případu volby prezidenta republiky tak, jak probíhala do roku 2012, kdy došlo ke změně Ústavy a přijetí zákona o volbě přímé. Studenti rozdělení do reálných politických klubů si vygenerují vlastní fiktivní prezidentské kandidáty a budou jednat s kolegy napříč politickým spektrem o jejich podpoře a nakonec provedou samotnou až tříkolovou volbu. Během celého dne budou simulována jednání poslaneckých klubů, vyjednávání a lobování za jednotlivé fiktivní kandidáty.

Účastníci pracují pod dohledem odborných poradců – politologů z vysoké školy CEVRO Institut, kteří v průběhu jednání vysvětlují, komentují a hodnotí jednotlivé kroky účastníků.

Dalším cílem simulace je možnost procvičení týmové odborné práce, neboť úkolem studentů je připravovat stanoviska poslaneckých klubů, do kterých jsou rozděleni. Vedle toho mají studenti možnost procvičit si veřejnou prezentaci, jelikož součástí simulace je i vystoupení na mikrofon před ostatními účastníky.

CHCETE-LI SE PROJEKTU ZÚČASTNIT, PRO PŘIHLÁŠENÍ VYUŽIJTE REGISTRACI NÍŽE 👇

Registrace přijímáme do 6. 1. 2023! 

Fotogalerie z předchozích ročníků